ورود ۷ روز استفاده رایگان

بازاریابی توییتر یکی از مؤثرترین گزینه‌ها برای بهره برداری از قدرت شبکه‌های اجتماعی در راستای بازاریابی است.

بازاریابی توییتر به تمام فعالیت‌هایی که برای افزایش فالوئر، جذب مشتری و افزایش فروش خدمات و یا محصولات از طریق تکنیک‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود، گفته می‌شود.

امروزه حضور در شبکه های اجتماعی جزو ضروری ترین کارهای یک کسب و کار اینترنتی می باشد. وقتی کسب و کارها و برندها خود را در شبکه های اجتماعی معرفی می کنند و سپس فعالیت می نمایند در واقع از آن طریق اعتبار می گیرند.

۴۶ درصد از کاربران قبل از خرید از سایت، از شبکه های اجتماعی بازدید می نمایند و با برند مربوطه آشنا می شوند و سپس خرید انجام می دهند و ۶۷ درصد از کاربران توییتر معمولا از برندهایی که مشاهده می کنند خرید می نمایند.

ایجاد یک استراتژی برای بازاریابی توییتر جهت کسب و کارهای کوچک تا حدودی برای افراد ترسناک می باشد. با این حال اگر شما برنامه ریزی درستی انجام دهید هیچگونه هراسی از ورود به این پلتفرم نباید داشته باشید.

این مقاله یک راهنما برای ورود به بازاریابی توییتری می باشد تا شما با یک استراتژی دقیق بتوانید در این شبکه اجتماعی فعالیت نمایید و کسب و کار خود را معرفی و سپس گسترش دهید. با مدیر هاب همراه باشید.

چگونه یک استراتژی بازاریابی در توییتر تدوین کنیم؟

یک استراتژی هدفمند و با برنامه، شالوده‌ای است که موفقیت شما در بازاریابی توییتری به آن وابسته خواهد بود. در واقع، این استراتژی همان چیزی است که باعث تمایز عملکرد تأثیرگذارترین برندها در مقایسه با حساب‌های کاربری شکست خورده در توییتر می‌شود.
در غیاب یک برنامه واضح و شفاف و بدون درک اهداف و اقداماتی که به تحقق آن اهداف کمک می‌کنند فقط وقت و سرمایه خود را تلف خواهید کرد. به علاوه، هنگامی که نوبت به بررسی نتایج و ارزیابی عملکرد می‌رسد نیز معیار مشخصی برای اثبات اثربخشی اقدامات خود در اختیار نخواهید داشت. در چنین شرایطی توجیه صرف منابع مالی و انسانی بیشتر برای بازاریابی در توییتر دشوار خواهد بود.
به خاطر داشته باشید که به ازای هر ساعتی که برای تحقیق و تدوین استراتژی صرف می‌کنید، ده‌ها ساعت به فرآیند تحقق اهداف کسب‌وکار خود سرعت می‌بخشید.

معرفی توییتر

نام توییتر (Twitter) از واژه Tweet به معنی جیک جیک کردن و آواز خواندن پرنده گرفته شده است. (شخصیت توییتی در کارتون‌های Looney Tunes را به یاد بیاورید)

در اینجا پرنده مورد نظر ما (که خودِ کاربران توییتر باشند) می‌تواند جدیدترین خبرها را به گوش همه برسانند. همین باعث شده کلمه Tweet در واژه نامۀ انگلیسی به معنی نوشتن یا پست کردن محتوا اضافه شود.

توییتر در سال ۲۰۰۶ توسط جک دورسی (Jack Dorsey) که هم اکنون نیز مدیرعامل این شرکت است، راه اندازی شد. اولین توییت هم دقیقا توسط خودِ جک دورسی در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۰۶ زده شد. تعداد کاربران توییتر از همان ابتدا با سرعت فراوانی افزایش پیدا کرد، تا جایی که تعداد کاربرانش ظرف شش سال به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رسید که جمعا روزانه حدود ۳۴۰ میلیون بار توییت می‌کردند.

توییتر در سال ۲۰۱۳ در جمع ۱۰ وبسایت برتر دنیا قرار گرفت و به علت فراوانی توییت‌ها و کاربرد گسترده‌اش، لقب “اس ام اس اینترنتی” را کسب کرد.

توییتر امروزه به اصلی‌ترین تریبون “شهروند – خبرنگارها” تبدیل شده؛ یعنی افرادی که خبرنگار حرفه‌ای یا شخص معروفی محسوب نشده و فقط به دنبال پلتفرمی آنلاین برای خبررسانی و ارتباط با دنیای بیرون هستند.

خوش صحبت ها

خوش صحبت ها، کاربرانی هستند که دلیل روشنی برای استفاده از توییتر در کسب و کار خود دارند، اما به نظر می رسد بیشتر تمایل به گپ و گفتگوی روزانه دارند تا این که مشخصا برای اهداف تجاری خود داد سخن دهند. بسیاری از مشاوران و یا رهبران فکری مستقل در این گروه جای می گیرند.

آیا شرکت جدید جف لیوینگ استون، زوئتیکا، از حضور خود در توییتر استفاده تجاری می برد؟ البته. آیا پیوند یا پیام فروشی برای خدمات زوئتیکا از آن به چشم می خورد؟ نه. او در توییتر علاقمند به گفتگو به نظر می رسد و مزیت های حرفه ای او کمتر مستقیم و قابل پیگری هستند اما مطمئن باشید که حضور در توییتر برای او مزیت حرفه ای دارد.

بازاریاب های مایل به گفتگو

بازاریاب های مایل به گفتگو که اندکی با خوش صحبت ها تفاوت داردند، هدفی مشخص تر برای استفاده از توییتر دارند. آن ها ممکن است گه گاه پیوندی به پست های وبلاگ خود بدهند. شاید مرتبا درباره یک خبرنامه الکترونیکی یا کتاب خود به شما یادآوری کنند.

اما همچنان در گفتگوها به صورت منظم شرکت می کنند و رفتار آن ها تا اندازه ای معمولی به نظر می رسد که شما فراموش می کنید. آن ها از این شبکه برای مقاصد تجاری خود استفاده می کنند.

بازاریابی توییتر با فروشندگان

گروهی که بیش از ۵۰ درصد از توئیت های آنها حالت تبلیغاتی دارد تا گفتگویی، در زمره فروشندگان جای می گیرند.  حال، برخی افراد فعال در رسانه های اجتماعی ممکن است چنین افرادی متزور بنامند.  من با این گفته مخالفم.

شرکت ها و حتی افراد بسیاری در توییتر وجود دارند که اولین هدف شان فروش است اما همزمان در گفتگوها شرکت می کنند و پیوندهایی در خور توجه نیز در توئیت خود قرار می دهند.

(هرزنامه نگار) گویندگان

من در استفاده از عبارت هرزنامه نگار تردید دارم اما مناسب است. لطفا به کار بردن این عبارت را انتقاد به حساب نیاورید. این حقیقتی است که این افراد تنها به تبلیغ می پردازند و در هیچ گفتگویی مشارکت نمی کنند.

خب شما در کدام دسته قرار می گیرید؟ آیا جزء افرادی هستید که دو گروه اول را قبول دارند اما دو گروه دیگر را نه. یا در دو گروه دوم قرار گرفتید و معیارهای تجاری دارید تا کارا بودن روش خود را ثابت کنید؟ اگر تاکنون روشی برای خود در نظر نگرفته اید، بگویید که فکر می کنید کدام روش را باید انتخاب کنید و چرا؟

موفقیت در بازاریابی توییتر با استفاده از مدیر هاب

با مدیر هاب شما میتوانید از ابزارهای زیادی برای بازاریابی، تحلیل و آنالیط شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. با استفاده از این پلتفرم کامل، به راحتی به بازاریابی توییتر برای کسب و کار خود بپردازید.

شما میتوانید همین حالا در مدیر هاب ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید! در ضمن اگر می خواهید به شکلی حرفه ای تر به مدیریت شبکه های اجتماعی شما پرداخته شود، همین حالا با گروه مدیر هاب تماس بگیرید.

سایت در حال به روز رسانی می باشد و ممکن است برخی از بخش های سایت موقتا کار نکند.

+