آموزش افزایش فالوور در یوتیوب – تصور کن می خواهی محصولی را از اینترنت خریداری کنی! اولین کاری که شاید کنی این باشد که به دنبال فیلمی از این محصول باشی تا بتوانی به خوبی آن را در زنده ترین حالت نمایش آنلاین، یعنی فیلم، وارسی کنید تا نسبت به خرید محصول مطمئن تر باشید.

خب این دقیقا همان چیزی است که مشتری های شما با آن در گیر هستند و موقع خرید به آن زیاد توجه دارند.

پس باید برای آن ها چنلی مملو از فیلم های مرتبط با محصولات ایجاد کنید.

با مدیر هاب همراه باشید.

همچنین برای مطالعه مقالات بیشتر درباره آموزش یوتیوب به وبلاگ وب سایت مراجعه کنید.

یکی از بهترین مکان های رایگان برای ایجاد کانال فیلم در آپارات و یوتیوب می باشد. البته برخی سرویس های دیگر نیز در ایران وجود دارند که هنوز به طور کامل سیاست های کاری خود را مشخص نکرده اند بنابراین شما می توانید حتی الامکان این دو گزینه را تست کنید.

آموزش افزایش فالوور در یوتیوب

ویدیو مارکتینگ را جدی تر بگیرید

بازاریابی از طریق ویدیو یا ویدیو مارکتینگ بخش مهمی از بازاریابی این روزها است که حتی اگر به طور افلاین هم فعالیت داشته باشید می تواند به فروش بیشتر شما منجر شود. پس باید بخشی از سرویس های بازاریابی خود را به ایده سازی، خلاقیت در جهت تولید ویدیو و نظیر آن خرج کنید.

جایگاه ویدیو مارکتینگ نزد کسب و کارها و مشتری های ایرانی

ایرانی ها هم با شاخه های مختلف بازاریابی همراه بوده اند، از این رو معتقدند که فیلم های تبلیغاتی و ویدیوهایی که در پروسه فروش وارد می کنند می تواند میزان فروش ان ها را افزایش دهد و البته تجربه خرید مشتری ها را هم ارتقا دهد.

عموما وقتی من با مشاهده فیلمی، محصولی را خریداری می کنم، یعنی آنچه در فیلم دیده شده را می پسندم، پس اگر محصول واقعی که در یافت می کنم، با آن چه در فیلم دیده ام همخوانی داشته باشد و یکی باشد، به خرید بیشتر از این فروشگاه راغب می شوم.

اگر برای اولین بار است که به عرصه ویدیو مارکتینگ پا می گذارید خوب است راهکارهای ویدئو مارکتینگ برای ایرانی ها را مد نظر قرار دهید و پیش از هر چیز آن را هم مطالعه کنید.

آموزش افزایش فالوور در یوتیوب – فالوور ها چه نقشی در توسعه ویدیو مارکتینگ دارند؟

وقتی که شما کانالی از محتوای اموزشی ویدیویی ایجاد کنید، یا اینکه فیلم های معرفی و بکارگیری محصولات خود را در این کانال قرار دهید می توانید دنبال کنندگانی داشته باشید که آن ها را به خود وابسته کنید و به طور مرتب و منظم با ایجاد ویدیو های اثر گذار ذهن ان ها را درگیر کرده و کاری کنید که محصول را خریداری کنند. از این رو لازم است همان قدر که به افزایش ترافیک سایت خود دقت می کنید، به افزایش فالوور های شبکه های فیلم نظیر آپارات و یوتیوب نیز بپردازید.

هر چقدر هواداران بیشتری در کانال های فیلم مثل یوتیوب و آپارات داشته باشید، می توانید تاثیر گذاری بیشتری داشته باشید و فروش بیشتری داشته باشید..

چگونه فالوور های یوتیوب و آپارات را افزایش دهیم و بیشتر بفروشیم؟

در ادامه این مقاله آموزش یوتیوب قصد داریم به شما یاد دهیم که چکار کنید تا فالوور های یوتیوب و آپارات افزایش پیدا کنند. پس این ترفند ها را یکی یکی مطالعه می کنیم تا به مرحله نهایی برسیم و شمار فالوورها را افزایش دهیم.

اول اینکه یک channel trailer ایجاد کنید

channel trailer در واقع یعنی یک معرفی کوتاه ویدیویی از کانال! پس لازم است اهداف کانال خود را مشخص کنید و یک فیلم یک دقیقه ای کوتاه در مورد آن ایجاد کنید که موزیک آلود باشد و با ترکیبات رنگی و اثر گذار همراه باشد تا ذهن کاربران را به خود درگیر کند. دقت کنید که ۳ ثانیه اول این channel trailer بسیار حیاتی است چرا که نقش اساسی در جذب ذهن بازدید کننده دارد.

بهتر است که channel trailer را در ابتدای کانال قرار دهید که هر فردی که از کانال دیدن می کند اول ان را به چشم ببیند. از طرفی پخش شدن این ویدیو به شما کمک می کند که از هر جایی بتوانید کاربران را افزایش دهید.

نکته ای که باید در هر channel trailer به آن اشاره کرد این است که از افراد بخواهید که برای دیدن ویدیو های جذاب تری که در راه دارید، در کانال ثبت نام کنند! همین درخواست اگر به خوبی ایجاد شود کاربران را به سمت شما روانه خواهد کرد.

خودتان را معرفی کنید

دقت کنید که شما چه حرفه ای ترین فرد در کسب و کار خود باشید یا اینکه تازه کار باشید، تعریفی از خود داشته باشید که کاربر بتواند آن را در ذهن بسپارد. مثلا ایجاد یک نام مستعار جذاب می تواند شما را در ذهن آن ها حک کند. حتی اگر بتوانید به طور تفننی و طنز خودتان را معرفی کنید بهتر می توانید در این باره موفق باشید.

در ویدیو و البته در کپشن ویدیو ها معرفی خوبی از خود داشته باشید و از آن ها بخواهید که با شما در تماس باشند و در کانال عضو شوند.

همیشی حسی از شوخی و فان بودن کمک می کند کاربران احساس بهتری داشته باشند و این احساس خود آن ها را به سمت شما می کشاند. در این باره جدی تر باشید و روی ان کار کنید.

video thumbnails ثابت و یکتا داشته باشید

video thumbnails برای بسیاری از افراد مشخص و قابل درک است. video thumbnails در واقع عکس شاخص و ریزی است که از هر ویدیو در کانال مشاهده می کنید. دقت کنید که این شاخصه اگر ثابت باشد می تواند در ذهن کاربر به خوبی حک شود. دقت کنید که فیلم هایی که در کانال تان قرار می دهید از نظر تم عکس پیش فرض شاخص، از نظر تعداد خطوطی که به معرفی و عنوان گذاری ویدیو اختصاص می دهید همخوانی و نظم خاصی داشته باشد.

برای ایجاد عکس های شاخص و جذاب می توانید از سرویس های رایگان ارائه دهنده عکس مثل canva استفاده کنید یا اینکه حداقل کمی سرمایه در ابتدای کار برای ان در نظر داشته باشید.

در این باره می توانید مشورت کنید و روش های خلاقانه ای با طراحان اختراع کنید. دقت کنید که هر چقدر خاص تر باشید، اثر گذار تر خواهید بود..

با دیگر یوتیوبیست های مشابه همکاری کنید

شاید این موضوع هنوز در ایران جا نیفتاده باشد چرا که خود من را به دردسر انداخته اما شاید در حوزه ای که شما کار می کنید بتواند جوابگو باشد. شمار زیادی از کانال های رقیب و یا همکار برای شما وجود دارد ” دقت کنید که هر همکاری رقیب نیست “

پس می توانید به آن ها پیشنهاد دهید که همکاری کنید تا از این طریق به معرفی هر چه بیشتر خودتان و دیگران بپردازید. البته برای اینکه بتوانید بین خود و همکاری که با آن به تولید ویدیو پرداخته اید، تفاوتی قائل شوید بهتر است فیلم ها را با نام پست و یا فیلم مهمان روی کانال های یک دیگر نشر دهید.

تنوع های مقطعی ایجاد کنید

اینکه بتوانید برای چنل خود تم خاص خود داشته باشید و از موزیک و عکس و رنگ خاصی استفاده کنید که تا کنون کسی ایجاد نکرده می تواند یک ایده عالی و یک فرصت مغتنم باشد اما گاهی درمیان ویدیو ها سنت شکنی کنید. نمونه هایی از ایجاد تنوع را زیر مطالعه کنید:

گاهی از آهنگ های پر طرفدار موجود بجای اهنگ اصلی برند خود استفاده کنید.البته گاهی بجای آهنگ های پر طرفدار از آهنگ های جدید استفاده کنید

گاهی ویدیوی خود را در پاسخ به یک ویدیوی جنجالی در یوتیوب ایجاد کنید.

اگر در ویدیویی سوالی پرسیده شده است، در ویدیوی خود به پاسخ آن سوال بپردازید.

اگر یک ویدیوی چالشی ایجاد شده، یک ویدیو برای این منظور تهیه کنید.

به طور کلی در صحنه حضور داشته باشید و گاهی به عنوان زنگ تفریح عمل کنید.

ویدیوی خود را در سامانه های انلاین مشابه نشر دهید

وقتی که ویدیوی خود را برای یوتیوب یا آپارات ایجاد کردید، به این مکان تنها بسنده نکنید. بهتر است که آن را در دیگر شبکه های اجتماعی صوتی و تصویری و حتی شبکه هایی نظیر فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر هم نشر دهید.

یک توصیه ویژه هم این است که یک پیج اینستاگرام داشته باشید و ۱ دقیقه ابتدایی یا معرفی از فیلم خود را ایجاد کرده و در آن نشر دهید. در بالا و در بخش بیو هم لینک آپارات یا چنل یوتیوب خود را داشته باشید تا از این طریق علاقمندان را به سمت تماشای فیلم کامل، هدایت کنید..

بدین ترتیب می توانید کانال خود را به گونه ای مدیریت کنید که کاربران بتوانند با شما احساس الفت داشته باشند و محتوای تان را واقعا مفید بپندارند. با این کار می توانند به وفاداری بیشتری برسند و همگام با شما باشند.

می توانید یک پلی لیست ایجاد کنید و مدت ها آن ها را درگیر فیلم های خود کنید.  اما دقت کنید که پر بازدید ترین و پر مخاطب ترین ویدیوی خود را آنالیز کنید و المان های آن را در تمام ویدیوهای تان اعمال کنید تا دیگر فیلم ها هم بازدید بالا داشته باشند و فالوور بیشتری جذب کنید.

این ها شیوه های ساده ای بود که به شما کمک می کند بتوانید یک چنل قوی را مدیریت کنید و شمار فالورر های تان را روز به روز بیشتر کنید.

در این باره دیدگاه خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید و در صورتی که فکر می کنید این آموزش برای دوستان تان مفید است، آن را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

 

نیاز به یک پلتفرم کامل برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود دارید؟

همین حالا در مدیر هاب ثبت نام کرده و ۷ روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!