ورود تست رایگان

با بازاریابی پینترست آشنا شوید!

آیا می خواهید کسب و کار خود را با کمک بازاریابی پینترست ارتقا دهید؟

اگر هدف شما این است که ترافیک وبسایت خود را از طریق شبکه های اجتماعی افزایش دهید پس باید در پینترست بازاریابی کنید.

پینترست پس از فیسبوک دومین منبع ترافیک شبکه های اجتماعی است. این پلتفرم ترافیک بیشتری نسبت به شبکه های دیگری مثل Reddit جذب می کند. زمانی پینترست کاربران کمتری داشت ولی اکنون بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر دارد و اگر استراتژی صحیحی داشته باشید می تواند ترافیک بیشتری را نیز جذب کنید.

با مدیر هاب همراه باشید.

بازاریابی پینترست

Pinterest  چیست؟

Pinterest یک شبکه ی اجتماعی تقریبا نوپایی که دارای سبک منحصر به فرد خود می باشد به همین دلیل کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.

پینترست مانند اینستاگرام مبتنی بر عکس است با این تفاوت که در اینستاگرام قادر به بارگذاری ویدئو هستیم اما در پینترست نه!

در پینترست این قابلیت وجود دارد که به هر تعداد نا محدود آلبوم عکس ایجاد کرد و به اشتراک گذاشت، در این شبکه هیچ نوع محدودیتی برای تعداد عکس ها،تعداد و عنوان آلبوم ها، فرمت تصاویر وجود ندارد.

استفاده از پینترست در بازاریابی اینترنتی

می توان از این شبکه مانند دیگر شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و بازاریابی پینترست برای کسب و کار خود و یا جذب و تشویق کاربران پینترست برای بازدید از سایت خود تشویق کنید.

برای مثال شما با استفاده از بوکمارکت میتوانید به صفحه اصلی سایت خود مراجعه کنید و تصویری از آن تهیه کنید، تصویر گرفته شده را انتخاب کنید و در آلبوم و دسته ای که دوست دارید قرار دهید و آن را به راحتی پین کنید به این ترتیب نظر کاربران به سمت سایت شما جلب می شود.

شما با ثبت نام در مدیر هاب می توانید بدون دانش خاصی به مدیریت شبکه های اجتماعی خود بپردازید.

۵ کاری که باید برای استفاده از بازاریابی پینترست رای کسب و کارتان انجام دهید

بازاریابی پینترست

۱) ثبت نام برای بازاریابی پینترست

Pinterest شروع را ساده می­ کند، تمام چیزی که احتیاج دارید یک ایمیل است، اگرچه می ­توانید از طریق Facebook یا Twitter هم وارد شوید. هنگامی که حسابتان را ساختید، از شما خواسته می ­شود ۳ چیز مورد علاقه تان را انتخاب کنید. مطمئن شوید این ها با کسب و کار و مشتریانتان مرتبط هستند، سپس Pinterest برای شما pinهای پایه ای تهیه می کند تا صفحه خانه تان را تنظیم کرده و کارتان را شروع کنید.

۲) زبان را درک کنید

به سراغ راهنمای راه اندازی Pinterest بروید (زمانی که ثبت نام کنید آن را خواهید دید) و با Pinner بودن، چیزهای Pinning و بورد و pinها آشنا شوید.

۱) Pin- تصاویری که شما پست می­ کنید یا بر روی بورد سنجاق می­ کنید

۲) بورد Board- گروهی از تصاویر را در طبقه ای واحد نگه می دارد (به آن به عنوان یک بورد چوبی نگاه کنید)

۳) Pinning- زمانی که شما چیزی را بر روی بورد قرار می دهید یا سنجاق می کنید

۴) Pinner- کسی که چیزی را به بورد سنجاق می کند (این شما هستید)

۴) تصاویرتان را هنگام بازاریابی پینترست لینک کنید

هرگاه چیزی به بورد سنجاق می کنید، می توانید لینکی اضافه کنید و می توانید انتخاب کنید آن ها به کجا بروند. مطمئن شوید Pinهایتان با صفحه مرتبط لینک خورده اند. خب، اگر شما تصویری از شخصی در حال استفاده از محصولتان دارید، لینکی به صفحه ورودی برای آن محصول می تواند ایده خوبی باشد.

۵) فالوورها را جذب کنید

شاید به نظر تکراری بیاید، اما ایده پشت رسانه های اجتماعی همین است. بهترین راه برای جذب مردم ایجاد محتوایی عالی است. هرچه Pinها جذاب تر و بصری تر باشند، افراد بیشتری آن را مجددا Pin زده و برای یادگیری بیشتر بر روی آن کلیک خواهند کرد. علاوه بر خلق محتوای بی ­نظیر، چند راه دیگر برای افزایش فالوورهایتان وجود دارد:

خلق بورد ویدئویی: Pinterest به شما امکان سنجاق کردن ویدئو را نیز می دهد. پس، چرا صفحه Pinterest را به مرکز منبع برای بهترین ویدئوها درباره موضوعات اصلی یا داستان های جالب مرتبط با آنچه شما انجام می دهید تبدیل نکنید!

آن را قابل به اشتراک گذاشتن کنید: اگر پست وبلاگتان عکسی عالی دارد، دکمه Pin-It رسانه اجتماعی را به آن اضافه کنید تا افراد بتوانند آن را نیز Pin کنند.

از هشتگ ها استفاده کنید: درست است، برای Pinterest هم مانند Twitter این کار جواب می دهد. از کمپین های رسانه های اجتماعی به طور همزمان بهره ببرید تا پیامتان را به بیرون ارسال کنید. به خاطر داشته باشید، هشتگ برای کمک به افراد جهت یافتن و دنبال کردن یک گفتگو استفاده می شوند.

بازاریابی پینترست

به مدیر هاب، پلتفرم جامع مدیریت شبکه های اجتماعی خوش آمدید.

+