آشنایی با ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام

استفاده از ویژگی Story Live :

یکی از ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام آشنایی با این ویژگی است.

اینستاگرام در سال های گذشته قابلیتی به نام Story به اپلیکیشن خود افزود که با این قابلیت شما می توانستید عکس ها و فیلم هایی به صورت موقت در پروفایل خود قرار دهید و بعد از ۲۴ساعت این عکس ها از معرض دید خارج می شد.

حالا با استفاده از همین ویژگی می توانید به صورت زنده فیلم هایی را روی پروفایل خود قرار دهید. به گفته مدیران اینستاگرام به مدت یک ساعت می توانید فیلم زنده روی اینستاگرام خود در قسمت Story قرار دهید. با این امکان شما قادرید کنفرانس های زنده برگزار کنید.

به عنوان مثال می توانید به کاربران خود ایمیل بزنید و آن ها را به یک ویدیوی زنده دعوت کنید و مثلا وعده ی یک آموزش ویژه را بهشون دهید (فروش خود را چند برابر کنید) با این کار نه تنها کاربران در آن تایم خاص که شما دعوتشان کردید به اینستاگرام شما مراجعه می کنند که هیچ کاربرانی هم که هنوز اینستاگرام شما را فالو نکرده اند هم، به فالوئر های شما می پیوندند.

ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام با تبدیل فالوئینگ به فالوئر

یکی از ترفندهای بازاریابی اینستاگرام این است که با پیگیری پست های فالورینگ های خود آن ها را تبدیل به فالوئرهای خود کنید. سعی کنید عکس هایی که از فالورینگ های خود را که می بینید لایک کنید و درباره عکس هایشان نظر واقعی خود را دهید. با این کار می توانید فالورینگ های خود را همیشگی کنید.

سعی کنید برای فالورینگ های خود هر چند روز یک بار پیشنهاد خوبی را از طریق دایرکت به آن ها ارسال کنید. مثلا کوپن های تخفیف خود را برای آن ها ارسال کنید با این کار حس خوبی نسبت به شما پیدا می کنند و شما را دنبال می کنند.

بازاریابی اینستاگرام

کامنت هایی که به ضرر شما است را مخفی کنید

در ورژن های قبلی اینستاگرام چنین قابلیتی وجود نداشت که بتوانید کامنت هایی که به ضرر شما است را مخفی کنید. ممکن است رقبای شما به پیج شما بیایند و از خدمات و محصولاتی که ارائه می کنید بدگویی کنند که کاملا طبیعی است.

یا ممکن است انتقاد های نا آگاهانه ای از سوی افرادی زیر پست های شما گذاشته شود. شما با ویژگی inappropriate comments می توانید این کامنت ها را از معرض دید دیگر کاربران پنهان کنید. با این کار دیگر لطمه ای به کسب و کار شما وارد نمی شود.

خدمات مدیر هاب

تامین امنیت اینستاگرام

مدیریت و زمانبندی ارسال پست

با ویژگی suggested user رقبای خود را به خوبی بشناسید

برای استفاده از این قابلیت می توانید به قسمت تنظیمات رفته و گزینه ی Similar Account Suggestions را تیک بزنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که شما حوزه ی فعالیت خود را باید به اینستاگرام بشناسانید.

یکی از بهترین روش هایی که می توانید اینستاگرام را با حوزه ی فعالیت خود آشنا کنید استفاده از هشتگ های مربوط به موضوع کاری شماست. سعی کنید هر پستی که در اینستاگرام خود قرار می دهید حتما هشتگ مربوط به عکس را در قسمت توضیحات عکس قرار دهید.

از مشتریان خود برای فروش بیشتر استفاده کنید

اگر در پیج خود محصولاتی را ارائه می کنید اول سعی کنید حتما عکس های واقعی از آن ها را در پیج خود قرار دهید. فیلم های کوتاهی از محصولات و ویژگی های آن ها بگیرید و در پیج خود قرار دهید. عکس هایی از زمان تحویل محصولات به مشتری بگیرید و در پیج خود قرار دهید.

مثلا اگر محصولتان را با پست به دست مشتری خود رسانده اید عکسی از رسید پستی بگیرید و در پیج خود قرار دهید یا ممکن است مشتریان شما در تلگرامتان بابت محصولی که در اختیارشان قرار دادید بخواهند از شما تشکر با ابراز محبت کنند که می توانید عکسی از این موارد را در پیج خود قرار دهید.

بازدیدکنندگان سایت را به اینستاگرام بکشانید

برای بازاریابی اینستاگرام سعی کنید از طرق مختلف بازدیدکنندگان سایت را به فالوئر های اینستاگرام تبدیل کنید. راه های زیادی برای این کار موجود است. یکی از این راه ها دعوت کاربران سایت به مطلبی که فقط در اینستاگرامتان منتشر می شود است.

کلا هر چیزی که در سایت شما وجود ندارد و فقط در اینستاگرامتان است و کاربر مجبور شود برای دیدن آن مطلب به اینستاگرامتان بیاید. به عنوان مثال می توانید قبل از اینکه کاربر سایت شما را ترک کنید پیشنهادی در قالب پاپ آپ به او دهید. توسط پاپ آپ خروج سایت خود کوپن تخفیف به او دهید و برای دریافت آن از کاربر بخواهید به اینستاگرامتان مراجعه کند. مطمئن باشید وقتی کوپن تخفیف محصول شما را در اینستاگرام ببیند حتما شما را فالو می کند تا از دریافت کوپن های تخفیف بعدی عقب نماند.