آموزش قفل کردن اکانت اینستاگرام

دوست ندارید پست‌هایتان را هر کسی ببیند یا دوست ندارید هر کسی که بخواهد شما را دنبال کند؟ اگر اینطور باشد جای درستی آمدید چون در این مقاله می‌خواهیم قفل کردن اکانت اینستاگرام را یاد بگیریم! اصلا هم نگران نباشید چون قفل کردن حساب کاربری اینستاگرام بیشتر از یک دقیقه طول نمی‌کشد! راستی یادتان نرود که مدیر هاب تامین امنیت اینستاگرام را هم به شکلی اصولی انجام می دهد!

با قفل کردن اکانت اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

خیلی‌ها هستند که دوست ندارند مطالبشان در اینستاگرام را همه ببینند. شما هم ممکن است از این دسته باشید. یعنی عکس‌ها و ویدئو‌های شخصی داشته باشید و ترجیح می‌دهید فقط دوستان شما حق دیدن آن را داشته باشند. در این صورت لازم است پیج اینستاگرام خود را قفل کنید.

  • فقط دوستان (فالوورها) به حساب شما دسترسی دارند: بعد از خصوصی (private) شدن حساب اینستاگرام، فقط کسانی می‌توانند به پست‌های صفحه شما دسترسی داشته باشند که شما را دنبال می‌کنند.
  • هر کس بخواهد پست‌های شما را ببیند، باید درخواست دوستی بدهد: اگر هم فرد جدیدی بخواهد شما را دنبال کند و مطالب شما را مشاهده نماید، باید درخواست follow برای پیج شما ثبت کند.
  • از طریق نوتیفیکشن یک درخواست برای شما ارسال می‌شود و بعد از تائید شما به اکانت دسترسی خواهد داشت.

با پرایوت کردن حساب اینستاگرام، همچنان فالوورهای فعلی شما به آن دسترسی خواهند داشت. اما اگر نخواهید این افراد به حساب شما دسترسی داشته باشند، خیلی ساده می‌توانید آنها را بلاک کنید تا از دایره فالوورهای شما حذف شوند.

اتفاق دیگری که با قفل کردن پیج اینستاگراممی‌افتد و باید در جریان آن باشید این است که شما از فهرست جستجوی هشتگ در اینستاگرام حذف می‌شوید.

مثلا فرض کنید که شما طبیعت گردی رفته‌اید و چندتا عکس جذاب با هشتگ #طبیعت_گردی پست کرده‌اید. اگر صفحه شما عمومی باشد و شخصی هشتگ #طبیعت_گردی را جست و جو کند، ممکن است که پست شما هم برای او نمایش داده بشود. ولی اگر پیج خودتان را قفل کنید دیگر در این جستجوها نمایش داده نمی‌شوید.

قفل کردن اکانت اینستاگرام_1

چگونه پیج اینستاگرام را قفل کنیم؟

حالا با چند قدم ساده و تصویری قفل کردن (یا همان پرایوت کردن) اینستاگرام را با هم مرور می‌کنیم. همانطور که گفتیم، یک دقیقه‌ای کار انجام خواهد شد.

قدم اول: وارد صفحۀ اینستاگرام خود شوید!

برای اینکه پیج اینستاگرام را قفل بکنید اول باید وارد صفحه شخصی خودتان در اینستاگرام بشوید. برای این کار کافی است روی آیکون آدمی که در پایین سمت راست صفحه وجود دارد کلیک کنید.

قدم دوم: وارد بخش تنظیمات حساب خود شوید

حالا از طریق صفحه شخصی خود، وارد تنظیمات شوید. در بالای صفحه سمت راست، یک علامت سه خطی می‌بینید. اگر روی این آیکون کلیک کنید یک منو باز می‌شود. بعد از اینکه روی آیگون سه خط کلیک کردید، منوی برنامه باز خواهد شد. در این قسمت باید روی آیکون تنظیمات (settings) لمس کنید.

پیج اینستاگرام را قفل کنید!

قفل کردن اکانت اینستاگرام_3

بعد از اینکه وارد صفحه تنظیمات خواهید شد. اگر همین صفحه را کمی به پایین بکشید عبارت “Private Account” را خواهید دید که یک دکمه هم جلوی آن قرار دارد. اگر رنگ این دکمه آبی باشد این یعنی حساب کاربری شما شخصی شده و به عبارت دیگر پیج اینستاگرام‌تان را قفل کرده‌اید.

همانطور که در عکس می‌بینید اگر این گزینه به رنگ آبی باشد به این معنی است که شما پیج‌تان را قفل کرده‌اید! این مقاله در وب سایت مدیر هاببه دردتان خورد؟ اگر مشکل دیگری هم دارید برای ما نظر بگذارید!

شکستن قفل اکانت دیگران امکان پذیر هست یا نه؟

در جواب باید بگوییم که بهترین راه برای چنین کاری، فالو کردن آن اکانت است.

اما اگر دوست ندارید آن اکانت را فالو کنید، بدانید که در حال حاضر، چندین وب‌سایت مختلف برای مشاهده و حتی دانلود پست اکانت‌های پرایوت وجود دارند. اما ما همه آنها را بررسی کردیم و متوجه شدیم که تمام آنها با هدف سو استفاده از شما ساخته شده‌اند.

این یعنی حتی اگر بتوانند عکس‌ها و تصاویر اکانت‌های خصوصی را برای شما نمایش دهند، در ازای آن از شما چیزی می‌خواهند. مثلاً دانلود یک برنامه یا دادن یک ایمیل یا حتی سواستفاده‌های بیشتر.

ما که دوست نداشتیم در دام چنین سایت‌هایی بیافتیم. اما اگر شما دوست دارید این روش را امتحان کنید، کاملاً مختار هستید!