بهترین راهنمای اینستاگرام برای عکاسان حرفه ای

مدیر هاب تصمیم به انتشار مقاله راهنمای اینستاگرام برای عکاسان کرده است تا نکاتی عالی برای پیشرفت در اینستاگرام را به عکاسان گوشزد کند.

در سال های اخیر، شاهد رشد قابل ملاحظه اینستاگرام بوده ایم، جامعه کاربری آن بزرگ، متنوع و فوق العاده فعال است.

درمورد اینکه اینستاگرام می تواند ابزاری حرفه ای و خلاقانه برای عکاسان باشد، شک کمی وجود دارد.

چه بخواهید از دوربین DSLR استفاده کنید چه قصد استفاده از دوربین موبایل برای گرفتن عکس های لحظه ای داشته باشید، اینستاگرام ابزاری مناسب برای به اشتراک گذاشتن عکس ها، الهام گرفتن و ارتقای حرفه عکاسی شماست.

اینستاگرام بالغ بر ۳۰۰ میلیون کاربر دارد، بنابراین از نظر خلاقیت بالقوه، همراه های بااستعداد و بازدیدکننده های تأثیرگذاری که همیشه در دسترس هستند، کم و کاستی ندارد.

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان

چرا عکاسان حرفه ای از اینستاگرام استفاده می کنند؟

با یک نظرسنجی همگانی مشخص شد سه دلیل اصلی برای انتخاب و استفاده از اینستاگرام توسط عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه ای وجود دارد.

بعنوان یک ابزار خلاق

اینستاگرام خیلی سریع رضایت شما را جلب می کند و درضمن راهی ساده برای امتحان کردن ایده های آنی، دیدن عکس های قدیمی با نور جدید، یا حتی استفاده از عکس های لحظه ای که قرار نیست در نهایت پورتفولیو (آلبوم کار – portfolio) شما باشند، است.

این عکس ها همگی کوچک هستند که می توانند باعث شکوفا شدن یک عکاس پرتلاش شوند.

برای ارتباط برقرار کردن با عکاس های دیگر

وجه اجتماعی اینستاگرام برای دیدار با دوستان عکاسی که کار آنها به شما انگیزه می دهد، دیدار با مدل ها، متخصصین مُد و دیگر افرادی که می توانند انگیزه بخش یا مناسب برای همکاری باشند، فوق العاده است.

 

 

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان (3)

آگاهی دادن از حرفه خودتان

امروزه، رسانه های اجتماعی جنبه بسایر مهمی در اکثر حرفه های کوچک هستند.

قطعا منظورمان یک اپلیکیشن کوچک یا یک بازار تک محصولی نیست. اینستاگرام اخیراً وسعت زیادی پیدا کرده و به رشد خودش ادامه می دهد.

گرچه اینستاگرام در سطح داشتن یک سایت پورتفولیوی تمام عیار نیست، ولی مزایای خاص خودش را دارد.

دوربین یا گوشی؟

جدای از نوع دوربینی که استفاده می کنید، توصیه می کنم گلچینی از عکس هایی که برای گرفتن آنها با دقت برنامه ریزی کرده اید (آنهایی که درنهایت پورتفولیوی شما می شوند) و عکس های لحظه ای (پشت صحنه، عکس هایی که در حال استراحت گرفتید، تجربه های خلاقانه سرعتی) را به عنوان پست قرار دهید.

بهتر است یک برنامه برای اینکه چطور از اینستاگرام استفاده کنید تنظیم کنید تا آن را از پورتفولیوی آنلاین خودتان متمایز کنید.

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان (2)

برای بخشیدن جنبه ای حرفه ای به اینستاگرامتان، فارغ از نوع دوربینی که برای عکاسی استفاده می کنید، از فرآیند ویرایشی ثابتی استفاده کنید.

انتخاب اینکه این فرآیند چه باشد، به سبک اصلی کار شما بستگی دارد.

اغلب افرادی که به عکس های شما در اینستاگرام نگاه می کنند، از تلفن همراه برای این کار استفاده می کنند.

جزئیات ریز فراموش می شوند و یک برش نزدیک تر از عکس، اغلب نتیجه بهتری دارد.

در مورد فوکوس روی قسمتی از یک تصویر بزرگ با برشی دقیق طوریکه فرمت مربعی را بپوشاند، فکر کنید.

اینساگرام نباید صرفا یک کپی از وبسایت شما باشد- در این صورت فرق آن ها چیست؟

درعوض، سعی کنید به اینستاگرامتان بعنوان مکملی برای پورتفولیوی حرفه ای خودتان نگاه کنید، مثل یک دفترچه یادداشت روزانه بصری.

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان (5)

فیلترها، ابزارها و افکت ها

می خواهم اعترافی بکنم و آن این است که من از فیلترهای اینستاگرام استفاده نمی کنم.

ارزش اینکه یک نگاهی به آنها بیندازید را دارند، اما به شما توصیه می کنم از اپلیکیشن های پیشرفته تری برای ویرایش رنگ و تضاد (کنتراست) عکس هایتان استفاده کنید.

تعداد زیادی اپلیکیشن برای پردازش تصاویر روی تلفن همراه و تبلت وجود دارد.

چند تا از معروف ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

نکته اساسی که هنگام ویرایش عکس هایتان برای اینستاگرام باید بخاطر داشته باشید این است که این عکس ها قرار است در اندازه های کوچک در تلفن های همراه دیده شوند.

این باعث اهمیت بیشتر کنتراست، اشباع (saturation) و وضوح (sharpness) آنها می شود، درحالیکه جزئیات عکس ها کمتر دیده می شود.

 

 

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان (4)

راهنمای اینستاگرام برای عکاسان – اضافه کاری نکنید!

سعی کنید فرآیند ویرایش را سخت نکنید که هم پیچیده و هم زمان بر خواهد بود، کمااینکه این کار فقط باعث انرژی گیر بودن روند می شود.

زیبایی اینستاگرام این است که خیلی سریع می توانید از گرفتن یک عکس به مرحله اشتراک گذاری آن برسید.

عکس ها را تغییر اندازه دهید

صرف نظر از اینکه نهایتا از چه نوع روند کاری می خواهید استفاده کنید، همیشه بخاطر داشته باشید که اکثر اپلیکیشن های عکاسی روی تلفن های همراه به صورت اتوماتیک عکس های با رزولوشن بالا را فشرده و به اندازه کوچک تری در می آورند تا فضای زیادی از تلفن همراه شما نگیرند یا به بیان دیگر حافظه و نیروی پردازشی کمتری مصرف کنند.

افکت های نهایی

وقتی عکس هایتان را در اینستاگرام پست می کنید، آنها به ۶۴۰*۶۴۰ پیکسل تغییر سایز داده و فشرده می شوند.

خیلی نگران این فشرده سازی نباشید، عکس ها قرار است کوچک دیده شوند و انتظار نمی رود کسی جزئیات ریز را روی صفحه تلفن همراه ببیند.

 

مدیر هاب یک مجموعه کامل برای مدیریت پست های اینستاگرام است، همین حالا به صفحه اول بروید، ثبت نام کنید و ۷روز استفاده رایگان هدیه بگیرید.