آشنایی با برنامه مشابه اینستاگرام

شما با کدام یک از اپلیکیشن های جایگزین و یا برنامه مشابه اینستاگرام آشنا هستید؟

اینستاگرام قابلیت های بیشتری دارد یا سایر اپلیکیشن های مشابه با آن؟

به گزارش مدیر هاب، اینستاگرام یک پلتفرم اشتراک گذاری تصاویر است که توانسته در بین کاربران به محبوبیت بالایی دست یابد.

افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا عضو این شبکه اجتماعی هستند و تصاویر و ویدئوهای خود را از طریق آن به اشتراک می گذارند.

در واقع می توان اینستاگرام را یک قاب خوش ساخت و با کیفیت دانست که از طریق آن زیبایی تصاویر ثبت شده به بهترین شکل ممکن در معرض دید سایر کاربران قرار می گیرد.

اینستاگرام یک قطب قدرتمند در این حوزه است و عاشقان عکاسی را به سمت خود جلب می کند.

بررسی اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

تاکنون به این فکر کرده اید که اگر اتفاقی برای این پلتفرم بیافتد چه خواهد شد؟ اگر فیلتر شود چه؟ باید هرچه زودتر به دنبال اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام بود تا در زمان لازم بتوان از آن استفاده کرد. در ادامه قصد داریم به بررسی بعضی از اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام بپردازیم. با ما همراه باشید!

یکی از بهترین اپ‌هایی که می‌توان آن را در لیست اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام قرار داد، Dayflash است. این برنامه یک شبکه اجتماعی و ویرایشگر تصویر است که فعلا فقط نسخه  iOS آن موجود است و از نظر عملکرد بسیار شبیه به ایسنتاگرام است.

  • اپلیکیشن EyeEm

اینستاگرام
اینستاگرام

این اپلیکیشن بعد از ایسنتاگرام گزینه ای مناسب برای عاشقان عکاسی است. EyeEm چیزی حدود ۲۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و یکی از اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام به حساب می آید. قابلیت های متعدد این نرم افزار توانسته آن را در لیست برنامه های جایگزین اینستاگرام قرار دهد.

  • برنامه مشابه اینستاگرام با نام ۵۰۰px

اپلیکیشن ۵۰۰px با دارا بودن قابلیت هایی منحصر به فرد یکی دیگر از اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام به حساب می آید. این برنامه نیز می تواند برای عاشقان عکاسی گزینه ای مناسب باشد. اپلیکیشن ۵۰۰px چیزی حدود ۱۱ میلیون عکاس را در دل خود جای داده که همه آن‌ها به صورت روزانه در حال به نمایش گذاشتن آثار خود هستند.

  • اپلیکیشن Retrica

برنامه مشابه اینستاگرام

Retrica اپلیکیشنی است که همه تمرکز خود را روی عکس‌‌های سلفی معطوف کرده و بنابراین می توان با آن سلفی‌های بهتر و با کیفیت‌تری گرفت. تقریبا تمام ویژگی‌های خوب اینستاگرام در Retrica دیده می‌شود.

از فیلترهای جالب و خوش رنگ و لعاب گرفته تا افکت‌های زیبا و استیکرهای متفاوت. اپلیکیشنRetrica  از فرمت GIF هم پشتیبانی می‌کند و می‌توان از دل ویدیوها تصاویر متحرک خیلی جالبی بیرون کشید و استفاده کرد. اپلیکیشن Retrica امتیاز ویژه ای برای قرار گرفتن در لیست اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام دارد.

  • اپلیکیشن VSCO

برنامه مشابه اینستاگرام
برنامه مشابه اینستاگرام

اپلیکیشن VSCO یکی از نرم افزارهایی است که طی این چند سال به خاطر ویژگی‌های خوبی که در ویرایش تصاویر داشته، به شهرت رسیده و توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

باید گفت که  VSCO یک شبکه اجتماعی دارد که می‌توان در آن عکس‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشت. کاربران حرفه‌ای بیشتری در این اپ دیده می شوند و بنابراین VSCO نیز می تواند یکی از اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام باشد.

جایگزین ایرانی اینستاگرام

برنامه مشابه اینستاگرام

لنزور یکی از شبکه های اجتماعی داخلی است که پتانسیل خوبی برای جایگزین اینستاگرام شدن دارد. با اینکه این شبکه اجتماعی هنوز راه زیادی در پیش دارد تا بتواند محبوبیت اینستاگرام را در ایران کسب کند، اما اگر طراحان آن بیشتر تلاش کرده و امکانات دیگری را به آن بیافزایند، می توان به عنوان یک گزینه به آن نگاه کرد.

با این که از این شبکه اجتماعی به عنوان جایگزین ایرانی اینستاگرام یاد می شود، اما در حال حاضر به هیچ وجه نمی تواند خواسته های بسیار زیاد کاربران اینستاگرام را مرتفع سازد. عدم امکان دانلود نسخه اندروید و امتیاز بسیار پایین نسخه آی او اس آن، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که این شبکه اجتماعی باید هر چه سریع تر آن را رفع سازد.

امیدواریم این مقاله در مدیر هاب برای شما جذاب بوده باشد، اما نظر شما چیست؟ در صورت فیلتر شدن اینستاگرام از کدام برنامه استفاده می کنید؟