ما با مقالهچرا باید از اینستاگرام در کسب و کار استفاده کنیم؟ پیش شما آمده ایم تا به شما راه های بازاریابی اینستاگرام موفق را آموزش دهیم.

با مدیر هاب همراه باشید.

اینستاگرام، روزانه میزبان بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال است؛ و پتانسیل قابل ملاحظه ای برای بازاریاب ها دارد. اما پتانسیل اینستاگرام، بیش از آنکه به این ارقام و اعداد وابسته باشد، به رفتار کاربران بستگی دارد.

  • کاربران اینستاگرام، مایل به برقراری ارتباط و همکاری با برندها هستند.

نتایج حاصل از تحقیقات اخیر نشان میدهند که شبکه های اجتماعی، امتیازها و منافع ویژه ای برای برندها به همراه دارند:

۱) در اینستاگرام، برندها با ۴ درصد از فالوئرها یا دنبال کننده های خود در ارتباط هستند. در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک و توییتر، نرخ ارتباط میان کاربر و فالوئرها کمتر از ۰٫۱ درصد است.

۲) چرا باید از اینستاگرام در کسب و کار استفاده کنیم؟ چون هفتاد درصد از کاربران اینستاگرام اعلام کرده اند که در این پلتفرم ، یک برند خاص را جستجو کرده اند.

۳) چرا باید از اینستاگرام در کسب و کار استفاده کنیم؟ چون شصت و دو درصد از کاربران اینستاگرام، یک برند را در آن شبکه دنبال میکنند.

۴) تنها سی و شش درصد از بازاریاب ها از اینستاگرام استفاده میکنند؛ حدود ۹۳ درصد از آنها در فیسبوک هستند.

شواهد حاکی از آنند که شبکه های اجتماعی، بر تصمیم گیری افراد درباره ی خرید اثر میگذارند. و اگر شما بتوانید محتواها و مطالب مناسب و مؤثری در آن رسانه ها به اشتراک بگذارید، مشتریان شما قطعاً به شما و برندتان جذب خواهند شد و بدون آنکه شما زحمت چندانی برای بازاریابی یا سخنرانی تبلیغاتی بکشید، از شما خرید خواهند کرد. و این، آرزوی تمام بازاریاب هاست!

بازاریابی اینستاگرام

دیجیتال مارکترها درباره ی اینستاگرام چه میگویند؟

آمار و ارقامی که در بالا ذکر کردیم، بسیار جالب توجه و تکان دهنده هستند؛ اما نظر بازاریاب های دیجیتال یا دیجیتال مارکترها درباره ی اینستاگرام چیست؟ منظور از بازاریاب اینستاگرام، فردی است که از اینستاگرام در جهت دستیابی به مقاصد کسب و کارانه استفاده میکند.

در ادامه نظر بازاریاب های برندهایی مثل Birchbox و Ben & Jerry را درباره ی اینستاگرام میخوانید:

  • Mike Hayes، مدیر بازاریابی دیجیتال در شرکت بن اند جری: از زمانی که اینستاگرام شروع به کار کرد، به عنوان یک پلتفرم عالی و فوق العاده برای برقراری ارتباط میان برند و طرفداران و همچنین اشتراک داستان ها (استوری ها)ی تصویری با مخاطبان مورد استفاده بوده است.
  • Jessica Lauria، مدیر ارتباطات برند چوبانی: اینستاگرام یک پلتفرم عالی و کارآمد برای برند چوبانی بوده است. این پلتفرم به ما امکان داد تا به مخاطبانمان نشان دهیم که مشتری ها چطور از محصولات این برند استفاده میکنند؛ بعلاوه، اینستاگرام یک راه تازه برای معرفی مزه ها به ما نشان داد.
  • Rachel Jo Silver، مدیر- استراتژی محتوا و بازاریابی اجتماعی در برند برچ باکس: اینستاگرام، یک پلتفرم عالی و کارآمد برای افزایش ارتباط و مشارکت مشتریان کنونی با برند ما بوده است.

فرمول کسب موفقیت در اینستاگرام – چرا باید از اینستاگرام در کسب و کار استفاده کنیم؟

موفقیت بنگاه های کسب و کار در اینستاگرام، صرفاً به انتشار چند تصویر زیبا و خوش آب و رنگ وابسته نیست. شما باید به چند ابزار دیگر نیز دسترسی داشته باشید:

  • استراتژی و چشم انداز مشخص
  • نظم و ثبات برای انتشار مطالب
  • آشنایی با مخاطب
  • طراحی ثابت و یک دست

اگر تمام این مؤلفه ها را در کنار هم به کار ببرید، اینستاگرام میتواند نتایج و بازده های فوق العاده ای برای برندتان همراه داشته باشد.