Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/modirhub/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/modirhub/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
آموزش توییتر | مدیریت پلتفرم شبکه های اجتماعی با مدیر هاب | ارسال و زمانبندی پست
ورود ۷ روز استفاده رایگان

توییتر (Twitter) یک خبرگزاری آنلاین و یک شبکه اجتماعی است که مردم پیام‌های کوتاه را به عنوان یک توییت (Tweet) ارسال می‌کنند و آن را به عنوان راه برقراری ارتباط به کار می‌برند.

فرایند توییت کردن شامل ارسال پیامهای کوتاه در یک پلتفرم عمومی است که افراد مختلف آن را دیده و از آن به عنوان یک مطلب مفید استفاده می‌کنند.دحتی در برخی از وبسایت ها از توییتر و توییت کردن به عنوان یک نوع میکروبلاگینگ یاد می‌شود که محتوای کوتاه و دارای معنی ارسال می‌شود.

همچنین بایداشاره کرد که توییتر نوعی سرویس شبکه اجتماعی و میکروبلاگینگ آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد پست‌هایی متن محور تا ۱۴۰ کاراکتر را، معروف به “توییت”، بفرستند و بخوانند. توییتر را “جک دورسی” در مارس ۲۰۰۶ ابداع و در ژوئیه همان سال راه‌اندازی کرد. این سرویس به سرعت محبوبیتی جهانی پیدا کرد، با بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال از سال ۲۰۱۲، که روزانه بیش از ۳۴۰ میلیون توییت پست و بیش از ۶ میلیون مورد جستار می‌کنند. توییتر را “پیامک اینترنتی” توصیف کرده‌اند.

بعضی از افراد نیز از توییتر برای پیدا کردن افراد معروف و به اصطلاح سلبریتی ها استفاده می‌کنند و یا شرکت‌های آنلاین و معروف را فالو می‌کنند. این وضعیت تقریباً همانند سایر شبکه‌های اجتماعی است و ما در این مطلب سعی می‌کنیم که توییتر را به عنوان یک شبکه اجتماعی جذاب و پرطرفدار در سطح دنیا معرفی کنیم.

آموزش توییتر – چرا توییتر محبوب است؟

علاوه بر تازگی نسبی و جدید بودن خود، جذابیت بزرگ توییتر به این است که خیلی سریع می‌تواند پیام‌ها را منتقل کرده و و نحوه پیدا کردن اطلاعات در آنها بسیار راحت است. کاربران در این شبکه اجتماعی می‌توانند به راحتی صدها و حتی هزاران نفر از کاربران دیگر را پیدا کرده و مطالب آنها را مطالعه کنند. این وضعیت برای دنیای مدرن که با کمبود زمان مواجه است، ایده آل به حساب می آید.

سهولت در استفاده و آموزش توییتر و همچنین ایجاد پل ارتباطی مناسب بین افراد مختلف دلیل محبوبیت توییتر است.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد توییتر، انتخاب اندازه پیام به شکل هدفمند است تا از انتشار محتوای غیر جذاب جلوگیری شود. کلیه توئیت های منتشر شده در این شبکه اجتماعی باید از ۲۸۰ کاراکتر کمتر باشند و این باعث می‌شود که این نوشته‌ها بیشتر متمرکز و حاوی اطلاعات اصلی باشد. بنابراین، کاربران بدون اینکه زحمت زیادی به خود بدهند، می‌توانند مطالب مختصر و مفید را در کمترین زمان ممکن پیدا کند. این محدودیت در اندازه پیام، توییتر را به یک ابزار اجتماعی بسیار محبوب تبدیل کرده است.

با فلسفه توییتر، اصطلاحات و طرز استفاده از آن آشنا شوید:

توییتر (twitter) همانطور که از شکل لوگوی آن نیز شاید مشخص باشد به معنای چهچه، قار قار جیک جیک کردن و صدا هایی از این دست است. حتما در داستان های قدیمی نام کلاغ خبرچین به گوشتان خورده است. همانطور که می دانید در فرهنگ ما نیز اینگونه صداهای پرندگان را به خبر رسانی آنها نسبت می دهند.

توییت کردن (Tweet) در این شبکه اجتماعی به معنای نوشتن یک عبارت ۱۴۰ حرفی یا کمتر است که می تواند شامل یک متن ساده،لینک ها، @mention و HashTag ها می باشد که در ادامه در مورد آنها توضیح داده خواهد شد.
ریتوییت (Retweet) یا RT به معنای این است که توییت شخص دیگری را در صفحه خود دوباره توییت کنید.

توییت آپ (TweetUps):

استفاده از توییتر برای ملاقات با دیگر اعضای توییتر

موضوعات داغ (Trending Topics) یا TT:

موضوعاتی که به طور همزمان توسط افراد زیادی در توییتر در حال بحث شدن است. لیست موضوعات داغ یا Trending Topics در توییتر، موضوعات مورد علاقه کاربران توییتر را در زمان های مختلف نمایش می دهد.برای هر موضوع سه توییت (Tweet) که بیش از ۱۵۰ بار ریتوییت (retweet) شده باشند، نمایش داده می شود. شما می توانید در ستون سمت راست از صفحه اصلی، موضوعات داغ منطقه خود را مشاهده کنید.

لیست ها (List) :

کاربران می توانند افراد مختلفی را که در توییتر دنبال می کنند در لیست های جداگانه ای مانند ورزش، تکنولوژی و افراد مورد علاقه قرار دهند.

توییت های تجاری (Promoted Tweets):

یک موضوع داغ یا Trending Topic که یک کمپانی یا یک سازمان با پرداخت هزینه برای تبلیغات و جلب توجه کاربران ایجاد می کند.

چرا افراد مختلف توییت (Tweet) می‌کنند؟

ارسال توییت توسط افراد مختلف جامعه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از آنها برای جلب توجه دیگران، برخی برای اطلاع‌رسانی کارها و فعالیت‌های خود، برخی برای نشان دادن اخبار مربوط به یک حادثه و برخی نیز برای تبلیغات در مورد یک محصول یا یک خدمات از تولید استفاده می‌کنند.

همانطور که عنوان شد، استفاده از توییتر یک نوع میکروبلاگینگ محسوب می‌شود که باید برای مخاطب ساز شده و جذابیت کافی داشته باشد. هرچه محتوای یک توییت جذاب‌تر باشد، احتمال جذب کاربران در آن بیشتر و تعداد فالوور آن صفحه کاربری بیشتر می‌شود.

آیا Twitter می‌تواند یک خبرگزاری آماتور باشد؟

بله! این یکی از جنبه‌های مختلف توییتر است که به عنوان یک راه برای اطلاع‌رسانی و یادگیری در سطح جهان استفاده می‌شود. امروزه می‌بینیم که افراد مختلف در کشورهای جنوب شرق آسیا، از این طریق به خانواده‌های خود در سایر کشورها خبر می‌دهند و در مورد اتفاقات مختلف مانند زلزله و سیل اطلاع‌رسانی می‌کند.

حتی افرادی هستند که تجربیات خود در جنگ‌های افغانستان یا سایر جدال‌های جهانی را از طریق توییتر منتشر می‌کند. تجربیات یک فرد در سفرهای سالانه خود، سخنان یک هوادار در مورد مسابقات جام جهانی راگبی و همچنین خبرهای کوتاه برخی از خبرگزاری‌ها، جدال‌های لفظی بین مقامات کشورهای مختلف و تبلیغات در مورد فروش محصولات جدید از مواردی هستند که شرکت‌های مختلف از Twitter استفاده می‌کنند.

هم اکنون قصد داریم تا شما را با ابتدایی‌ترین نکات مربوط به توییتر و کار کردن با آن آشنا نماییم.

آموزش توییتر – توییت کردن

توییتر مجموعه‌ای از توییت‌های کوتاه در مورد مسائل مختلف می‌باشد. توییت‌ها همانند اعلام وضعیت فیس‌بوک (Status) می‌باشند که به کمک آن‌ها می‌توان وضعیت خود را با دوستان و آشنایان به اشتراک گذاشت.

با اینکه بیشتر کاربران برای توییت کردن عضو توییتر می‌شوند اما این امکان برای کاربران فراهم است که لینک های مربوط به مقالات و صفحات اینترنت را به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید موقعیت مکانی (Location) خود را به دیگر کاربران اعلام نمایید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در آموزش توییتر باید مدنظر داشته باشید، محدودیت توییت‌ها تا ۱۴۰حرف می‌باشد؛ بدین معنی که باید توییت خود را مختصر و در عین حال قابل‌فهم برای کاربران بنویسید. با ورود به شبکه توییتر می‌توانید توییت‌های دیگر کاربران را بخوانید اما اگر بخواهید توییت کنید باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد نمایید.

توییت‌های عمومی هستند و همه‌ می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند اما اگر می‌خواهید فقط کسانی که شما را Follow (دنبال) می‌کنند آن را بخوانند، باید DM (پیام مستقیم) بفرستید. هر کاربر توییتر که بخواهد می‌تواند شما را فالو کند و نمی‌توانید جلوی این اتفاق را بگیرید. فالو کردن شما بدین معنی است که تمام توییت‌های شما را در صفحه‌ی Timeline خود خواهد داشت. متقابلا شما نیز می‌توانید هرکس را که می‌خواهید را فالو کنید و تمام توییت‌هایش را در اختیار داشته باشید.

آموزش توییتر – جست‌و جو و Trends

توییتر محل بسیار خوبی برای پیدا کردن افراد هم‌فکر و هم سلیقه خود می‌باشد و همچنین محلی عالی برای ارتباط نزدیک‌تر با سلبریتی‌ها(افراد مشهور) است.

برخلاف فیس بوک، سلبریتی‌ها خودشان اکانت‌های خود را کنترل می‌کنند و این یکی از برتری‌های توییتر در برابر فیس بوک می‌باشد و اخبار و مطالب را از زبان خود افراد خواهید شنید. برای پیدا کردن افراد، کافیست نام آنان را در نوار جست‌و جو تایپ کنید.

نتیجه‌ها به دو دسته افراد و توییت‌ها تقسیم می‌شوند و شما می‌توانید به کمک عکس پروفایل و بیوگرافی کوتاهشان می‌توانید آنان را شناسایی نمایید.

همانطور که گفتیم، به کمک نوار جست‌و جو می‌توانید توییت مورد نظرتان را نیز پیدا کنید؛ توییتر در هر توییت KeyWordها را نیز قرار می‌دهد تا پیدا کردن آن‌ها مشکل نباشد. ممکن است در حین پخش یک برنامه عبارت #bbcqt را مشاهده نمایید. این عبارت عجیب و غریب به چه معنی است؟ آیا مربوط به توییتر می‌شود؟

در پاسخ باید گفت بله؛ با وارد کردن این عبارت در نوار جست‌و جوی توییتر می‌توانید بحث‌ها و سوالاتی را که در مورد برنامه می‌شود را مشاهده نمایید و ببینید دیگر کاربران راجع به برنامه چه می‌گویند. گاهی اوقات نیز بازیگران یک فیلم تلوزیونی در هنگام پخش آن توییت خاصی می‌کنند که در پایین نمایش داده می‌شود. همچنین با وارد کردن عبارتی مثل عبارت بالا در توییت خود می‌توانید در بحث مربوط به آن برنامه نیز شرکت نمایید.

آموزش توییتر – شروع کار در توییتر با ثبت نام

ثبت نام در توییتر بسیار راحت می‌باشد؛ ابتدا وارد سایت www.twitter.com شوید و در بخش Sign Up اطلاعاتی از قبیل نام، نام کاربری، ایمیل و همچنین رمز‌عبور را در آن وارد نمایید. پس از دریافت ایمیل حاوی لینک فعالسازی، با کلیک بر روی آن لینک مراحل ثبت نام شما رسما به اتمام می‌رسد.

تبریک می‌گوییم شما هم‌اکنون یک کاربر توییتر می‌باشید. پس از ثبت نام شروع به فالو کردن آشنایان و دوستان و همچنین سلبریتی‌ها و بازیگران مورد علاقه خود بکنید.

پس از آن نوبت به فالو کردن صفحه‌های مربوط به وب‌سایت‌های مورد علاقه‌ می‌رسد. توییتر نیز در لیستی به شما کاربرانی را جهت فالو کردن معرفی می‌کند. در بخش بعد از شما درخواست می‌شود تا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و توییتر مخاطبانتان را شناسایی و در توییتر به شما معرفی نماید.

 

با توجه به قابلیت‌های توییتر در دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)، گروه تبلیغاتی راز به عنوان پیشرو در زمینه‌ی تبلیغات شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ در ایران، تبلیغ در توییتر فارسی و خلق کمپین‌های تبلیغاتی در توییتر به شکل اصولی را به خدمات خود اضافه کرده و آماده ارایه خدمات به شما می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر درمورد تبلیغ در توییتر، با مدیر هاب در تماس باشید.

 

 

سایت در حال به روز رسانی می باشد و ممکن است برخی از بخش های سایت موقتا کار نکند.

+