ما اینجاییم تا به شما رازهای توسعه کسب و کار اینترنتی را بیاموزیم. با مدیر هاب همراه باشید. کارشناسان معتقد هستند هدف بازاریابی اینترنتی را می‌توان در چهار مرحله ساده و مهم خلاصه کرد:

اول: شناسایی و دسته‌بندی مخاطبان و کاربرانی که خدمات شما برای آن‌ ها ارزش خلق می‌کند.

دوم: هدایت کاربران شناسایی شده به سایت یا کسب ‌وکار آنلاین ایجاد شده، که همان افزایش ترافیک سایت یا افزایش تعداد دانلود است.

سوم: تبدیل کاربران به مشتری با هدف فروش خدمات یا محصولات سایت.

چهارم: ترغیب  و تشویق مشتریان قبلی به استفاده مجدد از سایر خدمات و محصولات یا تکرار خرید.

اگر به واژه بازاریابی اینترنتی دقت کنید ابتدا کلمه بازاریابی آمده است، یعنی قبل از این‌ که سراغ ابزارهای اینترنتی بروید باید به خوبی مفاهیم بازاریابی را درک کنیم. بسیاری از افراد تصور می‌کنند فرایند فروش و کسب‌درآمد اینترنتی از سایر کسب ‌و کارها ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

در پاسخ تیم مدیر هاب می توان گفت هزینه ایجاد یا راه‌اندازی کسب و کار آنلاین از کسب و کارهای واقعی به ‌مراتب کمتر است اما هزینه بازاریابی کمتر نیست. بازاریابی آنلاین به دلیل فضای رقابتی و عدم محدودیت‌های زمانی و مکانی به مراتب می‌تواند سخت‌تر و پرهزینه‌تر هم باشد!

توسعه کسب و کار اینترنتی و هر چیزی که باید در این باره بدانید

آیا بازاریابی همان فروش است؟

خیر، فروش یکی از اجزای بازاریابی به شمار رفته و تنها یکی از اهداف بازاریابی است. بازاریابی فرایند تخصصی است که مباحثی مثل تبلیغات و فروش زیرمجموعه و از اجزای آن به حساب می‌آید.

 

از این صفحات هم دیدن کنید:
آموزش پینترست
آموزش ردیت

 

چرا بعضی معتقد هستند که بازاریابی اینترنتی تنها جزئی از فرایند بازاریابی است؟

بسیاری از کسب و کارها خدمات و محصولات فیزیکی یا حضوری ارائه می‌دهند. پس از اینترنت به عنوان یکی از کانال‌های تحقق برنامه بازاریابی و دسترسی به مشتری استفاده می‌کند. طبیعی است که آن‌ ها از نت به عنوان یکی از ابزارها یاد می‌کنند اما برای یک کسب‌ و کار اینترنتی که عمده مشتریان و درآمدش از اینترنت است، اصلی‌ترین روش بازاریابی قلمداد می‌شود.

 

فرایند بازاریابی را از کی باید شروع کنیم؟ از زمان راه اندازی سایت؟

استراتژی ورود به بازار و شروع‌کار یکی دیگر از زیر مجموعه‌های بازاریابی است. یک کسب ‌و کار اینترنتی هم برای ورود به بازار باید استراتژی داشته باشد. بسیاری از متخصصان بازاریابی معتقدند که بازاریابی را قبل از شروع خدمات یا تولید باید آغاز کرد که از آن به نام تحقیقات بازار یا همان امکان سنجی یاد می‌کنند. پس در مجموع می‌توان گفت که در هر مرحله‌ای از راه‌اندازی و توسعه کسب ‌و کارتان هستید باید برنامه بازاریابی شما به اندازه‌ای که وب‌سایت یا اپلیکیشن شما توسعه یافته است، پیشرفت کرده باشد.

 

چگونه وارد بازار شویم و توسعه کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟

برای ورود به بازار سه استراتژی وجود دارد، که کمابیش بعضی از آن ها را دیده‌اید. برای به کارگیری هر کدام از این روش‌های الزام یا دستور از قبل تعیین شده‌‌ای وجود ندارد، حتی می‌توانید یکی یا چند روش را باهم ترکیب کنید تا به مدل متناسب با کسب ‌و کارتان برسید.

تبلیغات:

این‌جا منظور تبلیغات متداول نیست. تبلیغات با رویکرد ورود به بازار است. احتمالا تا به حال هیاهوی تبلیغاتی یک رستوران یا فروشگاه تازه تأسیس را با بنر و چراغانی و حضور گسترده در رسانه‌های محلی دیده‌اید. این خودش یک استراتژی برای ورود به بازار است. یک کسب ‌وکار اینترنتی هم می‌تواند همین تبلیغات پرهیاهو را به منظور شناساندن برند خود در اینترنت انجام دهد.

قیمت:

قیمت‌گذاری و شرایط فروش یکی دیگر از استراتژی‌های ورود به بازار است. فروش‌های ویژه، تخفیف‌های افتتاحیه و عضویت‌های رایگان محدود، کارت‌های هدیه، قرعه کشی‌ها و جوایز خرید از نمونه‌های این روش است. هدف این روش جلب توجه مشتریان به برند جدید است.

رویداد‌ها و رخداد‌ها:

از روش‌های بسیار تاثیر‌گذار و خاص برای ورود به بازار است. منتهی برای همه کسب ‌و کارها امکان‌پذیر نیست. گاهی وب‌سایت یا نرم‌افزار می‌تواند با حضور در یک رویداد مرتبط با فعالیت خود، معرفی و ورود به بازار خوبی داشته باشد یا اگر در توان آن هست یک رویداد یا همایش برگزار کند و با دعوت از علاقه‌مندان خدمات خود را معرفی کند.

آنچه مهم است استفاده مناسب از موقعیت کسب‌ و کار نوظهور و شروع فعالیت جدید است که می‌تواند برای مخاطبان جالب باشد. امروزه اکثر مردم در بدو تولد یا شروع یک کسب ‌و کار منتظر خدمات متفاوت یا قیمت پائین‌تر یا شرایط بهتر خرید هستند.

 

از چه ابزارها و روشهایی برای شناسایی مشتریان استفاده کنیم؟

تحقیقات بازار و امکان‌سنجی: معمولا اطلاعات تحقیقات بازار باعث خواهد شد که تغییرات مهم و تاثیرگذاری در روند ارائه خدمات یا محصولات صورت گیرد. اصلی‌ترین هدف تحقیقات بازار و امکان سنجی پی بردن به نیاز اصلی مشتریان است به همین دلیل صحت اطلاعات استخراجی بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از استارتاپ‌ها ترجیح می‌دهند خودشان مستقیما با کاربران درمورد ایده خودشان صحبت کنند.

رقبا و سایر کسب و کارهای مشترک: از استقبال و میزان مشتری که برای رقبا شما وجود دارد می‌توانید به حدود ابعاد بازار هدف خود پی ببرید، حتی اگر ایده شما اینقدر تازه و نو است که نمی‌توانید ابعاد آن را دقیق ارزیابی کنید کافیست نزدیکترین مورد مصرف و تامین خدمات را به حوزه کاری خودتان ارزیابی کنید.

شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی: خدمات و محصولات خودتان را از طریق شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید، فعالی رقبا و نحوه تعامل با کاربرن را به همراه نیازهای آن ها دقیقا بررسی کنید. اطلاعات بدست آمده در صورت ارزیابی دقیق مسیر و هزینه‌های شما را بسیار کوتاه و کم خواهد کرد.

 

چگونه برنامه بازاریابی را مدیریت و ارزیابی کنیم؟

یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها اکسل است که می‌توانید از تمامی امکانات آماری و تقویمی آن برای مدیریت داده‌ها و تصمیم‌گیری نهایی از آن کمک بگیرید اما اگر به دنبال برنامه‌های آماده هستید می‌توان به برنامه‌های مدیریت ارتباط با مشتری اشاره کرد که اصطلاحا به آن CRM گفته می‌شود و نمونه‌های فارسی بسیار خوبی هم از آن وجود دارد.

می دانستید با ثبت نام در مدیر هاب می توانید به مدیریت و زمانبندی ارسال پست های خود در شبکه های اجتماعی بپردازید؟

ابزارها و روش‌هایی مهم توسعه کسب و کار اینترنتی

بازاریابی محتوا :

مثل معرفی هست که زیاد در مورد محتوا شنیده شده است” محتوا پادشاه است” بازارایابی محتوا عبارت است از  تولید محتوا (متنی، چندرسانه‌ای و تلفیقی) با هدف هدایت، جذب و حفظ کاربران در نتایج جستجو، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی و در مجموع اینترنت.

سئو و بهینه‌سازی :

سئو بر خلاف تصور شامل عام شامل یک ابزار یا روش نیست، بلکه مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی است که به سایت شما کمک می‌کند در صدر نتایج جستجوی کاربران قرار بگیرید. تکنیک‌های سئو همشه در حال تغییر است به این دلیل که الگوریتم و استاندار موتورهای جستجو دائم در حال ارتقاء است.

شبکه‌های اجتماعی :

شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمتر‌ین ارکان بازاریابی اینترنتی به شمار می‌آید. تعامل و اشتراک‌گذاری سریع مهمترین ویژگی شبکه‌های اجتماعی به‌شمار می‌آید. فرایند تولید محتوا و جذب مخاطب شامل شبکه‌های اجتماعی هم می‌شود.

شبکه‌های ارتباطی :

منظور از شبکه‌های ارتباطی عمدتا برنامه‌های پیام رسان تلفن همراه است، فعالیت و بازاریابی در این شبکه‌‌های به نوعی بازاریابی در حریم خصوصی افراد تلفی می‌شود. پیامک و سامانه‌های مبتنی بر ارزش افزوده در تلفن همراه هم در همین گروه قرار دارد.

ایمیل مارکتینگ : ‌

اطلاع رسانی و جذب مخاطب از طریق ایمیل به بازاریابی ایمیلی مشهور است. دریافت ایمیل کاربران و ارسال خبرنامه‌بر اساس زمانبندی و موضوع یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های بازاریابی است.

بازاریابی شبکه‌ای :

بازاریابی شبکه‌ای عمدتا بر اساس پرداخت پاداش کار می‌کند، در این شیوه هر کاربر علاوه بر این‌که مشتری شماست، بازاریاب شما هم خواهد بود و با معرفی کاربر و مشتری بیشتر درآمد بیشتر هم کسب خواهد کرد.

بازاریابی آفلاین به آنلاین :

ساده‌ترین روش تبلیغ است به نوعی که بتوانید با تبلیغ در سایر رسانه‌های غیر اینترنتی مثل رسانه‌های محیطی، تلوزیونی، مطبوعات و اسپانسرینگ رویدادها مخاطبان را به کاربر کسب ‌و کار خودتان تبدیل کنید.

ژئومارکتینگ :

مجموعه‌تکنیک‌هایی است که فعالیت بازاریابی شما را به محدوده جغرافیایی خاصی متمرکز می‌کند.

رسانه‌های آنلاین :

استفاده از رسانه‌های آنلاین عبارت است تبلیغات بنری و متنی در سایت‌ها و برنامه‌های پرمخاطب و همچنین استفاده از سایت‌های تبلیغات بنری و کلیکی.

علاقمندان برای اطلاع بیشتر در مباحث ذکر شده میتوانند با مشاوران ما برای مشاوره بازاریابی اینترنتی در ارتباط باشند.

 

ثبت نام در مدیر هاب برای تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی

تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی کار آسانی می شود، به شرطی که در مدیر هاب ثبت نام کنید. شما می توانی هر تعداد شبکه اجتماعی که دارید را به آسانی و بدون داشتن دانش خاص مدیریت کنید و بهترین را برای خود رقم بزنید.

همین حالا ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید.