شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد و از خود پرسیده باشید چگونه فالوور اینستاگرام رایگان به دست بیاوریم؟ اطلاع از این موضوع برای جلو بردن استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما می تواند حسابی سودمند باشد.

راه درست افزایش فالوور در اینستاگرام چیست، چگونه بدون صرف هزینه‌ زیاد یا استفاده از راه ‌حل‌ های غیرحرفه ‌ای تعداد فالوور اینستاگرام شخصی یا سازمان خود را افزایش دهیم؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، به محل درستی آمده ‌اید.

مطمئنا میانبرهایی برای این کار نظیر خرید فالوور یا استفاده از ربات ‌ها وجود دارند، اما برای استفاده از این راه‌حل ‌ها ضمن صرف هزینه‌ زیاد با مشکلات زیادی هم روبرو خواهید شد، زیرا اینستاگرام با شناسایی و حذف فعالیت‌ های غیرواقعی، با این روش ‌ها برخورد می ‌کند. این راه‌حل ‌های مشکوک می ‌توانند فالوورهای شما را در مدت کوتاهی افزایش دهند، اما در بلندمدت به صفحه‌ اینستاگرام شما آسیبی جدی وارد می ‌کنند.

هدف شما افزایش فالوور های واقعی اینستاگرام است، افرادی واقعی که برای شما و برندتان اهمیت قائل هستند و تعامل مناسبی با شما دارند. این تنها روشی است که استراتژی اینستاگرامی شما می ‌تواند نتایج دلخواهتان را ایجاد کند و در کسب ‌و‌ کار شما تاثیر مثبت داشته باشد. در ادامه ۲۶ روش برای گرفتن فالوئر رایگان و یا ارزان در اینستاگرام شرح داده شده ‌اند. با مدیر هاب همراه باشید تا بتوانید با کمک این روش ‌ها در اینستاگرام به جذب فالوور بپردازید.

این مقاله برای هر کسی که به طور حرفه ای یک ادمین پیج اینستاگرام است، بسیار کارآمد است!

روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

۱. یک استراتژی اینستاگرام فکرشده داشته باشید.

استفاده‌ بی‌برنامه از هر شبکه‌ اجتماعی به از بین رفتن منابع و فرصت ‌ها منجر می ‌شود. از آن‌جایی که شما در حال خواندن این مطلب هستید، هدف اولیه‌تان جلب فالوور های بیشتر روی اینستاگرام است. این هدف می ‌تواند هدف خوبی برای شروع کار باشد، اما باید هدف و استراتژی اینستاگرام شما هماهنگ با اهداف بازاریابی و استراتژی کلی کسب‌ و‌ کار شما شکل بگیرد.

به این فکر کنید که چرا می‌ خواهید فالوئر اینستاگرام بیشتری داشته باشید؟ به طور معمول صاحبان صفحات اجتماعی به دلایل زیر خواهان افزایش فالوور های خود هستند:

  • افزایش آگاهی از برند
  • فروش بیشتر محصول
  • ایجاد ترافیک برای وب سایت

تمرکز روی اهداف کسب‌ و کار به شما کمک می ‌کند تناسب صفحه خود با این اهداف را حفظ کنید. این به شما امکان می ‌دهد داستان برند متقاعدکننده ‌ای برای مخاطبان شرح دهید؛ روایتی که بازدیدکننده ‌های جدید را به دنبال کردن شما متقاعد می ‌کند و به ایجاد و حفظ فالوورهای وفادار منجر می ‌شود.

۲. مخاطب هدف صفحه‌ خود را مشخص کنید.

از خودتان سوالاتی در مورد مخاطبان هدف خود بپرسید و تلاش کنید افرادی را که می ‌خواهید با آن ‌ها ارتباط برقرار کنید شناسایی کنید. شما می‌ توانید با پاسخ به سوالات زیر شناخت بهتری از مشخصات مخاطبان هدف خود به دست آورید:

  • این مخاطبان چه سنی دارند؟
  • کجا زندگی می ‌کنند؟
  • چه فعالیتی را به عنوان شغل خود انجام می ‌دهند؟
  • چه زمانی و چگونه از اینستاگرام استفاده می ‌کنند؟
  • مشکلات اصلی و چالش ‌های آن ‌ها چه موضوعاتی هستند؟

پاسخ به این سوالات می ‌تواند به شما در ایجاد محتوای درست اینستاگرامی کمک کند، محتوایی که برای به‌دست‌آوردن مخاطبان مناسب در اینستاگرام ضروری هستند.

مدیریت پیج اینستاگرام

۳. زیبایی و داستان برند هماهنگ با کسب و کار خود ایجاد کنید.

امکان دارد بخواهید کنجکاوی مخاطبان را با نمایش نحوه‌ ساخته شدن محصول خود برطرف کنید. شاید بخواهید نظرات کارکنان خود را منتشر کنید و شرایط سازمانی خود را تبلیغ کنید. اگر می‌ خواهید بر احساسات مخاطبان خود سرمایه‌گذاری کنید می‌ توانید به نمایش سبک زندگی یا موفقیت‌ های مشتریان خود بپردازید.

جدا از این که چه هدفی را در اینستاگرام دنبال می ‌کنید، از هماهنگی اقدامات خود با شخصیت، ظاهر بصری و داستان برند مطمئن شوید. شما زمانی در این زمینه موفق خواهید بود که پست‌ های شما در نگاه اول برند شما را تداعی کنند و افراد به راحتی با آن ‌ها ارتباط برقرار کنند.

برای مثال اگر به کاکتوس ‌ها علاقه دارید، می ‌توانید به صفحه tierrasolstudio سر بزنید، به چینش صفحه‌ اینستاگرام این مجموعه و تصاویر آن دقت کنید.

۴. برای به دست آوردن فالوور اینستاگرام رایگان یک بیو و پروفایل عالی درست کنید.

پروفایل شما پشتوانه‌ حضور شما در اینستاگرام محسوب می‌ شود، مخاطبان در نگاه اول با پروفایل و اطلاعاتی که در آن قرار داده اید مواجه می ‌شوند و یک پروفایل دقیق می ‌تواند نقطه‌ شروع مناسبی برای افزایش مخاطبان باشد.

دو سوم از بازدید های پروفایل های کاری در اینستاگرام از سوی افرادی هستند که صفحه‌ شما را دنبال نمی ‌کنند. پروفایل شما باید به شکلی باشد که این بازدید های جدید را به کلیک بر دکمه‌ فالو تبدیل کند. این اتفاق در یک پروفایل گنگ، ناقص یا ناخوشایند رخ نمی ‌دهد.

 

اگر می خواهید کار کردن با اینستاگرام را اصولی یاد بگیرید، حتما از مقالات آموزش اینستاگرام ما دیدن کنید.

مقالات آموزش اینستاگرام – کلیک کنید!

۵. محتوای جذاب و گیرا بسازید.

محتوای جذاب سبب می‌ شود مخاطبان به لایک، کامنت و به اشتراک گذاشتن پست ‌های شما بپردازند. این مشارکت باعث می‌ شود نرخ تعامل صفحه‌ شما بالا برود و الگوریتم اینستاگرام محتوای شما را با اولویت بالاتری نشان دهد و بدین ترتیب شما را به مخاطبان بیشتری معرفی کند، موضوعی که در نهایت مسیر جذب فالوئر جدید را برای شما هموار کند.

هر چیزی که پست می‌ کنید باید برای مخاطب هدف جذاب باشد. هدف شما اطلاع رسانی، برقراری ارتباط و سرگرم کردن مخاطبان با کمک محتوا است. بدین ترتیب شما باید محتوایی جذاب و گیرا برای مخاطبان خود ایجاد کنید و شرح تصاویر (کپشن) را به شکلی بنویسید که مخاطبان درگیر شوند.

۶. حضور اینستاگرامی خود را در شبکه ‌های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید.

اگر می‌ خواهید فالوورهای بیشتری به دست آورید، افراد باید بتوانند به راحتی شما را در اینستاگرام پیدا کنند، پس باید این جستجو را تسهیل کنید و پروفایل اینستاگرام خود را در دسترس مخاطبان قرار دهید.

اگر در حال حاضر در شبکه‌ های اجتماعی دیگر مخاطبانی دارید که شما را دنبال می‌ کنند، حساب اینستاگرام خود را در اختیار آن‌ ها قرار دهید. لینک صفحه‌ اینستاگرام خود را با آن ‌ها به اشتراک بگذارید و برای فالوورهای فعلی خود دلایلی برای دنبال کردن این صفحات ایجاد کنید.

اگر به‌تازگی راه ‌اندازی صفحه‌ اینستاگرام خود را آغاز کرده‌ اید، پیش از این که بخواهید این صفحه را در شبکه‌ های اجتماعی دیگر معرفی کنید، تلاش نمایید محتوای کافی در صفحه‌ خود قرار دهید. برای شروع کار از حداقل ۱۲ پست استفاده کنید.

۷. حساب اینستاگرامی خود را با روش‌ های ارتباطی مختلف به افراد معرفی کنید.

همه ابزار های اطلاع‌رسانی، به شما فرصت می ‌دهند که افراد را به اکانت اینستاگرام خود هدایت نمایید. تلاش کنید لینک اینستاگرام خود را بر روی وب‌ سایت، امضای الکترونیک و خبرنامه‌ های آنلاین خود قرار دهید. این موضوع سبب می ‌شود افرادی که در حال حاضر با شما در ارتباط هستند، شما را به ‌آسانی در صفحات اجتماعی پیدا کنند.

اگر در حال تبلیغ اکانت جدید اینستاگرام خود هستید، یک ایمیل سریع که بعضی از پست‌ های جالب شما را نشان می ‌دهد، روش خوبی برای به‌دست‌آوردن فالوئرهای اینستاگرامی محسوب می ‌شود.

۸. از Nametag اینستاگرام استفاده کنید.

Nametag کدی قابل اسکن است که به کاربران اجازه می ‌دهد فورا شما را دنبال کنند. ما پیش از این به این موضوع اشاره کرده ‌ایم که محتوای تبلیغات آفلاین هم می ‌تواند فرصتی برای تبلیغ صفحه اینستاگرام شما باشد. Nametag اینستاگرام راهی ساده و موثر برای تبلیغ حساب اینستاگرام شما در تبلیغات چاپی نظیر بسته‌بندی‌ ها، بنرها و کارت ‌های ویزیت محسوب می ‌شود.

۹. از هشتگ‌ های مرتبط استفاده کنید.

هشتگ ‌ها به افراد علاقمند به محتوای مرتبط با برند، صنعت یا محصولات مشابه کمک می ‌کنند که به راحتی پست ‌ها و استوری ‌های شما را پیدا کنند.

هشتگ ‌های خود را بسازید، این موضوع مخاطبان شما را تشویق می‌ کند که به انتشار تصاویری اختصاصی از برند شما بپردازند و از هشتگ شما استفاده کنند.

۱۰. از هشتگ‌های ویژه استفاده کنید تا به جذب فالوور اینستاگرام رایگان کمک کنید.

حساب ‌های ویژه یا Feature Accounts به حساب‌ های اینستاگرامی گفته می ‌شود که به بازنشر محتوای کاربران دیگر بر اساس هشتگ یا تگ کردن در یک موضوع خاص می ‌پردازند. بعضی از این حساب‌ ها مخاطبان زیادی دارند و مجاب کردن این حساب ‌ها به بازنشر یکی از پست ‌های شما می ‌تواند جریان جدیدی از فالوورها را به صفحه شما هدایت کند.

تقریبا برای هر موضوع و حوزه ‌ای در اینستاگرام حساب‌ های ویژه وجود دارند. زمانی که می ‌خواهید به بررسی هشتگ ‌های مربوط به خود بپردازید، می ‌توانید چنین صفحاتی را پیدا کنید.

برای مثال حساب @elite_owls به طور ویژه به تصاویر جغد ها می ‌پردازد. این حساب بیش از ۴۳ هزار دنبال کننده دارد.

جالب‌تر این که بزرگ‌ ترین حساب کاربری ویژه که به معرفی هشتگ ‌های ویژه می ‌پردازد، خود اینستاگرام است. هر هفته، اینستاگرام یک چالش پروژه هشتگ هفته منتشر می ‌کند. کاربرانی که به ایجاد تصاویر و هشتگ‌ های مربوط می ‌پردازند، شانس این را دارند که به طور ویژه در حساب اصلی اینستاگرام معرفی شوند.

۱۱. موقعیت مکانی خود را تگ کنید.

بهتر است از هر فرصتی برای قرار دادن موقعیت مکانی در پست یا استوری خود استفاده کنید. این یکی از ساده‌ ترین راه‌ هایی است که افراد با کمک آن قادر به یافتن شما در اینستاگرام هستند.

اگر کسب ‌و کار شما یک موقعیت فیزیکی دارد، آن موقعیت را در پست‌ های خود تگ کنید و مشتریان خود را به انجام این کار تشویق کنید. کاربران می ‌توانند بر روی این موقعیت جغرافیایی کلیک کنند و همه تصاویر و استوری‌ های پست شده در فروشگاه، رستوران یا دفتر شما را مشاهده کنند. این اقدام می ‌تواند افراد بیشتری را در معرض مشاهده‌ برند و حساب کاربری شما قرار دهد.

۱۲. کاربران مرتبط را دنبال کنید.

زمانی که یک کاربر اینستاگرام را دنبال می ‌کنید، شانس زیادی وجود دارد که آن‌ ها هم به بررسی صفحه‌ پروفایل شما بپردازند. اگر این صفحه سرشار از محتوای جذاب، گیرا و سازگار با علایق مخاطب باشد، آن ‌ها هم امکان دارد شما را دنبال کنند.

رصد شبکه‌ اجتماعی روشی موثر برای یافتن گفتگو های مرتبط با برند شما محسوب می ‌شود. شما می ‌توانید به راحتی به شناسایی کاربران موثر در حوزه خود بپردازید، آن ‌ها و گفتگوهای مرتبط با آن‌ ها را دنبال کنید و به دنبال کردن فالوور های این افراد تاثیرگذار بپردازید.

۱۳. برای جذب فالوور اینستاگرام رایگان با گروه‌ های اجتماعی موجود تعامل کنید.

مشابه همه شبکه‌ های اجتماعی، مسئله‌ اصلی در اینستاگرام، گروه‌ های اجتماعی است که درون آن‌ ها شبکه ایجاد می ‌شود. شما باید به تعامل با این گروه‌ ها بپردازید. ایجاد تعامل با لایک، کامنت و به اشتراک گذاشتن محتوای کاربران دیگر امکان‌پذیر است. از کامنت ‌های عمومی (نظیر: پست زیبا) که نظرات ربات‌ ها را تداعی می ‌کنند خودداری کنید.

۱۴. کاربران مرتبط با موضوع را تگ کنید.

شما می ‌توانید کاربرانی که در تصاویر شما هستند را با استفاده از @ در متن و یا قابلیت تگ تصاویر، تگ کنید. با انجام این کار، افراد تگ شده از این موضوع باخبر می ‌شوند.

تگ کردن دیگران آن ‌ها را به تعامل با صفحه‌ شما و بازنشر پست ‌ها با مخاطبان خود تشویق می ‌کند. زمانی که افراد را در قسمت استوری تگ می ‌کنید، آن‌ ها می‌ توانند این محتوا را با چند کلیک ساده در استوری خود بازنشر کنند. اگر افراد چنین کاری را انجام دهند، همه کسانی که استوری آن ‌ها را مشاهده م ی‌کنند نام کاربری شما را خواهند دید و می ‌توانند از این طریق به حساب شما هدایت شوند.

۱۵. از فالوورهای خود بخواهید دوستان خود را تگ کنند.

هر چند وقت، فالوورهای خود را تشویق کنید که دوستان خود را در بخش نظرات تگ کنند. این اقدام صفحه‌ شما را در معرض دید شبکه‌ بزرگ‌تری از افراد قرار می ‌دهد. این روش را برای جذاب ‌ترین و خوشایندترین محتوای خود کنار بگذارید. کاربران زمانی به ‌آسانی دوستان خود را تگ می ‌کنند که احساس کنند در حال لطف به آن ‌ها هستند.

۱۶. به طور پیوسته به ارسال پست بپردازید.

فالوورهای فعلی شما به دنبال محتوای اختصاصی از شما هستند. این دلیلی است که به خاطر آن شما را دنبال می ‌کنند. پس تلاش کنید مطالبی تولید کنید که مخاطبان شما قادر به تعامل با آن ها باشند.

سوال دیگر این است که چه تعداد پست در هفته برای جلب فالوورهای بیشتر مناسب است؟ یک بررسی از جانب Tailwind  نشان می ‌دهد که به طور متوسط پست ‌های روزانه، چهار برابر افزایش فالوور بیشتری نسبت به پست‌ های یک بار در هفته دارند.

۱۷. در زمان مناسب به ارسال پست ‌های خود بپردازید.

با این که اینستاگرام به جای ترتیب زمانی، از یک الگوریتم ویژه برای نمایش پست‌ ها استفاده می‌ کند، زمان‌بندی ارسال پست همچنان اهمیت دارد، زیرا همچنان یکی از موضوعاتی است که الگوریتم در چینش پست‌ ها در نظر می‌ گیرد.

در صنایع مختلف، زمان ‌های متفاوتی برای ارسال پست مناسب هستند. برای پیدا کردن بهترین زمان در ارسال پست‌های خود، مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید. به طور معمول یک روز عادی این افراد به چه صورتی می‌ گذرد؟ چه زمانی این مخاطبان در اینستاگرام بیشترین فعالیت را دارند؟

۱۸. پست‌های خود را زمان بندی کنید.

یکی از راه های به دست آوردن فالوور اینستاگرام رایگان زمانبندی پست هاست. آیا بهترین زمان برای آماده‌سازی یک پست، زمان مناسبی برای بارگذاری آن هم محسوب می ‌شود؟ از ابزارهای موجود زمان‌بندی پست استفاده کنید، با این ابزارها می ‌توانید زمان انتشار پست را برای چند ساعت و یا چند روز بعد برنامه‌ریزی کنید.

زمان‌بندی پست ‌ها به شما امکان ایجاد یک چینش یکپارچه را می ‌دهد، چینشی که داستانی درهم‌تنیده را برای مخاطبان صفحه‌ اینستاگرام روایت می ‌کند. این اقدام به شما کمک می ‌کند زمان خود را صرف ایجاد کپشن ‌های عالی کنید و از قرار دادن متن ‌های ناگهانی دوری کنید.

۱۹. کپشن‌ های مناسب و متقاعدکننده بنویسید.

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم دیداری محسوب می‌ شود، اما کپشن ‌های شما نقش بزرگی در افزایش تعامل با مخاطبان ایفا می‌ کنند و به شما در یافتن مخاطبان بیشتر کمک می ‌کنند.  همان‌طور که پیش از این گفتیم دستیابی به مخاطبان و تعامل بیشتر عوامل کلیدی موثر بر افزایش فالوورهای شما هستند.

۲۰. استوری ‌های اینستاگرامی را جدی بگیرید تا فالوور اینستاگرام رایگان جذب کنید!

تا این جا چند بار به اهمیت استوری در اینستاگرام اشاره کرده ‌ایم، اما تاکید بر اهمیت استوری خالی از لطف نیست. به بیان ساده‌تر، اگر فالوورهای اینستاگرامی بیشتر می ‌خواهید، باید از استوری ‌های اینستاگرام استفاده کنید. هر روز بیش از پانصد میلیون حساب اینستاگرام از استوری استفاده می ‌کنند و ۴۵ درصد از استوری ‌های پربازدید توسط کسب ‌و کار‌ها منتشر می ‌شوند.

افرادی که از استوری استفاده می ‌کنند نرخ تعامل بسیار زیادی دارند. براساس اطلاعات منتشر شده از اینستاگرام، نزدیک به یک مورد از هر پنج استوری به یک پیام دایرکت ختم می ‌شود.

از هشتگ و تگ موقعیت در استوری‌ های خود استفاده کنید تا آن‌ ها را در معرض دید افرادی قرار دهید که شما را دنبال نمی ‌کنند. این یکی از جالب ‌ترین روش ‌هایی است که به میزان محدودی مورد استفاده قرار گرفته و موقعیت خوبی برای جلب فالوئرهای رایگان محسوب می ‌شود.

 

مقاله چگونه فالوور اینستاگرام رایگان به دست بیاوریم؟ چقدر توانست به شما کمک کند؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید!

مدیر هاب یک پلتفرم کامل برای مدیریت پست های اینستاگرام اینجاست تا شما به راحتی پیج خود را با ابزارهای حرفه ای مثل زمانبندی پست ها مدیریت کنید.

همچنین همه قواعد برای تامین امنیت اینستاگرام در این پلتفرم گنجانده شده اند تا شما با خیالی آسوده به آنچه در نظر دارید برسید.

همین حالا ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!