اگر در ذهنتان نقش بسته شده که هزینه های استفاده از فیسبوک چقدر است،این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

بهتر است که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنیم و تبلیغات رایگان انجام دهیم، این نظر من راجع به تبلیغات بود قبل از این‌که ماشین‌حساب خودم را بیاورم و یک سری حساب‌کتاب انجام دهم: نوشتن یک پست مهمان حدوداً ۲۰ ساعت زمان می‌برد، در بهترین حالت ۱۰۰ نفر این پست‌ها را دنبال می‌کنند، من در هر ساعتِ کاری حدود ۱۰دلار کار می‌کنم.

پس هر دنبال کننده ۲دلار برای من هزینه دارد! به‌علاوه این امکان وجود دارد که افراد کمتری پست‌های من را دنبال کنند، حتی ریسک این وجود دارد که مطالب من برای هیچ‌کس جالب نباشد و به‌کلی زمان خود را هدر داده باشم!

اما یکی از دوستانم از تبلیغات فیس‌بوک برای افزایش تعداد فالوورهای خود استفاده کرد و در عرض ۴۳ روز ۵۳۲ نفر به فالوورهای او اضافه شدند.

او کلاً ۲۲۷دلار هزینه کرد.

این یعنی این‌که برای هر فالوور ۴۳ دلار پرداخته است.

یکی دیگر از دوستانم برای فروش محصولات خود از این پلتفرم استفاده کرد و نرخ بازگشت سرمایه‌ی او در ۱۱ ماه ۹۰% بود، یعنی ۹دلار به ازای هر ۱دلاری که هزینه کرده بود!

همان‌طور که می‌دانیم بازگشت سرمایه به تجربۀ زیادی احتیاج دارد، اما تبلیغات فیس‌بوک توانسته است در این زمینه بسیار خوب عمل کند.

حداقل هزینه‌ای که بر اساس قیمت‌گذاری فیس‌بوک برای تبلیغات تعیین ‌شده است ۲دلار در روز، و برای manual bidding  ۵ دلار در روز است.

این یعنی ۶۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه.

حداقل بودجه‌ای که صرف کمپین تبلیغاتی خود می‌کنید به این‌که چه اهدافی را دنبال می‌کنید، بستگی دارد.

با این‌حال می‌توانیم بگوییم که تبلیغات فیس‌بوک به‌صرف هزینۀ زیادی برای شروع نیاز ندارد.

بازاریابی فیسبوک

هزینه های استفاده از فیسبوک – بازاریابی و تبلیغات در فیسبوک

با توجه به حجم بالای کاربران فیس‌بوکی که هر روزه بر تعدادشان اضافه می‌شود و همچنین تبادل اطلاعات و بازدیدهای بالای روزانه ی آن، فیس بوک با اندکی تأمل و وقت گذاشتن درست می‌تواند به پایگاه خوبی برای تبلیغات و کسب درآمد برای افراد تبدیل شود.

امروزه اکثر کسب و کارها، دیگر از روش‌های سنتی کسب درآمد فاصله گرفته و در حال روی آوردن به سمت بازاریابی فیسبوک و بازاریابی اینترنتی و بازاریابی با شبکه های اجتماعی هستند.

وجود تعداد بسیار زیاد کسب و کارهای اینترنتی و کمپین‌های تجاری در فیس بوک، نشان‌دهندۀ این است که فیس‌بوک یک فضای بسیار محبوب با تعداد زیادی کاربر و بازدیدکنندۀ ایرانی می‌باشد.

هدف قرار دادن کاربران اینترنت در فیس‌بوک کار بسیار ساده ای است، با این حال به منظور موفقیت در این کار، بسیار پر اهمیت است که بدانید انجام تبلیغات در فیس‌بوک اساساً با دیگر تبلیغات اینترنتی و همچنین بازاریابی فیسبوک در موتور جستجو متفاوت است و باید راهکار های آن را بدانیم.

دانستن تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغات‌ در فیس‌بوک با توجه به مزایای استفاده از این شبکه اجتماعی ضروری است.