Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/modirhub/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/modirhub/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
بازاریابی یوتیوب با مدیر هاب | پلتفرم جامع بازاریابی شبکه های اجتماعی
ورود ۷ روز استفاده رایگان

از اهمیت بازاریابی یوتیوب با خبر هستید؟ درست همانند تصاویر قدرتمندی که واکنش های بسیار عالی در میان مردم ایجاد میکنند، ویدیوها نیز چنین اثرات مشابهی را دارند. اکثر ما انسان ها، زمانی که ویدیویی را تماشا میکنیم، میتوانیم بخاطر بیاوریم و قصد ما این بوده تا درباره یک سرویس یا یک محصول خاص اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

استراتژی های ویدیویی زیادی وجود دارد که میتوانید در ساخت ویدیو خود از آنها استفاده کنید. حال ممکن است هدف شما از ساخت ویدیو اطلاع رسانی، انگیزشی، موقعیتی، و یا اینکه آموزشی باشد، که همه این عناصر قابل اجرا هستند. ویدیوهای شما میتوانند با محتوای نظرات مشتریان، مصاحبه‌ها، معرفی خدمات، معرفی محصولات، نمایش فیلمها، تورها، انیمیشن ها و یا سرفصل صحبتها یا یکی از کتاب‌های شما باشند.

با این حال، ساخت یک ویدیوی عالی اولین قدم است… برای اینکه ویدیوهایتان تاثیرگذاری بسیاز زیادی بر روی مشتری‌های بالقوه داشته باشد، باید کیفیت ویدیوهایتان را ارتقاء دهید که راهکاری کلیدی و مناسب است.

باید مطمئن شوید که مانند بسیاری از مشتریان در بازار هدف، ویدیوی شما را تماشا و سپس آن را به اشتراک میگذارند. در حال حاضر یوتیوب یکی از محبوب ترین و موفق ترین سایت‌های اشتراک گذاری ویدیو برای کسب و کارها است. در واقع بیش از ۶ میلیارد ساعت فیلم ماهیانه در یوتیوب پخش میشود که تقریبا یک ساعت برای هر فرد در سراسر جهان است.

علاوه بر این، ۱ میلیارد کاربر بصورت ماهیانه از یوتیوب بازدید می کنند که ممکن است شما یکی از آنها باشید. اما اگر شرکت شما کانال یوتیوب خود را تاکنون راه اندازی نکرده است، توصیه میکنم که برای تضمین موفقیت خود، بعد از اتمام این مقاله اقدام به ساخت این کانال کنید.

با مدیر هاب همراه باشید.

اهمیت بازاریابی یوتیوب

گر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید و به دنبال افزایش فروش خود هستید، احتمالاً دوست دارید بدانید که چگونه می‌توان در پرمخاطب‌ترین شبکه اشتراک‌گذاری ویدئو فعالیت کرد! یوتیوب بزرگ‌ترین شبکه ویدئویی در سراسر دنیا است که حدود ۱۱ درصد از کل ترافیک مربوط به مشاهده ویدئو را به خود اختصاص داده است. جالب‌تر آن‌که این شبکه بیش از ۱ میلیارد کاربر دارد عدد بسیار قابل توجهی است!

اگر بخواهید در این شبکه ویدئویی فعالیت کنید، ابتدا باید با استفاده از آموزش یوتیوب یاد بگیرید که چگونه می‌توان در این شبکه به صورت کاملاً حرفه‌ای فعالیت کرد. کارهای ساده‌ای که برخی کسب‌وکارها بدون رعایت آن، از میدان رقابت با سایر کانال‌های حذف می‌شوند و هیچ‌گاه نمی‌توانند از طریق یوتیوب ترافیک خوبی را به سایت خود هدایت کنند. پس اگر قصد دارید ویدئو مارکتینگ موفقی در یوتیوب داشته باشید، باید نوع فعالیت در این شبکه اجتماعی را بلد باشید و لازم است بدانید این فعالیت، صرفاً آپلود ویدئو در یوتیوب نیست!

استراتژی های ویدیویی بسیاری وجود دارد که میتوانید در ساخت ویدیو خود از آنها استفاده کنید. حال امکان دارد هدف شما از ساخت ویدیو اطلاع رسانی، انگیزشی، موقعیتی، و یا اینکه آموزشی باشد، که همه این عناصر قابل اجرا هستند. ویدیوهای شما میتوانند با محتوای نظرات مشتریان، مصاحبه‌ها، معرفی خدمات، معرفی محصولات، نمایش فیلمها، تورها، انیمیشن ها و یا سرفصل صحبتها یا یکی از کتاب‌های شما باشند.

بازاریابی یوتیوب

افراد چگونه از شبکه یوتیوب استفاده می‌کنند؟

معمولا افراد از یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدیو استفاده می کنند. محتوا از طریق یوتیوب آپلود شده و با سایر افراد به اشتراک گذاشته می‌شود.

کاربران می توانند کانال ها را دنبال کنند، محتوای خود را آپلود نمایند، بر روی ویدئوهای موجود نظر بگذارند و محتوای سایر کاربران را دنبال کنند. یوتیوب با توانایی لینک مستقیم یا تعبیه کردن ویدئو به یکی از اصلی ترین منابع ویدئویی برای کاربران سرتاسر وب تبدیل شده است.

توانایی آن برای درآمدزایی از طریق تبلیغات (برای خود و کاربرانش) لایه مالی دیگری به آن افزوده است. شما برای مدیریت و زمانبندی ارسال پست در شبکه های اجتماعی خود، میتوانید در مدیر هاب ثبت نام کنید.

بازاریابی بهتر با کمک یوتیوب

آمار و ارقامی که لازم است درباره یوتیوب بدانید:

 • اولین شبکه اشتراک‌گذاری ویدئو
 • عضویت بیش از ۱/۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ نفر در یوتیوب و دسترسی به بسیاری از کاربران جامعه هدف کسب‌وکارها
 • آپلود بیش از ۳۰۰ ساعت ویدئو در هر دقیقه
 • مشاهده بیش از ۵ میلیارد ویدئو به صورت روزانه
 • بازدید روزانه ۳۰ میلیون کاربر به صورت روزانه از یوتیوب
 • جامعه آماری جوان؛ از هر ۱۰ کاربر یوتیوب، ۸ نفر آن‌ها جوان (بین ۱۸ تا ۴۹ سال) هستند.
 • ۶ نفر از ۱۰ نفر در دنیا ترجیح می‌دهند به جای تماشای تلوزیون از یوتیوب استفاده کنند.
 • در هر ماه بیش از ۳٫۲۶ میلیارد ساعت ویدئو در یوتیوب مشاهده می‌شود.
 • بیش از ۱۰ هزار ویدئو در یوتیوب از مرز ۱ میلیارد بازدید عبور کرده‌اند.
 • ۸۰ درصد کاربران یوتیوب را افراد غیر آمریکایی تشکیل می‌دهند.
 • میانگین مشاهده ویدئو توسط هر کاربر حدود ۴۰ دقیقه در روز است.
 • ۶۲ درصد از کاربران یوتیوب را مردان و ۳۸ درصد از آن را زنان تشکیل می‌دهند.
 • بیش از نیمی از کاربران یوتیوب به کمک موبایل ویدئوهای یوتیوب را مشاهده می‌کنند.
 • ویدئوهای یوتیوب با بیش از ۷۶ زبان زنده دنیا است که شامل ۹۵درصد زبان‌های دنیا است.
 • ۹ درصد کسب‌وکارهای اینترنتی از یوتیوب استفاده می‌کنند.
 • ۲۰ درصد افراد در یوتیوب پس از دیدن ۱۰ ثانیه از ویدئوها، صفحه آن ویدئو را می‌بیندند.
 1. ایجاد ویدیو خلاقانه برای بازاریابی یوتیوب هدفمند

برای ساخت یک ویدیو در یوتیوب باید به مدت زمان آن، کیفیت به اشتراک گذاری و تعداد دفعات به اشتراک گذاری یک ویدیو در ماه توجه کنید.

قبل از ساخت یک ویدیو خلاقانه باید به نکات زیر حتما توجه کنید.

 • به رقبای خود نگاه کنید و ببینید چگونه باید خود را متفاوت نشان دهید و جامعه هدف را به سمت خود جذب کنید.
 • بعد از دیدن ویدیو توسط بیننده چه چیزی از او می‌خواهید.
 • در زمان کم توجه بیننده را به خود جلب کنید.
 • به یاد داشته باشید که فقط ۸ ثانیه زمان دارید تا نظر بیننده را به خود معطوف کنید.
 1. تحریک حس کنجکاوی مشتریان

مردم تا زمانی که ویدیویی برای‌شان جالب و آموزنده نباشد بر روی آن کلیک نمی‌کنند. آنها به دنبال چیزی هستند که منحصر به فرد بوده و در جای دیگر پیدا نشود. خود را فقط به ویدیوهایی که مستقیما به محصول یا کسب و کارتان مرتبط است، محدود نکنید گاهی تبلیغات به صورت غیر مستقیم تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان می‌گذارد.

یکی از بزرگترین شرکت‌هایی که از این استراتژی کمک گرفته شرکت سامسونگ است. فراتر از مفهومی که می‌خواهید به کاربر نشان دهید،‌ نروید. حتما تبلیغاتی را مشاهده کرده‌اید که تا آخر آن، هیچ نظری نمی‌توانید بدهید، این تبلیغات باعث سردرگرمی شما در مورد محصول و شرکت می‌شود. تبلیغات را طوری طراحی کنید که باعث تحریک احساسات مشتریان در مورد شرکت شما شود.

 1. متقاعد کردن مخاطبان برای بازدید از سایت شرکت حین بازاریابی یوتیوب

یکی از اهداف یوتیوب مارکتینگ ایجاد حس کنجاوی و دنبال کردن در مخاطبان است تا برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در مورد محصولات یا خدمات مجبور به بازدید از وب‌سایت‌تان شوند.

 1. توجه به عکس‌های پیش فرض ویدیو

هنگام بازاریابی یوتیوب چقدر مطمئن هستید که مخاطبان در ابتدا بر روی ویدیو شما کلیک می‌کنند؟ برای جواب به این سوال باید به عکس‌های نمایش دهنده بر روی ویدیو توجه کرد که چقدر باعث جذب مخاطب می‌شوند.

شما می‌توانید با انتخاب یک تصویر منحصر به فرد برای ویدیو خود نظر مخاطبان را در وهله اول به خود جلب کنید. در ادامه به مواردی که برای انتخاب یک عکس خوب برای نمایش ویدیو می‌توان استفاده کرد، اشاره شده است.

 1. حداقل رزولوشن عکس ۱۲۸۰*۷۲۰ باشد. رزولوشن کمتر از این مقدار باعث کلیک کمتر بر روی ویدیو می‌شود.
 2. فرمت عکس‌های انتخابی‌تان باید PNG، BMP،‌ JPG و GIF باشد.
 3. سایز عکس بیشتر از ۲ مگا بایت نباشد.
 4. نسبت ابعاد عکس ۹:۱۶ باشد.
 5. از متن‌های رنگی برای نمایش مقادیر و محتوا در عکس استفاده کنید.

درصورتی‌ که تجربه بازاریابی در یوتیوب یا همان یوتیوب مارکتینگ را دارید یا اطلاعاتی جهت کمک به دیگران در استفاده از آن و همچنین موفقیت در آن را دارید؛ لطفا نظرات خود را در کامنت‌ها بیان کنید تا دیگر مخاطبان نیز از آنها بهره‌مند شوند.

بازاریابی یوتیوب

سایت در حال به روز رسانی می باشد و ممکن است برخی از بخش های سایت موقتا کار نکند.

+