ما می خواهیم در این مقاله به بیان رازهای موفقیت در شبکه های اجتماعی بپردازیم تا بتوانیم از این طریق به ارتقای کسب و کار شما کمک کنیم! با مدیر هاب همراه باشید!

ارتباط میان شبکه‌ های اجتماعی و محتوا اهمیت زیادی دارد و از آنجایی که چشم‌ اندازهای اجتماعی مدام در حال تغییر است ما هم باید بطور پیوسته در حال یاد گرفتن مسائل جدید باشیم.

یاد گرفتن یعنی محتوای منتشر شده از سوی دیگران را تحلیل کرده و از آن ‌ها استفاده کنیم. علاقه‌مند بودن به یادگیری بیشتر از تلاش برای مورد تأیید قرار گرفتن اهمیت دارد. این یعنی می ‌توان با مطالعه دقیق محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها در جریان آخرین اخبار مرتبط با محتوا قرار گرفت و با تولید محتوای مشابه مخاطب بیشتری را جذب کرد.

آموزش شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند در برندینگ کسب و کار خود موفق عمل کنید!

عوامل مهم برای موفقیت در شبکه های اجتماعی که شما را بالا می کشد!

تولید محتوا درست و حسابی!

امروزه بهترین استراتژی ‌های مربوط به شبکه ‌های اجتماعی روی جمع‌آوری داده بر پلت‌فرم خود تمرکز کرده‌ اند. استراتژی‌ ها به این صورت هستند که همکاری خود را با سایر برندها افزایش داده و در عین حال هزینه‌ و پیچیدگی فرآیند تولید محتوا را هم کاهش می ‌دهند. یکی از راه ‌های تسهیل اشتراک‌ گذاری محتوا کمک گرفتن از مخاطبان است. هرقدر شهرت و اعتبار بیشتری در شبکه ‌های اجتماعی داشته باشید، کاربران بیشتری حاضرند بدون هیچ چشم‌داشتی با شما همکاری داشته باشند. این تکنیک بدون نیاز به فرآیند پیچیده و هزینه‌ زیاد، محتوای ارزشمندی را برای اشتراک‌ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی تولید می ‌کند.

ترکیب کردن طنز و نظر شخصی در محتوا، به پست‌ های شما شخصیت داده و مخاطبانی را جذب می ‌کند که طرز تفکر مشابهی با برند شما دارند. هر برندی باید حقیقت و آگاه‌ سازی را با محتوای خود ترکیب کند. انجام این کار برای همه شخصیت ‌های عمومی مخصوصا در شبکه ‌های اجتماعی ضروری است. استفاده از خلاقیت در تولید محتوا را فراموش نکنید. محتوایی تولید کنید که مخاطب علاقه‌ زیادی به دیدن یا خواندن آن دارد، نه محتوایی که بر اساس سلیقه‌ شخصی شما تولید شده است.

احساساتی که دارید را نشان دهید!

یکی از جنبه‌ های مهم موفقیت در شبکه‌ های اجتماعی داشتن رابطه‌ قوی با بینندگان، خوانندگان و شنوندگان است. به همین دلیل پاسخ دادن به همه مخاطبانی که با محتوای اشتراک گذاشته شده در شبکه‌ های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب درگیر شده‌ اند، اهمیت زیادی دارد. متخصصان این حوزه معتقدند داشتن ارتباط قوی و همیشگی با مخاطب، از طریق اشتراک‌ گذاری محتوایی حاصل می ‌شود که صد درصد آن توسط خود برند تولید شده. محتوای یونیک دید بهتری از طرز تفکر شما به مخاطب داده و ارتباط قوی‌ت ری میان شما شکل می ‌دهد.

احساس هم یکی از ابزارهایی است که در استراتژی شبکه‌ های اجتماعی بسیار پرکاربرد است. بهترین حساب ‌های کاربری در شبکه‌ های اجتماعی از کشش ‌های احساسی برای توسعه‌ ارتباطات میان خود و مخاطبان استفاده می‌ کنند. به ‌عنوان مثال بعضی صفحه ‌های پرطرفدار مشکل مشترک میان مخاطبان خود را شناسایی کرده و با تولید محتوای مناسب نسبت به رفع آن اقدام می‌ کنند. این روزها افکار و احساسات منفی بسیار زیاد شده و برندهایی که طنز، هیجان و امید را در محتوای خود ترکیب کرده باشند، ارتباط بهتری با مخاطبان برقرار خواهند کرد.

همکاری شرط اول موفقیت

متخصصان تولید محتوا قادرند با استفاده از محبوبیت و موفقیت خود با سایر تولیدکنندگان محتوا ارتباط خوب و پایداری بسازند. همان‌قدر که تولید محتوای یونیک در موفقیت برند نقش دارد، استفاده از محتوای تولید شده توسط سایر برندها هم مهم است. استراتژی ترکیب کردن محتوای خاص و ارزشمند نه تنها مخاطبان بیشتری را جذب می ‌کند بلکه همکاری آن ‌ها با برند را هم افزایش می‌ دهد.

ارتباط داشتن با سایر برندهای فعال در زمینه‌ ورزش، کسب‌ و کار و موضوعات الهام‌ بخش در تولید محتوا مورد استقبال مخاطبان قرار خواهد گرفت. به‌عنوان مثال می ‌توانید با افراد فعال در سایر زمینه‌ های کاری مصاحبه کرده و به سوال مخاطبان خود از این طریق پاسخ دهید. این کار نه تنها وفاداری مخاطبان فعلی را افزایش می‌ دهد بلکه مخاطبان سایر برندها را هم به سمت شما جذب می ‌کند. ارزش دادن و ارزش گرفتن از دیگران معنی دقیق همکاری میان کسب ‌و کارها است.

مدیریت شبکه ‌های اجتماعی اگر به‌درستی انجام نشود می ‌تواند وظیفه ‌ای دلهره ‌آور باشد.
شبکه‌ های اجتماعی در عین لذت‌بخش بودن تأثیرگذار هم هستند٬ اگر به شکل صحیح مدیریت شوند. در این مقاله چند راهنمایی مهم جهت کسب موفقیت در شبکه‌ های اجتماعی را در اختیارتان قرار می ‌دهیم.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش فیسبوک، توییتر و … به بخش وبلاگ مدیر هاب مراجعه کنید!

کارهایی که برای موفقیت در شبکه های اجتماعی باید انجام دهید!

منظم و مرتب باشید، برای پست گذاشتن!

اگرچه شما در زمان ‌های مختلف در شبکه‌ های اجتماعی پست می ‌گذارید اما امکان دارد باز هم در سطح قانع‌کننده ‌ای نباشد. یک دلیل این موضوع می ‌تواند انتظار بالای طرفداران و فالوور هایتان باشد، علاوه بر این٬ تک‌تک افراد کلیه پست ‌های شما را نمی ‌بینند. بعضی از کارشناسان شبکه ‌های اجتماعی اعتقاد بر پست مجدد یک محتوا در بازهای زمانی گوناگون دارند.

کانال‌ های مناسبی که به شما مرتبط است را پیدا کنید

در مبحث رسانه ‌های اجتماعی بهترین کار این است که به‌ جای استفاده از همه شبکه‌ های اجتماعی برای برندتان یک کانال خاص را انتخاب کنید و به آن بچسبید. به‌ جای این که در همه‌جا نیمه‌کاره حضور داشته باشید روی یک سیستمی که مشتریانتان در آن حضور دارند تمرکز کنید.

مطالب مربوطه و جذاب می تواند همه را راضی کند

ثابت‌قدم باشید. وقتی طرفدارانتان یک بار ببینند که شما در ساعت ۲ بعدازظهر پست جالبی گذاشتید، روزهای بعد هم در همان زمان مراجعه خواهند کرد. مطمئن باشید که اگر مطالب ارزشمند و الهام‌ بخش به افراد ارائه کنید آن ‌ها هم وقت و انرژی خود را به‌طور منظم برای شما خواهند گذاشت.

قدرت تصاویر جذاب را دست کم نگیرید

بازدیدکنندگان خود را مجذوب کنید، پیامتان را با کمک جنبه‌ های بصری برای افراد شفاف‌تر کنید. یک راه ساده و درعین‌حال تأثیرگذار برای درگیر کردن طرفداران استفاده از تصاویر جذاب است. تصویر، اینفوگرافیک و ویدئو خیلی بیشتر از یک متن ساده افراد را درگیر می ‌کند. اگر نمی ‌توانید یک تصویر مناسب بیابید، متن موردنظرتان را در یک قالب آماده جذاب قرار دهید.

مخاطبان هدف به ارتباط مؤثر نیاز دارند

برای رسیدن به مخاطبانتان لحظه ‌ای وقت بگذارید تا بتوانید به موفقیت در شبکه های اجتماعی برسید. به سؤالات آن‌ ها پاسخ و نگرانی ‌هایشان را کاهش دهید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به برند خود اعتمادسازی کنید، علاوه بر این بگذارید افراد بدانند که با یک انسان ارتباط برقرار کرده ‌اند نه ربات. در کل باید بگویم صدها فالووری که اعتماد کرده ‌اند و درگیر شما شده ‌اند خیلی بهتر از هزاران فالووری است که هیچ عکس‌العملی نسبت به پست‌ های شما نشان نمی‌ دهند. انتشار ویدئوهای ویروسی هم کمک چشمگیری در این زمینه به شما خواهد کرد.

شبکه‌ اجتماعی مورد نظرتان را درست انتخاب کنید

در اینجا منظور این است که استراتژی شبکه های اجتماعی خود را در شبکه ‌ای اجرا کنید که برای کسب‌ و کار شما انتخاب درستی باشد. خودتان هم بهتر کار کردن در آن شبکه را بلد باشید.
همچنین باید بدانید این که یک شبکه اجتماعی محبوب است به این معنی نیست که برای رسیدن به مخاطبان هدف شما و یا نشان دادن قابلیت ‌های شما انتخاب خوبی است.

ابزارهای شبکه ‌های اجتماعی

بدون این ابزارها، کار همه‌ ما بازاریابان شبکه ‌های اجتماعی بیهوده ‌بود. استراتژی شبکه های اجتماعی وقتی مؤثر است که با خودکار سازی و تعامل به ‌موقع همراه باشد.

همچنین می ‌توانید از ابزارهای مخصوص هر شبکه جداگانه استفاده کنید ( مثل استوری اینستاگرام، توییت در توییتر و هشتگ های اینستاگرام ) با استفاده‌ درست از این ابزارها می ‌توانید رشد خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهید.

تجزیه و تحلیل و اندازه‌گیری

هر استراتژی شبکه های اجتماعی باید اندازه‌گیری و تحلیل تلاش‌ هایتان را هم در بر بگیرد.

همه‌ قسمت ‌های استراتژی شما موفق نخواهد بود، اما تحلیل و اندازه‌گیری کمک می‌ کند که قسمت ‌هایی که موفق نیستند را متوقف کنید و یا قسمت ‌هایی که در حال نتیجه دادن هستند را دو برابر کنید. همچنین تحلیل و آنالیز رقبا هم به شما کمک خواهد کرد تا از وضعیت آن ها هم با خبر باشید و تصمیمات صحیحی برای رقابت بگیرید.

برای گرفتن نتیجه بهتر بازدید از مقالات مدیر هاب که در زمینه بازاریابی فیسبوک، توییتر و … تنظیم شده اند را فراموش نکنید!

برقراری ارتباط با مخاطب

رسانه‌ های اجتماعی به نقطه ‌ای رسیده‌ اند که در همه‌ آن ‌ها برقراری ارتباط با مخاطب نکته ‌ای کلیدی برای رشد کانال مربوط به کسب ‌و کار است. برای موفقیت در شبکه های اجتماعی باید به این نکته همیشه توجه کنید.

یک استراتژی شبکه های اجتماعی خوب همیشه برای تعامل با کاربران مدنظر، سؤال پرسیدن از آن‌ ها و برقراری ارتباط با آن‌ ها زمان در نظر می ‌گیرد. الگوریتم‌ های موجود در سایت ‌های جست ‌و جو و شبکه های اجتماعی هم در هنگام تعیین اولویت نمایش پست ‌های شما برای مخاطبان، سطح تعامل شما با آن‌ ها را در نظر می‌ گیرند.

البته باید این را بدانید که فواعد هر شبکه اجتماعی برای جذب مخاطب متفاوت است، مثلا در بازاریابی توییتر باید با هشتگ آن ها را جذب کنید و با مطالب چالش برانگیز موفق شوید.

چشم ‌انداز شبکه های اجتماعی همیشه در حال تغییر است، اما در نظر داشتن تاکتیک‌ های اصلی همیشه برای رسیدن به نتیجه مفید خواهد بود. امیدواریم این نوشته برای شروع کردن به شما راهنمایی‌ های خوب و واضحی داده باشد.