معرفی ۵ نمونه از موفق‌ترین و برترین برندهای اینستاگرام

اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید، حتماً یادتان است که این شبکه اجتماعی تنها برای اشتراک‌گذاری عکس و فیلم استفاده می‌شد! عکس‌هایی که لایک می‌گرفتند و ویدئوهایی که تنها می‌توانستید ۱۰ ثانیه از آن را به کاربران نمایش دهید.

دوران قدیمی اینستاگرام به پایان رسید و در سال‌های اخیر، اینستاگرام از یک شبکه ساده برای اشتراک‌گذاری پست‌ها به یک شبکه برای بازاریابی کسب‌وکارها تبدیل شده است.

کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که استراتژی‌های بسیار موفقی برای بازاریابی محصولات و خدمات خود از طریق اینستاگرام دارند.

این نوع استراتژی آن‌قدر رایج شده است که شاید روزانه با چندین کسب‌وکاری که از اینستاگرام برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند، مواجه شوید.

بنابراین امروزه می‌توان اینستاگرام را به جای یک شبکه اشتراک‌گذاری عکس و فیلم، یک ماشین فروش برای کسب‌وکارها دانست.

در اینستاگرام هزاران کسب‌وکار وجود دارد که برخی از آن‌ها بسیار موفق هستند!

دقیقاً همان‌طور که برترین برندهای اینستاگرام برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود، از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

با مدیر هاب همراه باشید.

 

مطالب مرتبط:

فهمیدن شماره موبایل در اینستاگرام

تماس ویدیویی اینستاگرام

 

چرا برترین برندهای اینستاگرام برای بازاریابی محصولات خود، از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟

پیش از آن که به سراغ بررسی نمونه‌های موفق و برترین برندهای اینستاگرام برویم، اجازه دهید تا دلیل اهمیت استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی کسب‌وکارهای اینترنتی را بررسی کنیم!

جالب است بدانید هر چقدر جلوتر می‌رود، بازاریابان بیشتری از اینستاگرام استفاده می‌کنند و دلیل آن هم وجود مخاطبان انواع کسب‌وکارها در این شبکه اجتماعی است.

بر اساس گزارش‌های اینستاگرام، بیش از ۸۰ درصد کاربران حداقل صفحه یک کسب‌وکار را دنبال می‌کنند؛ البته توجه داشته باشید که گفتیم حداقل یک کسب‌وکار!

یعنی ممکن است کاربری صفحه ۱۰ کسب‌وکار موردعلاقه خود را دنبال کرده باشد و این مسئله سبب می‌شود تا اهمیت استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی کسب‌وکارها چند برابر شود.

بنابراین اینستاگرام پتانسیل بسیار خوبی برای بازاریابی محصول و خدمات برای انواع کسب‌وکارها را دارد!

با این وجود آیا هنوز هم حاضر نیستید صفحه اینستاگرامی مربوط به کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید؟

میتوانید برای مدیریت پست های اینستاگرام خود در مدیر هاب ثبت نام کنید و۷روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!

البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی از اینستاگرام برای بازاریابی کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند اما شکست می‌خورند! این مسئله می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد اما مهم‌ترین دلیل آن را می‌توان عدم توجه به تجربیات و شکست‌های دیگران دانست.

در حقیقت برای داشتن یک استراتژی سودآور، باید به شکست‌های کسب‌وکارهایی که در اینستاگرام شکست خورده‌اند، توجه کنید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ۱۰ نمونه از برترین برندهای اینستاگرام و دلایل موفقیت آن‌ها بپردازیم! اگر قصد دارید از اینستاگرام به عنوان یک شبکه بازاریابی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنم این ۱۰ مورد را به دقت بخوانید و راه‌کارهای آن‌ها را در صفحه اینستاگرامی خود پیاده‌سازی کنید.

 1. برند Nike؛ جلب احساسات و افزایش اعتماد به نفس کاربران

حتماً تا به حال نام برند نایک را شنیده یا حتی از محصولات آن استفاده کرده‌اید! جالب است بدانید این برند، یکی از برترین برندهای اینستاگرام است که توانسته ۹۲٫۳ میلیون دنبال‌کننده را جذب کند.

قطعاً این برند یک تیم بازاریابی عالی دارد که به خوبی کاربران را جذب می‌کنند و به همین طریق، فروش این برند را افزایش می‌دهند.

جالب است بدانید این برند در میان برندهای برتر اینستاگرام توانسته رتبه ۳ را در این شبکه اجتماعی از لحاظ تعامل کاربران کسب کند.

مدیریت پست های اینستاگرام

 

از طرفی این برند در یک بازار بسیار رقابتی (کفش و سایر محصولات پرطرفدار) فعالیت می‌کند؛ اما چطور توانسته در میان این حجم از رقابت به این تعداد از طرفداران دست پیدا کند؟

این برند به خوبی می‌داند که در بازار محصولات ورزشی نظیر کفش، کاربران با حجم زیادی از تبلیغات مستقیم محصول مواجه می‌شوند!

چبنابراین برند نیک به جای تبلیغ مستقیم محصولات خود، پست‌هایی را منتشر می‌کند که احساس مثبت و رضایت کاربران را جلب کند.

از طرف دیگر برند نایک در کنار جلب رضایت و احساس کاربران، پست‌هایی را منتشر می‌کند که به کاربران اعتماد به نفس می‌دهد!

در واقع راز موفقیت برند نایک این است که حس مثبتی در کاربران ایجاد می‌کند و آن حس، این است که با خرید محصولات نایک می‌توانید به رویاهای خود برسید.

در واقع نایک بیشتر به دنبال ایجاد انگیزه در کاربران بوده و کمتر به دنبال تبلیغ محصولات به صورت مستقیم و از طریق صفحه خود عمل است.

برترین برندهای اینستاگرام

۳ نکته مهم که باید از صفحه اینستاگرام نایک یاد بگیرید:

 • شناخت ضعف‌های کاربران و ایجاد حس اعتماد به نفس نسبت به آن ضعف‌ها در کاربران
 • برانگیختن احساسات کاربران با محتوای تصویری و متنی صفحه خود
 • نمایش محصولات یا خدمات بدون تمرکز بر روی فروش و تبلیغ مستقیم

به رعایت این ۳ نکته می‌توانید محصولات خود را به خوبی بفروشید و برندسازی خوبی برای کسب‌وکارتان انجام دهید.

 1. برند Starbucks؛ استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران

برند Starbucks یکی از برترین برندهای اینستاگرام است که در زمینه سرو و فروش قهوه فعالیت می‌کند.

یکی از بهترین راه‌کارهایی که این برند برای بازاریابی استفاده کرده است، استفاده از تصاویر گرفته شده توسط مصرف‌کنندگان و کاربران است.

در حال حاضر صفحه اینستاگرام این برند بیش از ۱۸ میلیون دنبال‌کننده دارد و تعامل کاربران با صفحه بسیار عالی است؛ به طور میانگین پست‌های این صفحه بیش از ۱۷۰ هزار لایک می‌خورند و بیش از ۲,۰۰۰ کامنت دریافت می‌کنند.

یکی از کارهای بسیار تاثیرگذاری که این برند در سال ۲۰۱۴ انجام داد، اجرا کمپینی بود که در آن از کاربران خواست تا لوگوی این برند را بر روی فنجان‌های خود چاپ کنند و آن را به همراه هشتگ #WhiteCupContest در اینستاگرام منتشر کنند.

این کار به این برند کمک کرد تا دنبال‌کنندگان صفحه خود را تنها در عرض ۳ هفته، به اندازه ۴,۰۰۰ نفر افزایش دهد و این در حالی بود که هیچ هزینه‌ای برای این برند نداشت!

برترین برندهای اینستاگرام

امروزه هم این برند تصاویر زیادی را از کاربران خود دریافت می‌کند و با اشتراک‌گذاری آن در صفحه، کاربران دیگر را تشویق به ارسال تصویر خود کنند.

به همین طریق تعامل کاربران با این صفحه افزایش پیدا می‌کند و سودآوری زیادی برای این برند دارد.

البته با توجه به تعداد فالوورهای این صفحه، کاربران هم بدشان نمی‌آید که در پروفایل این صفحه دیده شوند! در واقع این کار هزینه‌های تولید و بازاریابی محتوا را برای این برند کاهش می‌دهد و تا حد زیادی بر روی فروش و تعامل صفحه هم تاثیرگذار است.

۳ نکته مهم که باید از صفحه اینستاگرام استارباکس یاد بگیرید:

 • تبدیل فالوورهای به طرفداران برای آن که تصاویر محصولات شما را در اینستاگرام به اشتراک‌ بگذارند.
 • از کاربران برای تولید محتوای صفحه اینستاگرام خود کمک بگیرید و آن‌ها را با درنظر گرفتن جایزه تشویق به این کار کنید.
 • پیش از انتشار تصویر در صفحه به همراه تگ کردن فرستنده آن، از آن کاربر اجازه بگیرید.

بنابراین مهم‌ترین راز موفقیت این برند کمک از کاربران برای تولید محتوای صفحه است؛ کاربران هم با اشتراک‌گذاری تصاویر در صفحه خود به صورت غیرمستقیم به بازاریابی برندتان هم کمک می‌کنند.

 1. برند Sephora؛ قدرت را در دست دارد!

یکی از راه‌های بازاریابی در اینستاگرام که برخی از برترین برندهای اینستاگرام از آن استفاده می‌کنند، به دست گرفتن قدرت است! برند Sephora یکی از برندهایی است که قدرت محصولات و خدمات خود را به کمک آموزش نشان می‌دهد.

آموزش برای کاربران اهمیت زیادی دارد و این برند به خوبی می‌داند که با ارائه آموزش‌های ارزشمند می‌تواند بازاریابی محصولات خود را هم نشان دهد.

این شرکت از اینفلوئنسر مارکتینگ برای معرفی و آموزش نکات زیبایی استفاده می‌کند؛ معمولاً اینفلوئنسرها محبوبیت زیادی در میان کاربران دارند و این برند با استفاده از چنین افرادی، محبوبیت خود را افزایش می‌دهند.

در حال حاضر این صفحه ۱۸٫۴ میلیون دنبال‌کننده دارد و تعامل کاربران با این صفحه، بسیار قابل قبول است.

برترین برندهای اینستاگرام

این برند متخصصان زیبایی زیادی را استخدام کرده است که به کاربران از طریق تولید محتوا، مشاوره می‌دهند.

از طرفی، این برند از متخصصان زیبایی دیگر هم استفاده می‌کند و چنین افرادی برای کسانی که علاقه زیادی به محصولات آرایشی دارند، قابل اعتماد هستند.

هنگامی که متخصصان حوزه زیبایی محصولات این برند را معرفی می‌کنند، کاربران زیادی از آن محصولات استفاده می‌کنند و همین مسئله سبب افزایش فروش این کسب‌وکار می‌شود.

در واقع این برند از افزایش اعتماد کاربران نسبت به برند خود، از افراد متخصص که نامشان برای کاربران زیادی آشنا است، استفاده می‌کنند.

۳ نکته مهم که باید از صفحه اینستاگرام سفورا یاد بگیرید:

 • اشتراک‌گذاری دست‌آوردهای برند خود با کاربران
 • استفاده از متخصصان حوزه کاری خود برای اشتراک‌گذاری نظرات، نکته‌ها و آموزش‌های ارزشمند
 • استفاده از IGtv اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری ویدئوهای ارزشمند و مفید

به رعایت این ۳ نکته، به راحتی می‌توانید اعتماد کاربران را نسبت به صفحه اینستاگرام خود جذب کنید که این مورد هم به افزایش فروش برندتان کمک می‌کند.

 1. برند GoPro؛ تمرکز بر روی مشتریان خود

یکی از راز‌های موفقیت برترین برندهای اینستاگرام تمرکز به روی مشتریان به جای محصولات یا خدمات است! برند GoPro که در حال حاضر بیش از ۱۶ میلیون دنبال‌کننده دارد، بر روی برند خود یا محصولاتش تمرکز نمی‌کند؛ بلکه تمرکز این دسته از کاربران بر روی زندگی ماجراجویانه کاربران است و به جای معرفی محصولات، زندگی جذاب کاربران خود را ترویج می‌دهد.

برترین برندهای اینستاگرام

این برند می‌گوید:

“وجود محصولات GoPro در دست کاربرانی که تصاویر و ویدئوهای آن‌ها را به اشتراک می‌گذاریم، برای اطلاع از وجود برند ما کافی است و به ما اعتبار می‌دهد؛ کاربران هم با آگاهی از وجود برند ما، به سمت ما می‌آیند و محصولات ما را استفاده می‌کنند.”

این برند از داستان‌گویی برای افزایش تعامل کاربران خود استفاده می‌کند! در واقع معتقد است داستان‌پردازی به صورت بصری تاثیر زیادی در بازاریابی عاطفی دارد و به افزایش تعامل کاربران کمک زیادی می‌کند.

همچنین برای افزایش تعامل، می‌توانید فالوورهای خود را قهرمانان داستان خود کنید؛ مثلاً اگر یکی از کاربران شما صخره‌نورد است، می‌توانید با انتشار تصاویرش، او را قهرمان داستان و پست خود جلوه دهید.

مدیریت و زمانبندی ارسال پست

این برند در سال ۲۰۱۸ دو کمپین اجرا کرد که نتایج آن به صورت زیر است:

کمپین اول) هشتگ #GoProAwards به افزایش ۹۲,۰۰۰ نفری دنبال‌کنندگان این صفحه کمک کرد.

کمپین دوم) هشتگ #GoProHERO7 به افزایش ۲۶۰,۰۰۰ نفری دنبال‌کنندگان این صفحه کمک کرد.

نتایج بسیار عالی این دو کمپین حاصل از ایجاد ارتباط عاطفی عمیق با کاربران از طریق داستان‌گویی است.

۳ نکته مهم که باید از صفحه اینستاگرام گوپرو یاد بگیرید:

 • به کمک داستان‌گویی برند، کارمندان و حتی دنبال‌کنندگان خود را معرفی کنید.
 • مشتریان خود را قهرمانان داستان‌های خود جلوه دهید.
 • اشتراک‌گذاری چند عکس و ویدئو برای بیان داستان‌های خود

شما هم می‌توانید به کمک داستان‌گویی در مورد کسب‌وکار یا برند خود، تعامل و فروش خود را افزایش دهید.

 1. برند Asos؛ استفاده از طرفداران برند برای نمایش محصولات

یکی از برترین برندهای اینستاگرام Asos است که بیش از ۹٫۵ میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.

امروزه تمام برندهای پوشاک در دنیا، صدها مدل با سن، جنسیت، رنگ پوست و… متفاوت دارند که پوشاک خود را به نمایش بگذارند.

کار متفاوتی که برند Asos انجام می‌دهد، این است که از طرفداران خود برای نمایش محصولاتش استفاده می‌کند!

در سال ۲۰۱۹ برای بسیاری از برندها مهم است که با کاربران به روش‌های مختلفی ارتباط برقرار کنند و برند Asos به خوبی این مسئله را اجرا کرده است.

در واقع این برند تصاویری که کاربران به محصولاتش در اینستاگرام خود منتشر کرده‌اند را بازنشر می‌دهد و با این‌ کار علاوه بر افزایش تعامل با کاربران، نشان می‌دهد که مشتریانش ارزش بسیار زیادی دارند.

 

اگر شما هم برندی دارد که محصولاتتان توسط کاربران زیاد استفاده می‌شود و روزانه چندین عکس در اینستاگرام با برند شما منتشر می‌شود، پیشنهاد می‌کنم حتماً از این روش استفاده کنید! به خصوص اگر برند شما مربوط به پوشاک است، این روش به افزایش فروش شما کمک زیادی می‌کند.

۳ نکته مهم در مورد روش بازاریابی برند Asos:

 • پیدا کردن مخاطبان هدف با روش‌های مختلف؛ مثلاً هشتگ اختصاصی برند خود
 • دعوت از کاربران برای به نمایش گذاشتن محصولات برندتان
 • شناسایی نقاط ضعف کاربران و افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها با اشتراک‌گذاری تصاویرشان در صفحه اینستاگرام

اگر به دنبال افزایش تعامل هستید، به دنبال استخدام افراد مدل خاص نیست!

بلکه از مشتریان خود کمک بگیرید تا فروش محصولاتتان هم افزایش زیادی پیدا کند.

 

این مقاله مدیر هاب را دوست داشتید؟

برای این که راحت تر به مدیریت و زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام خود بپردازید، همین حالا در مدیر هاب ثبت نام کنید و هفت روز استفاد ه رایگان هدیده بگیرید!