معنی کلمه ترند, روند می باشد حال این کلمه در هر بافتی یک معنا و کاربردی پیدا می کند در این مقاله به شرح معنای ترند در توییتر, صنعت مد و فشن و بازار های مالی پرداخته شده است.

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در بازاریابی توییتر به آن توجه کنید، این است که چگونه ترند شوید تا توجه مخاطبین به شما جلب شود.

با مدیر هاب همراه باشید.

ترند شدن در توییتر یعنی چه؟

موضوعاتی یا توییت های که در زمینهٔ یا مبحث خاصی ارسال می شوند و دارای بیشترین مشارکت کننده در واحد زمانی روز می باشد با توجه به منطقه ای که انتخاب می شود در کنار پروفایل توییتر نمایش داده می شود. ترندهای یکی از پرکاربردترین ابزارهای توییتر به حساب می آید به خصوص در زمینهٔ اطلاع رسانی یا خبررسانی از طریق توییتر و معمولاً ترندهای مهم و روز و سرتیتر خبرها در جستجوهای گوگل به طور اختصاصی نمایش داده می شوند.

ترند شدن در صنعت مد و فشن یعنی چه؟

واژه ترند در شبکه های اجتماعی از صنعت مد و فشن گرفته شده است.ساده ترین معنای ترند فراگیر شدن و رواج یافتن یک بحث است.

درواقع هر چیزی که در یک بازه ی زمانی خاص مد بشود و یا قرار باشد که مد شود را “روند مد” و یا ترند می گویند. ترند می تواند در حیطه ی پوشاک ،استایل ،معماری،سبک زندگی و دیگر فاکتورهای اجتماعی باشد

ترند ها بسیار سریع تغییر می کنند و اکثرا در بازه های زمانی ۳ ماهه و با تغییر فصل ایجاد می شوند.

در صنعت مد و پوشاک وقتی از ترند شدن یا ترند بودن صحبت می شود، همواره منظور افزایش استفاده و رواج یافتن و فراگیر بودن است.

ترند شدن در بازار یعنی چه؟

روند – حرکت نرخ به جهت خاصی در بازار فارکس است. تغییرات روند در تجزیه و تحلیل تکنیکال بررسی می شود. روند می تواند چند نوع باشد: نزولی (bear)، صعودی (bull) و جانبی (empty و یا flats). به طور معمول هنگام روند نزولی توصیه می شود معاملات برای فروش باز کرد و هنگام روند صعودی – معاملات خرید. در صورت عدم وجود روند توصیه می شود هیچ معامله ای انجام نشود.

رای ترند شدن شما به محتوای خوب نیاز دارید، اینفلوئنسر‌هایی که باعث موفق شدن پیام شما می ‌شوند و کمی شانس. در این مقاله ما می‌ خواهیم به شما کمک کنیم تا همه چیز را آماده کنید تا فقط به کمی شانس برای راهیابی به ۱۰ ترند برتر توییتر نیاز داشته باشید.

اگر کار کار کردن با توییتر را زیاد جدی نگرفته اید، ما مقالات زیادی در زمینه آموزش توییتر داریم که می تواند حسابی دانش شما را دگرگون کند!

موضوع ترند شده چیست؟

واژه ترند TT و یا trend خوانده می‌ شود، این ‌ها کلمات، هشتگ‌ ها و یا عباراتی هستند که بیشترین تکرار را در یک زمان مشخص دارند. درمورد توییتر ۱۰ تای اول برجسته می ‌شوند و این ‌ها با توجه به محبوبیت‌ شان تغییر می ‌کنند.

وقتی کاربران آن کلمات کلیدی را وارد می‌ کنند می‌ بینند که مردم چه چیزهایی پست می ‌کنند پس اگر شما در پست‌ هایتان از آن کلمات استفاده کنید، محتوای شما بیشتر دیده خواهد شد.

اما چیزی که امروز در آموزش ترند توییتر مد نظر ماست تثبیت موقعیت موضوعی است که شما می‌ خواهید ترند کنید، پس بیایید قبل از اینکه چگونه این مهم را به دست آوریم، ببینیم توییتر به صورت رسمی چه چیزی می ‌گوید.

آموزش توییتر

اطلاعات رسمی از توییتر

ترند ها توسط الگوریتم خاصی تعیین می‌ شوند. این الگوریتم موضوعات محبوب را در بازه زمانی داده شده تعیین می‌ کند، بجای موضوعاتی که به صورت دوره‌ای یا روزانه محبوب شده ‌اند، برای کمک به شما تا بتوانید آخرین موضوعاتی که در توییتر مورد بحث هستند را پیدا کنید.

ترندها براساس موقعیت مکانی موضوعاتی را که بین کاربران منطقه جغرافیایی خاصی محبوب شده ‌اند مشخص می ‌کنند. به سادگی این ‌ها ترندهای شخصی سازی شده برای هر کاربر هستند و امکان دارد برای هر منطقه متفاوت باشند.

در آموزش ترند توییتر تعداد توییت‌ های مربوط به ترند تنها یکی از فاکتورهایی است که الگوریتم برای تعیین و دسته بندی ترندها به حساب می ‌آورد.
از سوی دیگر اگر تمایلات و هشتگ‌ ها مربوط به موضوع مشترکی باشند، الگوریتم آن ها را در یک گروه قرار می‌ دهد. برای مثال، امکان دارد که هر دو هشتگ #mondaymotivation و #motivationmonday در گروه #mondaymotivation قرار بگیرند.

 

چگونه در توییتر ترند شویم؟

همانطور که توییتر تایید کرده، کلمه یا هشتگ بخاطر حجم زیاد استفاده ترند نخواهد شد بلکه بخاطر محبوبیت در زمان داده شده ترند می ‌شوند. اگر اینطور نبود #Trump و #selfie همیشه ترند بودند.

آن ها می‌ خواهند مستقیم و بی واسطه بودن را که به آن ها شخصیت می ‌دهد با پر رنگ کردن رایج ترین موضوعات، تقویت و به این وسیله مکالمه را تهییج کنند.

علاوه بر این، الگوریتم نه تنها تعداد منشن‌ ها را شمارش می ‌کند بلکه جذابیت اضافه شده توسط توییت‌ ها را نیز در نظر می ‌گیرد، مثل ریتوییت‌ ها و واکنش‌ ها.

بعلاوه، اگر حساب کاربری کارخانه، کاربران توییتر را زیر نظر گرفته و به آن ها پاسخ بدهد ترند مهیج تر می ‌شود. این جذابیت باید منطقی و ارزشمند باشد چرا که توییتر برای پاسخ هایی که با اموجی و یا “ممنون” داده می ‌شوند ارزش کمی قائل است.

آموزش ترند توییتر

هدف از آموزش ترند توییتر این است که برای چند ساعت در لیست ۱۰ ترند برتر باقی بماند. به همین دلیل یک استراتژی پیمایشی به جای پست کردن همه پیام‌ ها در یک لحظه پیشنهاد می‌ شود.

مثلا برای شروع به قصد ترند شدن می ‌توانید از اینفلوئنسر‌ها و یا مسابقات استفاده کنید و از این فشار اولیه جهت انتشار پیام خود در فضای مجازی بهره ببرید.

از اینجا به بعد، کلید کار اینجاست که محتوای شما باید به اندازه‌ ای خوب باشد که کاربران در بحث شما سرکت کرده و آن را ادامه دهند.

کلید دیگر برای ترند شدن در توییتر برگزاری مسابقه است. بعضی اوقات نفرات برتر این لیست‌ها در رویدادهای خبری مثل اخبار سیاسی، رویدادها، برنامه ‌های تلوزیونی و برنامه ‌های اوقات فراغت(مثل برنامه سفرهای تفریحی) دیده می‌ شوند.

زمانی که رویدادهای خبری زیادی وجود ندارد که بشود با آن ها رقابت کرد، یک کمپین می ‌تواند به صورت بالقوه آغاز فعالیت کند. ولی به طور طبیعی این فقط می ‌تواند برای حوزه به خصوصی برنامه ریزی شود.

برای اینکه مطمئن شوید زمانی که می‌ خواهید شروع کنید ترندها منتشر شده اند، سعی کنید از ساعت ۹ صبح آغاز کنید. وقتی که هنوز رقابت شدید نشده.

از چه هشتگی در توییتر استفاده کنیم ؟

محتوی و مخصوصا هشتگ (اگر استفاده شود) فاکتوری تعیین کننده برای موفقیت است. باید جهت‌ دار باشد تا اجتماعی و موثر واقع شود به همین دلیل است که توییتر یک شبکه اجتماعی است.

هشتگ نباید حتما درمورد برند باشد ولی باید آن را معرفی کند. پس اگر از هشتگ #بهترین_سفر_من استفاده کنیم، خیلی بهتر است تا #ویاس_مارتینز. در اینصورت کاربران هشتگ شما را خواهند دید و بیشتر تمایل خواهند داشت تا تجربه شما را به اشتراک بگذارند. وقتی کاربران برای دیدن هشتگ می ‌روند توییت شما احتمالا جزو اولین توییت هاست. و به اندازه زیادی دیده خواهد شد.

درمورد گستردگی مطلب، بهترین روش در آموزش ترند توییتر این است که بین ۱۰ تا ۲۱ کاراکتر داشته باشد. این روی الگوریتم تاثیری نمی‌ گذارد ولی برای خواندن و فهمیدن کاربران موثر است.

علاوه بر هشتگ، بقیه‌ پیام نیز باید به کاربران انگیزه دهد تا جذب آن شوند مخصوصا جامعه‌ اکانت ‌های کارخانه ‌ها. آن ها اولین کسانی هستند که یپام شما را می ‌بینند و آن ها کسانی هستند که از موفقیت آن اطمینان حاصل می ‌کنند، پس این موضوع را در نظر داشته باشید.
پس از گذر زمان از رها کردن و تعویض هشتگ نترسید. همانطور که گفته ایم، با وجود اینکه حجم منشن ‌ها ادامه پیدا می ‌کند اما توییتر به مکالمات جدیدی که به وجود می ‌آیند توجه بیشتری می ‌کند.

کارهایی که نباید در توییتر انجام دهید !

۱. شما نمی ‌توانید یک چیز را چند بار بدون اضافه کردن اطلاعات و محتوای جدید توییت کنید. توییتر این را به عنوان هرزنامه (اسپم) می ‌بیند شما را بخاطر آن جریمه کند.

۲. شما نمی ‌توانید روی هشتگی که مربوط به موضوع دیگری است سرمایه گذاری کرده و سعی کنید آن را مال خود کنید. انتشار اشکالی ندارد (همانطور که در #نوروز اتفاق می ‌افتد)، مخصوصا اگر مرتبط باشد، اما توییتر می ‌تواند اکانت ‌هایی را که از مکالمه سواستفاده می ‌کنند و سعی در عوض کردن آن دارند تعلیق کند.

۳. هیچ وقت فالوئر، کامنت و… را نخرید.

۴. بی احترامی ممنوع است، کامنت‌ هایی دشمنی، نفرت، محتوا و منابع جنسی را تحریک می ‌کنند.

 

بازاریابی فیسبوک هم می تواند کسب و کار شما را متحول کند، به آن فکر کرده اید؟

اینفلوئنسر‌ها

هرچقدر در آموزش ترند توییتر حرفه ای شده باشید باز به کمک نیازمند بوده و امکان دارد تا بحال همه چیز را درست انجام داده باشید. محتوای با کیفیت خود را دارید، یک ایده اصیل و مبتکرانه و… اما شروع خود را از طریق کاملا موثری انجام نداده اید.
پس امکان دارد در ابتدا شما یک توییت را برای جذب مردم بیشتر ترویج دهید و یا حتی یک ترند را منتشر کنید اما این هزینه زیادی دارد و اینطور بنظر می ‌رسد:

یا همانطور که در اینترنت اتفاق می ‌افتد مردم خودبخود آن را نادیده می‌ گیرند چرا که این یک تبلیغ است. همچنین بدون استراتژی درست نمی ‌شود از در معرض دید بودن بهره برد.

پس ما باور داریم که کلید کار داشتن اینفلوئنسر‌های دارای صلاحیت است، سازندهای ترندها، با جوامعی که به پیام شما مرتبط است، تا بتوانند آن را سریعا به ۱۰ تای اول برسانند.

در الگوریتم توییتر همه کاربران برابرند اما کار آن ها که به حساب می ‌آید جذب است. در گروه اینفلوئنسر‌ها، اینفلوئنسر‌های کوچک (با کمتر از ۱۰،۰۰۰ دنبال‌کننده) کسانی هستند که بیشترین نرخ جذب را دارند.

 

بخاطر داشته باشید…

مثل همه چیز در اینترنت، این راهنمایی ‌ها به متن دیجیتالی در لحظه و کاربرانی که قابل پیش‌بینی نیستند بستگی دارند ‌(اساسا این زیبایی کار است). بعلاوه الگوریتم‌ های داخلی امکان دارد تغییر و یا رشد کنند.

 

 

آموزش شبکه های اجتماعی به شما دوستان مدیر هابی یکی از فعالیت هایی است که سعی داریم به بهترین شکل آن را انجام دهیم.

می توانید برای اطلاعات بیشتر مقالات ما را مطالعه کنید!

مدیر هاب کنار شماست تاپست های خود را زمانبندی کنید و رقبای خود را بسنجید، همین حالا به صفحه اول یروید، ثبت نام کنید و ۷ روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!