فواید استفاده از فیسبوک برای کسب و کارها

استفاده از فیسبوک برای کسب و کار فواید زیادی دارد که میتوانید ابعاد بیشتر این مسئله را در مدیر هاب بخوانید.

شبکه های اجتماعی همانطور که می دانید نقش بسیار گسترده ای در تبلیغات، بازاریابی و آگاهی از برند ایفا می کند.

بسیاری معتقدند که امسال یعنی در سال ۲۰۱۷، فیسبوک نسبت به سایر کانال های بازاریابی دیجیتالی و شبکه های اجتماعی در اولویت قرار می گیرد. اما دلیل این باور چیست؟

۸ دلیل برای این موضوع وجود دارد که در این پست می خوانیم.

بازاریابی فیسبوک

شبکه های اجتماعی

چرا کارآفرینان باید فیسبوک را اولین انتخاب خود در بین کانال های بازاریابی دیجیتالی قرار دهند؟

بازاریابی، کلید اصلی برای موفقیت در هر کسب وکاری ست. اگر یک کارآفرین هستید یا قصد دارید امسال استارتاپ خود را راه اندازی کنید بسیار ضروری ست که استراتژی بازاریابی خود را در مکان صحیح قرار دهید.

بسیار مهم است که بودجه ای را تنظیم کرده و یک کانال بازاریابی را امتحان کنید تا بتوانید با مشاهده ی بازگشت سرمایه ی آن، تصمیم بگیرید که حضورتان را در این کانال ادامه داده و پیش بروید. یا در همانجا متوقف سازید.

قبول کنید که امروزه تبلیغات فیسبوک خیلی بهتر از قبل شده و جزو بهترین کانال های بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ است.

در ادامه ی پست، ببینیم که چرا فیسبوک، مفهوم بیش تری را برای کسب وکارها در استفاده از شبکه های اجتماعی ایجاد می کند.

۱- مخاطبانی هدفمند و شخصی سازی شده

کمپین های تبلیغاتی فیسبوک پیرامون مخاطبانی خاص برای مخاطبانی هدفمند ایجاد شده اند. به همین دلیل، ابزار Facebook Custom Audience بطور جادویی کار می کند. این وسیله به بازاریابان اجازه می دهد تا لیست مخاطبان خود را (مثل ایمیل و گوشی) آپلود کنند تا با تبلیغات ویژه آنها را موردهدف قرار دهد.

این ویژگی برای کارآفرینی که تنها چندصد مخاطب دارد هم خوب است و هم برای شرکت های کارآفرینی های بزرگ که صدها هزار مخاطب دارند هم عالی عمل می کند.

مثلاً در همین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که دونالد ترامپ موفق شد، با ۱۵۰ میلیون دلار تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام در چند هفته ی پایانی کمپین همراه شده بود. تیم ترامپ، داده های سفارشی (Project Alamo) را که شامل پروفایل هویتیِ ۲۲۰ میلیون آمریکایی بود تهیه کرده بودند و با انجام ادامه ی روند و دیگر فعالیت ها، به بُرد ترامپ کمک کردند.

۲- حداکثر دیده شدن با حداقل هزینه

اگر به فکرِ راه اندازی یک تجارتِ آنلاین هستید باید بدانید مردم در کجا حضور دارند. الان فیسبوک سومین محبوب ترین پلت فرم آنلاین است که بطور ماهانه ۱.۷۹ میلیارد کاربر فعال دارد.

تبلیغات در فیسبوک، نسبتاً ارزان تر از گوگل است همینطور، بازدید از ویدیوهای فیسبوک از ویدیوهای یوتوب نیز ارزان تر می باشد.

تحقیقات نشان می دهند که مصرف کنندگان ۹۰ درصد از زمان خود را به هنگام استفاده از موبایل در اپلیکیشن ها و فیسبوک سپری می کنند که باعث شده در نیمه ی اول سال ۲۰۱۶، فیسبوک به عنوان پلت فرمی که بیش ترین میزان دانلود را داشته انتخاب شود.

البته اینها بدین معنی نیست که همه ی بودجه ی بازاریابی خود را روی فیسبوک سرمایه گذاری کنید! ولی قبول داریم رقم ها چنان بزرگ است که نمی توان آنها را نادیده گرفت! اگر می خواهید با بودجه ای که در دست دارید به صحیح ترین مردم دست یابید و بهترین استفاده را از بودجه ی خود بکار بگیرید، با مشاوران و کارشناسان مدیر هاب مشورت کنید.

استفاده از فیسبوک برای کسب و کار – ۳- مرحله اولیه از آگاهی برند

فیسبوک اگر به درستی و بصورت استراتژیک مدیریت شود می تواند مثل بخش روابط عمومی شرکت تان نتیجه دهد. تبلیغات هدفمند آگاهی از برند، با استفاده از مواردی مثل جلب توجه کاربران به کمپین می تواند آگاهی از برند را بطور گسترده افزایش دهد.

۴- لایو فیسبوک

ویدیو یک قهرمان مسلم در تعاملات مشتری و به اشتراک گذاری ست. لایو فیسبوک در طول سال گذشته معرفی شد و طوفانی را به پا کرد. لایو فیسبوک به همه ی کاربران اجازه می دهد تا ویدیوهای زنده را ضبط کرده و با دوستان شان به اشتراک بگذارند.

کسب وکارها می توانند از مزایای این ویژگی در چندین راه استفاده کنند:

می توانند تجربه های پشت صحنه را برای مشتریان به تصویر بکشند
می توانند یک مرور کلی و نگاه سریع و زیرکانه به محصولات و بروزرسانی های جدید محصولات داشته باشند
رویدادها را ترویج کنند
سوال بپرسند

مردم سه برابر بیش تر از مطالعه ی محتوای معمولی، به تماشای لایو فیسبوک می پردازند. با در ذهن داشتن این نکته، بهتر است در بازاریابی فیسبوک هم حتماً لایو را درنظر بگیرید.

۵- بوت های گفتگو

از وقتی که مارک زاکربرگ نقشه ی مسیرِ ۱۰ ساله ی خود را اعلام کرد، همه ی کسب وکارها سعی کردند از مسنجر فیسبوک برای ارتباط با مشتریان شان استفاده کنند که با یک دلیل خوب همراه است: امروزه، هر ماه ۱ میلیارد کاربر فعال دارد.

از آنجا که تعامل مشتریان با برندها در فیسبوک افزایش یافته، استفاده از چَت بوت ها هم به یک ضرورتِ غیرقابل اجتناب تبدیل شده است. با ChatBot ها شما قادر به ساختن پیام های ساختاریافته مثل عکس ها، لینک ها و دکمه های Call to Action خواهید بود.

برندها خودشان هم می توانند بوت هایی را طراحی کنند که بدین ترتیب، فرآیند خرید و ارتباط با مشتری خیلی فوری تر خواهد بود.

استفاده از فیسبوک برای کسب و کار – ۶- فیدبک سریع

در گذشته، وقتی کسب وکارها می خواستند فیدبکی را از مردم بخاطر محصولات و خدمات شان دریافت کنند باید کارهایی نظیرِ بررسی های تلفنی (تماس از طریق تلفن) یا ایمیل مستقیم انجام می دادند. اما خوشبختانه دیگر نیازی نیست که برندها به چیزی فراتر از شبکه های اجتماعی بنگرند.

فیسبوک این امکان را برای کسب وکارها آسان کرده که تنها با پست گذاشتن سوال در قسمت استاتوس صفحه ی فیسبوک شان، راحت منتظرِ کامنت ها و نظرات مردم بنشینند.

 

بازاریابی فیسبوک

بازاریابی شبکه های اجتماعی