۵ استراتژی افزایش ترافیک سایت از طریق پینترست

در این مقاله دستورالعمل هایی برای موفقیت در پینترست و افزایش ترافیک سایت از طریق پینترست ارائه می شود.

قبل از اینکه به استراتژی‌های پیشرفته‌تر pinterest ورود کنیم، اجازه بدهید ابتدا به اصول اولیه کسب‌وکار موفق بپردازیم، با مدیر هاب همراه باشید.

 

در ضمن برای دیدن مقالات بیشتر درباره آموزش پینترست به وبلاگ مدیر هاب مراجعه کنید!

 

حضور قوی در pinterest را با پیروی از توصیه‌های زیر شروع کنید:

نکته اول – پین‌های خودتان را از وبسایت‌تان بارگذاری (آپلود) کنید نه از کامپیوترتان.

ارتباط بین پین و منبع لینک آن با‌ارزش‌ترین جذابیت استفاده از pinterest است.

وقتی شما پین خود را از وبسایت‌تان (یا وبلاگتان) آپلود می‌کنید عملاً یک لینک معتبر و شناخته شده به وبسایت‌تان ایجاد می-کنید.

به علاوه، حتی وقتی که فرد دیگری پین شما رو پین می‌کند (re-pins)، همچنان لینک به وبسایت‌تان به عنوان منبع انتشار آن پین باقی می‌ماند و قابل تغییر نیست.

نکته دوم – برای پین‌هاییتان (YourPins) دسته‌بندی مناسبی انتخاب کنید.

افزودن یک پین به دسته‌بندی نامناسب هم کار اشتباهی است که در نتیجه آن به کاربران مدنظرتان نمی‌رسید و هم باعث می‌شود پین در ظاهر غیرقابل اعتماد و یا اسپم (هرزنامه) تلقی شود.

با قرار دادن پین‌هایتان در محل‌های صحیح تجربه دلچسبی برای کاربران‌تان رقم بزنید.

نکته سوم – مراحل ثبت و تایید وبسایت یا وبلاگتان را انجام دهید.

ثبت و تایید وبسایت یا وبلاگتان در حساب Pinterest از دو طریق به کسب‌وکار شما کمک می‌کند: این کار به کاربران شما نشان می‌دهد که محتوای شما وابسته و برگرفته از وبسایت شماست و همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بخش تجزیه و تحلیل Pinterest دسترسی پیدا کنید.

پس از تایید، بازدیدکنندگان شما یک علامت در کنار نام کسب‌وکار شما مشاهده خواهند کرد و این به شما اعتبار می‌دهد.

ممکن است شگفت‌زده شوید اگر بدانید بسیاری از استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) برای Pinterest نیز اعمال می‌شود.

صفحات و پین‌های شما نه تنها توسط موتورهای جستجوی خارجی نشان داده می‌شوند، بلکه Pinterest نیز محتوای خود را در موتور جستجوی داخلی‌اش نمایه می‌کند (نشان می‌دهد).

چنانچه مشتریان، کسب‌وکار شما را در محتوای Pinterest از طریق گوگل جستجو کنند و یا از جستجوی سریع Pinterest برای یافتن شما کمک بگیرند، شما نیاز دارید که از کلمات کلیدی درست برای جلب توجه مخاطبانتان استفاده کنید.

در ادامه، پنج تا از بهترین استراتژی‌های Pinterest به شما معرفی می‌شود که به کمک آن می‌توانید یافتن محتوای خودتان را آسان و ترافیک وبسایت‌تان را با Pinterest فعال یا غیرفعال افزایش دهید.

 

۱ – بهینه‌سازی صفحات شما برای افزایش ترافیک سایت از طریق پینترست

اسم و توضیحات صفحات Pinterest شما مهم هستند.

آن‌ها نه تنها به کاربران همان چیزی را که دقیقاً انتظار دارند، می‌گویند، بلکه به کاربران در یافتن محتوای شما کمک می‌کنند.

این عناوین و نامگذاری‌ها باید با کلیدواژه‌هایی که کاربران در جستجو برای یافتن صفحات Pinterest شما جستجو می‌کنند، مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال، در WeddingWire صفحات با عناوین رایج و متداول که عمومیت دارند ایجاد می‌شود (مثل لباس عروسی) و همچین با عناوین خاص‌تر مثل لباس عروسی سایز بزرگ.

شما همچنین باید توضیحات هر صفحه‌تان را بهینه کنید.

در توضیحات حداکثر از ۵۰۰ کاراکتر (کلمه) می‌توانید استفاده کنید و باید تلاش کنید آن را مختصر و مفید بنویسید.

توضیحات صفحات Pinterest خود را با همان شیوه‌ای بنویسید که توضیحات متا در پست‌های بلاگ یا مقالات را می‌نویسید.

نقطه را پس از ۱۶۰ کارکتر یا کم‌تر قرار دهید و مطمئن شوید از کلمات موجود در عنوان (تیتر) صفحه، در متن توضیحاتتان استفاده کردید.

حتی بدون در نظر گرفتن چهار استراتژی بعدی Pinterest، این استراتژی به تنهایی کمکتان می-کند ترافیک وبسایت‌تان را از طریق صفحات موجود در حساب Pinterest بهبود دهید و به کاربران بیشتری کمک کنید محتوای شما را پیدا کنند.

۲ – بهینه‌سازی توضیحات پین (Pin)

شما علاوه بر ارائه توضیحات هدفمند برای صفحات Pinterest خود، بایستی توصیف جذابی برای پین‌های شخصی‌تان بنویسید.

هرچند توضیحات پین اغلب دیده نمی‌شود یا کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به کاربران کمک می‌کند محتوا و منظور عکسی که پین شده را درک کنند.

توضیحات پین کمک می‌کند مشارکت کاربران در پین‌های شما از طریق لایک کردن، کامنت گذاشتن و پین مجدد افزایش یابد.

مطالعه از آقای زارلا (Dan Zarrella) درباره رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که توضیح پین با حدود ۲۰۰ کاراکتر بیشترین شانس پین مجدد را دارد.

در بحث بهینه‌سازی صفحات و پین‌ Pinterest، شما هدفتان باید خوب توصیف شدن باشد و اینکه از کلماتی استفاده کنید که کاربران تلاش می‌کنند محتوای شما را با آن پیدا کنند.

Pinterest هشتگ را پشتیبانی می‌کند، ولی از استفاده بیش از حد آن اجتناب کنید.

به یاد داشته باشید که یک توصیف پین بایستی واقعاً خود پین را توصیف کند و استفاده از هشتگ زیاد می‌تواند اثر منفی روی قابلیت پیدا کردن پین شما از طریق جستجوی کاربران داشته باشد.

توصیف یا توضیح پین اغلب به این دلیل است که کاربران جذب پین شما شوند و وبسایت شما را ببینند، بنابراین همیشه این موضوع را ایجاد یک پین به خاطر داشته باشید.

در استراتژی‌های Pinterest اشاره شده در این مقاله، توضیحات پین نیاز به تفکر و نبوغ استراتژیک دارد و مطمئن باشید این موضوع ارزش تلاش کردن را دارد!

۳ – استفاده از پین‌های Rich برای افزایش ترافیک سایت از طریق پینترست

وقتی Pinterest برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد، در آن زمان فقط یک نوع پین وجود داشت.

در حال حاضر Pinterest انواع مختلفی از پین‌های Rich دارد که به کسب‌وکار شما امکان ارائه اطلاعات بیشتری را از طریق پین‌های شما می‌دهد.

در حال حاضر شش نوع پین Rich در پینترست وجود دارد: Place، Article، Product، Recipe، Movie و App. Article و Product رایج‌ترین پین‌های Rich برای کسب‌وکارهایی به شمار می‌روند که به دنبال افزایش ترافیک سایت‌شان هستند.

علاوه بر عکسی که قرار است پین کنید، Article Pins این امکان را می‌دهد که عنوان مقاله، نویسنده مقاله و داستان توصیفی مدنظر را در زیر عکس بنویسید.

Product Pins برای شرکت‌هایی که در قالب تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند عالی و کاربردی هستند، چون قابلیت درج قیمت دارد و این امکان را فراهم می‌کند که کاربر محصول را در پین خریداری کند.

پین‌های Rich به کار بیشتری در مقایسه با سایر استراتژی‌های پینترست نیاز دارد چون شما باید تگ‌های متا را به وبسایت خود اضافه کرده و سپس امکان استفاده از پین‌های Rich را فعال کنید.

اما این پین‌ها تجربه بهتر و خاصی برای کاربران خواهد بود.

 

افزایش ترافیک سایت از طریق پینترست

 

۴ – افزایش مشارکت

یکی از مهم‌ترین مواردی که همواره باید در پیاده‌سازی هنرمندانه استراتژی‌های بزرگ‌تر خود در رسانه‌های اجتماعی مدنظر قرار دهید، این است که شبکه‌های اجتماعی باید اجتماعی باشند.

ممکن است احمقانه یا بی‌فایده به نظر برسد، اما منظور از بیان این نکته و استراتژی این است که فقط محتوا را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید بلکه در سراسر این فرآیند با کاربران خود ارتباط برقرار کنید.

روش‌های بازاریابی سنتی مثل ایمیل مارکتینگ کاملاً بر اساس ارسال یک‌طرفه اطلاعات به مخاطبین طراحی شده‌اند در حالی که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی راه‌های ارتباطی میان برند تجاری و مخاطبان را باز گذاشته است.

از این مزیت شبکه‌های اجتماعی از طریق برقراری تعامل میان دنبال‌کنندگان خودتان و سایر کاربران پینترست استفاده کنید.

هر چه بیشتر لایک شوید، کامنت بگیرید و پین مجدد شوید کسب‌وکارتان بیشتر توسط کاربران هدف دیده خواهد شد.

به علاوه فعال بودن بیشتر در پینترست به این معنی است که شما دائماً محتوای جدیدی تولید می‌کنید که یک عامل کلیدی مهم در بهینه‌سازی موتورهای جستجو به شمار می‌رود.

نکته گفته شده به عنوان استراتژی Pinterest توضیح داده شد اما برای حضور شما در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز قابل استفاده است.

۵ – دکمه Pin It را نصب کنید

سایر استراتژی‌های گفته شده برای پینترست موجب افزایش ترافیک سایت شما می‌شود اما این استراتژی علاوه بر افزایش ترافیک سایت، در واقع مشتریان یا مخاطبان را قادر می‌سازد برای شما کار کنند. احتمالاً Pin It پینترست را در وبسایت‌های مختلف، وبلاگ‌ها، مجلات الکترونیکی یا فروشگاه‌های آنلاین دیده‌اید.

Pin it یک دکمه است که کاربران را قادر می‌سازد در چند کلیک ساده تصاویر را پین کنند و این کار فرآیند را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

از آنجایی که استفاده از دکمه Pin It بسیار آسان است، کاربران بیشتر مایل خواهند بود که محتوای شما را از طریق دکمه Pin It به اشتراک بگذارند تا اینکه لینک شما را کپی کنند، پینترست را باز کنند و سپس محتوا را انتشار دهند.

بهترین مزیت دکمه Pin It این است که وقتی شما آن را نصب می‌کنید، کاری که شما باید انجام بدهید تمام می‌شود! بازدیدکنندگان سایت شما و خوانندگان مطالب شما می‌توانند محتوای شما را برایتان پین کنند و دنبال‌کنندگان آن‌ها فعالیت‌شان را در پینترست می‌بینند، در نتیجه اثرگذاری محتوای شما افزایش می‌یابد و محتوای شما توسط کاربران بیشتری دیده می‌شود که این موضوع احتمال کلیک را افزایش می‌دهد.

همزمان با سایر فعالیت‌ها و تلاش‌های شما برای گسترش دسترسی‌های آنلاین به کسب‌وکار کوچک‌تان، این پنج استراتژی پینترست کمک می‌کند وبسایت شما بازدیدکننده بیشتری داشته باشد.

 

بازاریابی اینترنتی با مدیر هاب!