مدیر هاب باز هم با مقاله ( ایده برای فعالیت در اینستاگرام ) سراغ شما آمده تا به رونق کسب و کارهایتان کمک کند!

انگیزهافراد از حضور در اینستاگرام متفاوت است. بعضی از آنها صرفا برای گذراندن وقت وارد این شبکه مجازی می شوند و بعضی برای نمایش سبک زندگی شان. بعضی با هدف آموزش در این فضا حضور دارند و عده ای با هدف یادگیری. اغلب افراد هم ترکیبی از این اهداف را دنبال میکنند. در این بین افرادی هستند که از این فضا به نوع دیگری استفاده میکنند.

آنها روزانه و ماهانه و سالانه از اینستاگرام درآمدهای زیادی به دست می آوردند. مخاطبین حرفه ای اینستاگرام با ایده های خلاقانهخود توجه افراد زیادی را در اینستاگرام جلب میکنند. همین موضوع باعث می شود آنها به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کنند. در این نوشته می خواهیم شما را با دنیای افراد حرفه ای در اینستاگرام آشنا کنیم. یعنی می خواهیم در بارهایده برای پیج اینستاگرام و علی الخصوص ایده های خلاقانه و پولساز و البته جذاب صحبت کنیم. اگر می خواهید قدم به دنیای کسب درآمد از اینستاگرام بگذارید؛ این نوشته برای شماست.

 

 

ایده های خلاقانه ایده برای فعالیت در اینستاگرام

افیلیت مارکتینگ:

در این زمینه پیج شما میتواند یک پیج سرگرمی،‌لایف استایل، اینفلوئنسری، آموزشی یا هر نوعی از این دست باشد. وقتی محتوای جذاب شما باعث شود که کاربران بر روی لینک مخصوص به شما کلیک کنند(که ممکن است آن را در بایوی پیجتان قرار دهید) به ازای هر فروش شما درصدی بعنوان کمیسیون دریافت میکنید. در این مورد پیج هایی را به یاد بیاورید که صاحبان آن شما را مدان تشویق میکنند که به لینک موجود در بایو مراجعه کنید.

نقد کننده محصولات:

مردم دوست دارند ویژگی های یک محصول از هر نوعی را از زبان یک متخصص یا کسی که با او احساس راحتی میکنند بشنوند. در این مورد دقت کنید که شما باید یک زمینهکاری به خصوص انتخاب کنید. یعنی شما نمیتوانید هم گجت های روز دنیا را بررسی کنید و هم در مورد لوازم آرایشی نظر دهید. اینکار به نظر مردم خیلی غیر حرفه ای می آید و به شما اعتماد نمی کنند. نقد کننده های محصولات به صداقت معروف هستند. یعنی اعتماد در این پیج  ها حرف اول را می زند.

عکاسی:

این وجه بصری اینستاگرام فضایی عالی برای کسانی است که اتفاقا در همین زمینه کار میکنند یعنی عکاس ها و کسانی که به عکاسی علاقه دارند. شما میتوانید با این ایده برای پیج اینستاگرام هنر خود در زمینهعکاسی را به دیگران نشان دهند. عکاسی البته بسیار گسترده است،‌ما دراین بخش ۵ زمینهمختلف عکاسی که طرفدار بیشتری دارند برای شما بررسی کردیم:

عکاس شبکه های اجتماعی:

مردم دوست دارند در صفحهاینستاگرامشان بی نقص به نظر بیایند. این کار ممکن نمی شود مگر عکسهایی با دوربین های با کیفیت و ژست های حرفه ای داشته باشند. عکاس شبکه های اجتماعی دقیقا این نیاز مردم را برطرف میکند. برای فعالیت در این حوزه علاوه بر عکاسی باید مهارت های بازاریابی هم داشته باشید.

عکاسی از محصول:

کسب و کارها در اینستاگرام می خواهند که محصولاتشان را بفروشند. از آن طرف سلیقه کاربران یا همان مشتریانشان روز به روز در حال ارتقاست. یعنی مردم نسبت به عکس محصولی که با کیفیت تر است و با رعایت نور و اصول دکوراسیون گرفته شده توجه بیشتر و نهایتا رغبت بیشتری برای خرید نشان می دهند. مشابه مورد قبل ایده پیج اینستاگرام شما میتواند منتشر کردن نمونه کارهایتان در خصوص عکاسی از محصولات یا ارائهآموزش هایی در این مورد میتواند ایده خلاقانه ای برای پیج اینستاگرام به حساب بیاید.

عکاسی پرتره:

به نسبت سایر زمینه های کاری عکاسان این مورد تخصصی تر و محدودتر است و میتواند با سایر موارد ترکیب شود. به هر حال عکاسی پرتره برای افرادی که به نحوی با چهرهخود در اینستاگرام مطرح هستند. آن ها به دنبال کسی هستند که با کیفیت ترین عکس های پرتره را از آنها بگیرد. پس ایدهخلاقانه پیج اینستاگرام شما میتواند عکاسی از چهرهافراد باشد.

عکاسی استوک:

این زمینهعکاسی هم در زمینهخود جذاب و خلاقانه است. برای این نوع از عکاسی در ابتدا به صورت مستقل فعالیت میکنید. شما در طی سفر به نقاط مختلف عکس هایی تهیه میکنید. آژانس ها و شرکت های مختلف ممکن است به این عکس های شما نیاز پیدا کنند. همین موضوع راهی برای کسب درآمد شما می شود.

فیلم بردار:

توانایی فیلمبرداری و ثبت صحنه ها و وقایع اگر جز مهارت های شماست باید کسب درآمد از اینستاگرام رو زودتر شروع کنید. دقت کنید که برای این مورد و مورد قبلی نیاز به داشتن تجهیزات گران و حرفه ای در ابتدای کار نیست. صرفا مهارت شما و مدلی که آن را نمایش می دهید مهم است.

ایده برای فعالیت در اینستاگرام – مدیربرنامه شخصی:

مدیر برنامه صرفا مخصوص افراد معروف و بازیگران نیست. افراد زیادی هستند که به دلیل مشغلهکاری بالا نیازمند به شخصی هستند که برای آنها برنامه ریزی کرده و قرار ملاقات هایشان را به یاد بیاورد. برای این کار نیاز نیست حتما مدیر یک شرکت بزرگ باشید. یک فریلنسر جوان هم ممکن است نیاز به برنامه ریزی در ابعاد وسیع باشد. انسان ها به سلامتی خود اهمیت می دهند و از کسی که برای آنها برنامه ریزی مناسبی داشته باشد تا بتوانند به خواب،‌استراحت و ورزششان برسند و پروژه های مهمشان را از دست ندهد استقبال میکنند.

آشپزی و شیرینی پزی:

اهمیت این موضوع مخصوصا در دوران پاندمی کرونا که مسالهبهداشت به یک معصل تبدیل شده است، بیش از پیش معلوم می شود. البته برای اینکه این ایده را خلاقانه تر کنید میتوانید زمینه های تخصصی تری را هدف قرار دهید. مثلا اگر در زمینهتغذیهگروه خاصی از انسان ها مثلا ورزشکاران اطلاعات بیشتری دارید میتوانید پیج های غذا و خوراکی آماده در اینستاگرام به فروش برسانید.

کاردستی و خلاقیت:

شما میتوانید با تهیهعکس ها و ویدئوهایی در این موضوع و انتشار آن در اینستاگرام نظر افراد زیادی را به خود جلب کنید. محل درآمد شما از این ایده به خلاقیت شما بستگی دارد. اگر عملکرد خوبی داشته باشید میتوانید در طرح های افیلیت مارکتینگ و فروش محصولاتی که در ویدئوهایتان استفاده میکنید کسب ذرآمد کنید. همچنین ثبت سفارش هایی برای فروختن کاردستی هایی که ایجاد میکنید مورد دیگری برای کسب درآمد بیشتر است.

تراول بلاگر:

زمینهکسب درآمد دیگری در اینستاگرام که در عین حال هیجان انگیز است، سفر کردن و تولید محتوا از سفرهاییست که انجام می دهید. پیاده سازی این ایده شرایط خاصی دارد. شما باید واقعا به سفر کردن علاقه داشته باشید و بتوانید در مورد سفرهایتان محتوای جذاب تولید کنید. یعنی شما در ابتدای راه به پول و تجهیزات نیاز دارید. منبع درآمد چنین افرادی در همکاری با شرکت های توریسم و یا آژانس های هوایی حاصل می شود.

بیوتی بلاگر و میکاپ آرتیست:

برای فضای تصویر محور اینستاگرام و خیل علاقمندان به آرایش چه ایده ای بهتر از اینکه در زمینهآرایشی و بهداشتی فعالیت کنید؟ شاید فکر کنید در ابتدا نیاز است که یک آرایشگر یا میکاپ آرتیست حرفه ای باشید اما نه، نیاز نیست. شما در هر سطحی از توانایی در این زمینه باشید میتوانید مخاطبان خاص خود را جذب کنید. این موضوع را صفحات متعدد آرایشی و بیوتی بلاگری در اینستاگرام ثابت میکند. همین موضوع البته باعث می شود که خلاقیت خود را به چالش بکشید.

طراح کاسپلی(Cospaly):

کاسپلی یعنی از روی عمد به نحوی لباس بپوشیم که شبیه کاراکترهار معروف انیمیشن ها و کارتون ها و یا فیلم ها . کتاب های مشهور دنیا بشویم. مردم اخیرا به چنین چیزهایی علاقهزیادی نشان می دهند. کار شما در این زمینه طراحی لباس کاراکترهای معروف است. به این موضوع هنوز در ایران چندان نپرداخته اند، پس اگر در این زمینه توانایی ها و امکاناتی دارید، نوبت شماست که پیشرو باشید.

ایده برای فعالیت در اینستاگرام – هنرمند:

در اینستاگرام هر هنری میتواند به جای محدود شدن به یک گالری و یک شهر و نهایتا یک کشور مخاطبانی به وسعت جهان پیدا کند. اینکار علاوه بر نشر هنرهای مختلف و کمک به ارتقای فرهنگ کشور، باعث می شود افراد زیادی با آن آشنا شوند. یعنی درخواست برای فراگیری آن هنر زیاد شود و یعنی هنرمند از این راه میتواند کسب درآمد کند. وجود فضای آنلاین برای آموزش محدودیت های مکانی و زمانی را در این خصوص حل کرده است. کافیست هنر خود را به شکل جذابی در صفحهاینستاگرامتان نمایش دهید.

طراح گرافیک:

یکی از ایده برای فعالیت در اینستاگرام مخصوص گرافیست هاست. زمینه های کاری طراحان گرافیک بسیار گسترده است. طراحی پوستر، بنر، کارت ویزیت، ست اداری، لوگو و لوگوتایپ، طراحی قالب برای پیج اینستاگرام، طراحی پست و استوری، طراحی کاراکتر، استیکر، ساخت تیزر تبلیغاتی، لوگوموشن و حتی ادیت فیلم از کارهایی است که طراحان گرافیک علی الخصوص آنهایی که به نرم افزارهای روز دنیا مسلط هستند میتوانند انجام دهند. ایده پیج برای اینستاگرام یک طراح گرافیک میتواند انتشار نمونه کارهایش باشد به نحوی که مهارت و توانایی اش را به خوبی نشان دهد.

آموزش آنلاین:

اگر مهارتی برای آموزش دادن دارید هر چه زودتر در اینستاگرام حضور داشته باشید. تقریبا هر چیزی در اینستاگرام قابل آموزش دادن است و برای هر موضوع تعداد زیادی از افراد دنبال یاد گرفتن هستند. زبان های مختلف، مهارت های گوناگون، درس های مدرسه و دانشگاه، آشپزی؛ نگهداری از گل و گیاه،‌ورزش و تقریبا تمامی فیلدهای موجود در اینستاگرام حضور دارند. محل کسب درآمد چنین پیج هایی در همکاری با کسب  و کارهای مرتبط است.

پت و حیوانات خانگی:

اگر شما خودتان دارای یک حیوان خانگی هستید یعنی به صورت نامنتهای قابلیت تولید عکس ها و فیلم های جذاب و “بامزه” هستید. یعنی حیوان شما به سادگی قابلیت تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر در اینستاگرام را دارد. به میزانی که صفحهشما رشد کند و فالورهای بیشتری داشته باشید، فرصت های همکاری زیادی از شرکت های مرتبط با حوزهپت و حیوانات خانگی نظیر پت شاپ ها یا کلینیک های حیوانات دریافت میکنید.

کالیگرافی و طراحی اسم و امضا:

کالیگرافی در واقع نام غربی هنر خوشنویسی است. شاید فضای تکتولوژیکی اینستاگرام برای ارائههنرهای اصیلی مثل خوشنویسی مناسب به نظر نیاید اما وقتی هنر با خلاقیت ترکیب شود کسب درآمد از آن اجتناب ناپذیر می شود. در این زمینه اگر هنرمند هستید هم اکنون افراد زیادی هستند که به هنر خوشنویسی شما نیاز دارند.

سازنده میم:

میم ها آن عکسنوشته هایی هستند که به شدت قابلیت ویروسی شدن در اینستاگرام را دارند. موضوعاتی که با آنها میم ساخته می شوند معمولا موضوعاتی عمومی و اجتماعی هستند که تعداد بسیاری از افراد را درگیر میکنند. این عکس نوشته ها با چاشنی طنز ساخته می شوند. میم یا meme ها طرفداران زیادی در اینستاگرام دارند.

عکس نوشته و متن های خاص:

اگر بدانید روزانه چه میزان جستجو برای پیدا کردن متن های خاص در اینستاگرام انجام می شود، همین امروز شروع به نوشتن متن های خاص! میکنید. به دلیل بافت حاکم در بین جوانان و نوجوانان، تقریبا از هر نوع نوشته ای که به نوعی نمودار حال و هوا و مشکلات جوانان باشد استقبال می شود. نوشتن متن هایی مناسب بایوی اینستاگرام و یا کپشن هایی که به اصطلاح لایک خور باشد،‌به زودی طرفداران زیادی در این فضا پیدا میکند.