فیسبوک زمان مرگ شما را تخمین می زند

میدانید فیسبوک زمان مرگ شما را تخمین می زند و جزئیات زیادی از کاربرانش در دست دارد؟

فیسبوک راهی پیدا کرده که بتواند اطلاعات و جزئیات بیشتری را از زندگی کاربرانش بدست آورد تا حدی که شاید بتواند زمان مرگ را هم پیش بینی کند.

به گزارش نیویورک تایمز فیسبوک پتنت جدیدی را ثبت کرده که از توسعه موتور پیش بینی تغییرات زندگی قادر خواهد بود رویدادهای بزرگ زندگی همچون وضعیت تاهل، تولد فرزند، شغل جدید، فارغ التحصیلی یا مرگ فرد را تشخیص دهد.

این روش به جای اتکا روی اطلاعات پروفایل کاربر از تمام اطلاعات موجود در سیستم های شبکه اجتماعی مانند پست ها، پیام ها، ایمیل ها و غیره استفاده می کند تا دریابد کاربر در مسیر تغییری مهم قرار دارد یا پیش بینی کند در آینده نزدیک این اتفاق می افتد.

موتور پیش بینی قادر خواهد بود با توجه به تغییرات و تاریخچه فعالیت های کاربر در شبکه اجتماعی فیسبوک احتمال وقوع هر احتمالی در آینده را پیش بینی و به نتیجه دقیق دست پیدا کند.

 

بازاریابی فیسبوک

 

چه فایده؟

بدین ترتیب این الگوریتم قادر خواهد بود تمامی اطلاعات موجود یک کاربر در شبکه‌‌ی اجتماعی نظیر پست‌ها، پیغام‌های سریع، ایمیل و … را بخواند و تشخیص بدهد که چه واقعه‌ی بزرگی در انتظار اوست تا روند زندگی‌اش را تغییر دهد.

اما هدف از این پیش بینی ها به دست آوردن الگوریتمی برای استفاده های تبلیغاتی میباشد که قادر خواهد بود باتوجه به تغییرات و اتفاق های زندگی فرد بهترین پیشنهادهای تبلیغاتی را به او نشان دهد.

برای مثال در زمان حامله بودن و با مشاهده پست های ارسالی توسط کاربر سعی دارد بهترین پیشنهاد ها متناسب با وضعیت او نمایش دهد.

این الگوریتم رصد می کند واژه ای مانند «تبریک» چندبار توسط کاربران دیگر در پروفایل او استفاده شده است.این حق امتیاز در سال ۲۰۱۲ ارائه شده است.

جالب بود؟

نظر شما چیست؟

از این صفحات هم دیدن کنید!

بازاریابی فیسبوک

بازاریابی شبکه های اجتماعی