دوست دارید با همه معیارهای کمک کننده بازاریابی فیسبوک آشنا شوید و از آن ها برای گرفتن نتایج بهتر استفاده کنید؟

این مقاله را از دست ندهید و از آن نکته برداری کنید!

با مدیر هاب همراه باشید.

۱. Engagement

تعداد فعالیت ها و اقدامات کاربران در یک پست را نشان می دهد که شامل لایک، کلیک کردن برروی لینک، به اشتراک گذاری پست و نوشتن نظر در زیر آن است.

دلیل اندازه گیری Engagement

اولین و مهم ترین عامل اندازه گیری در بازاریابی فیسبوک است. این به بازاریابان کمک می کند تا میزان علاقه مندی کاربران به پست منتشر شده را متوجه شوند تا در نوشتن استراتژی های بعدی آن ها را در نظر بگیرند.

چگونه Engagemant را بهبود ببخشیم؟

برای هر پست کلمات کلیدی مرتبط را با استفاده از هشتگ بنویسید و یک CTA مناسب برای آن ها قرار دهید. به این صورت هم پست شما بیشتر دیده می شود و هم اینکه کاربر با CTA مناسب ترغیب به کلیک برروی لینک و وارد شدن به سایت می شود یا تشویق به انجام عملی می شود.

۲. Reach

نشانگر تعداد افرادی است که محتوای پست شما را در فیس بوک دیده اند.  این تعداد را می توان به صورت پرداخت هزینه یا ارگانیک افزایش داد. نکته ای که در اینجا اهمیت دارد، این است که تعداد ریچ ممکن است ربطی به تعداد فالوورهای شما ندارد و ممکن تعداد فالوورها کم باشد؛ اما تعداد ریچ بالا باشد.

دلیل اندازه گیری Reach

مقدار ریچ به شما اطلاع می دهد که چه تعداد افراد پست های فیس بوک شما واقعا بررسی کرده اند. اگر به دنبال گرفتن ریچ بیشتری هستید، باید آن در دسترس بیشتری قرار دهید و هر چه ریچ بالا باشد، مقدار کلیک خوردن پست بیشتر است و در نتیجه Engagement هم افزایش پیدا خواهد کرد.

چگونه Reach را بهبود ببخشیم؟

می توانید پست خود را در گروه های دیگر به اشتراک بگذارید یا با استفاده از سرویس تبلیغات بازاریابی فیسبوک، آن را با پرداخت هزینه تبلیغ کنید.

بازاریابی فیسبوک

۳. Impressions – معیارهای کمک کننده بازاریابی فیسبوک

نشان گر مقدار مشاهده پست شما درفیس بوک است و به شما اطلاع می دهد که چند بار پست شما در فیس بوک مشاهده شده است. یک پست می تواند چند بار توسط یک کاربر مشاهده شود.

دلایل اندازه Impressions

بهترین راه اطلاع از اینکه پست شما قبل از کلیک چند بار مشاهده شده است.

چگونه Impressions رابهبود ببخشیم؟

با استفاده از به اشتراک گذاری پست می توانید مقدار این المان را افزایش دهید که در نتیجه باعث افزایش مقدار ریچ هم می شود.

۴. ترافیک رفرال(Referral) فیس بوک

نشان دهنده تعداد بازدید کننده است که شما از فیس بوک دریافت می کنید. این مقدر شامل ترافیک کاربرن از کلیک برروی پست یا به اشتراک گذاری آن است.

دلیل اندازه گیری این معیار چیست؟

این مقدار می تواند نشان دهنده مفید بودن پست شما از نظر محتوا برای کاربران باشد و معیاری مفیدی برای استراتژی محتوا در بازاریابی فیسبوک است.

چگونه بهبود ببخشیم؟

با نوشتن عنوان و محتوای جذاب برای پست های خود در فیس بوک می توانید این مقدار را افزایش دهید.

۵. لایک یا فالوور صفحه

نشان دهنده تعداد افرادی است که صفحه شما در فیس بوک دنبال می کنند و به نوعی طرفدار شما می باشند.

دلیل اندازه گیری این مقدار؟

لایک ها به عبارتی دیگر نشان دهنده تعداد افرادی است که در فضای مجازی به کسب وکار شما علاقه مند هستند و شما را دنبال می کنند. هرچه این تعداد بالاتر باشد، نشان می دهد که شما توانسته اید علاقه مندان بیشتری را به سمت خود جلب کنید.

چگونه بهبود ببخشیم؟

محتوای با کیفیت، تبلیغات، به اشتراک گذاری پست های خود در دیگر گروه ها، معرفی صفحه فیس بوک در وب سایت خود از جمله روش هایی است که می توانید با آن تعداد لایک های صفحه خود را در بازاریابی فیسبوک افزایش دهید.