کسب درآمد از شبکه های اجتماعی با روش هایی تضمینی

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی یکی از اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ است.

با مدیر هاب همراه باشید تا روش هایی تضمینی را برای کسب درآمد از سوشیال مدیا ذکر کنیم.

 

با تبلیغات هوشمند Lookalike Audience در فیسبوک تجارت خود را متحول کنید

تبلیغات هوشمندانه یا Lookalike Ads نوعی از تبلیغات ارائه شده توسط فیسبوک می باشد که دارای یک سیستم پیشرفته برای شناسایی اهداف مخاطبین شما است.

این سیستم به شما کمک می کند تا مخاطبین خود را بهتر شناسایی کنید و برای شما امکان برقراری ارتباط با آن ها را در بستری تجاری فراهم می کند.

این نوع از تبلیغات هوشمند مناسب برای تجارت هایی می باشد که به فروش محصولات و سرویس های خاص مشغول هستند.

تبلیغات Lookalike به روشی کارآمد در صنعت تجارت الکترونیک تبدیل شده اند که از طریق آن کارآفرینان می توانند با سرعت زیاد مخاطبانی که بیشترین پتانسیل برای تبدیل شدن به مشتری واقعی و خریداران محصولات و سرویس های آنان را دارند را بدون انجام کارهای سنگین و استراتژی های پیچیده بشناسند.

فیسبوک برای تبلیغات مخصوص مخاطبان هوشمند یا همان تبلیغات Lookalike Audience تدابیر جالبی اندیشیده است.

شما می توانید از این سیستم به گونه ای استفاده کنید که با هزینه های کم به ازای هر کلیک، مشتریان مستعد خریدی که به دنبال محصولاتی مثل محصولات و سرویس های شما هستند را پیدا کنید و بستری آسان برای فروش مستقیم خود به این افراد ایجاد کنید.

اکنون بخش عمده ای از این سرویس در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز که کاربران زیادی در ایران دارد فعال شده است و ممکن است اخیرا وقتی در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید متوجه مطالبی شوید که در میان محتوای صفحاتی که دنبال کرده اید نمایش داده می شوند و یک پیشنهاد تبلیغاتی هستند که بر اساس علایق شما در صفحه اینستاگرام شما نمایش داده می شود.

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

یک اینفلوئنسر مارکتینگ شوید و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را شروع کنید

تقریبا تمام تاجران و کارآفرین های امروزی که به اینفلوئنسر مارکتینگ پرداخته اند معتقدند که این روش از تجارت، کارآمد و مفید می باشد.

مبحث Influencer Marketing گسترده و دارای جزئیات زیادی می باشد که نمی توان خیلی خلاصه وار آن را توضیح داد.

اینفلوئنسرها افرادی فعال و با پتانسیل بالا در تجارت آنلاین و بخش های مختلف آن مثل رسانه ها و شبکه های اجتماعی هستند.

این افراد خاص می توانند تجارت شما را با سرعت و کیفیت به مراتب بیشتری گسترش دهند.

شما اگر بتوانید یک شبکه تجاری ایجاد کرده و با اینفلوئنسر مارکترها مراوده داشته باشید، شانس بسیار بیشتری برای کسب مشتری و افزایش فروش دارید.

مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که اکثر کارآفرینان نمی دانند چطور این افراد را شناسایی کنند و یا به درستی به آن ها نزدیک شوند.

بسیاری از این کارآفرینان حتی بعد از پیدا کردن شخص مورد نظر، باز هم به درستی نمی دانند چطور باید از آن ها استفاده کنند.

کاری که شما باید در این مورد انجام دهید این است که از افراد آشنا به فن و موفق در این زمینه مشاوره بگیرید تا با توجه به زمینه کاری شما، انتخاب مناسب را شناسایی کنید.

شما حتی اگر صاحب تجارت خاصی نیستید می توانید به یک اینفلوئنسر مارکتر تبدیل شده و با کسب محبوبیت بین کاربران، موقعیتی مناسب برای جذب تبلیغات برندهای دیگر ایجاد کنید.

 

با ابزارهای تبلیغاتی جدید Linkedin جزو اولین تجارت های سودآور در این شبکه باشید

در مقایسه با دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی، لینکدین (Linkedin) اقدام به عرضه چندین ابزار تبلیغاتی گوناگون و با ارزش مخصوص کارآفرینان و صاحبان مشاغل کرده است.

خیلی از سازمان ها و تجارت های بزرگ با گذشت زمان این ابزارهای تبلیغاتی را به گونه ای انحصاری می کنند.

اما بدیهی است تجارتی که برای اولین بار سراغ چنین ابزارهای تبلیغاتی برود از مزیت اولین بودن (First-mover Advantage) بهره مند خواهد شد.

برخی از تغییرات جدید این سیستم تبلیغ دهی در لینکدین شامل اضافه شدن تبلیغات داینامیک، هدف گذاری بهتر و بهبود یافته ی مشتریان، قابلیت تعیین اهداف در قشرهای مختلف و امکان جمع آوری اطلاعات و اخبار جدید از طریق سیستم Feed می باشد.

تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی

از شبکه های اجتماعی که رقبای شما از آن ها به درستی استفاده نمی کنند به خوبی بهره مند شوید

برای کسب موفقیت در بحث رسانه های اجتماعی، باید با دید رقابتی به موضوع نگاه کنیم.

این روزها تعداد پلتفرم های شبکه های اجتماعی به اندازه کافی زیاد است و همچنان تعداد آن ها در حال اضافه شدن می باشد.

شما باید با فرض بر اینکه رقبای شما به درستی از همه این پلتفرم ها استفاده نمی کنند، فعالیت خود را در بعضی از آن ها شروع کنید.

چرا که می توان مطمئن بود تعداد بسیار زیادی مشتری و کاربر در آن پلتفرم ها حضور دارند و این یعنی پتانسیل زیاد برای جذب مشتری های جدید از پلتفرم های جدید.

اگر با یک استراتژی مناسب چنین کاری را مدیریت کنید، بدون دردسر خاص و بدون رقابت با رقبایتان می توانید همه آن مشتری ها و کاربران مستعد تبدیل شدن به مشتری را شناسایی و جذب کنید.

با این کار به طور قابل توجهی از رقبای خود پیشی گرفته و در نتیجه فروش خود را بیش از پیش گسترش می دهید.

 

سعی کنید برند خود را برای نسل زد (دهه هفتاد و هشتاد) در شبکه های اجتماعی انحصاری کنید

نسل زد (Gen Z) که با نام های گوناگونی همچون نسل اینترنت و فناوری شناخته می شوند، به نسل متولدین دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی گفته می شود.

در ایران این نسل، همان نسل دهه هفتاد و دهه هشتاد می باشد. متولدین این نسل از آنجا که از کودکی با فناوری های مشابه و تکنولوژی های امروزی آشنا بوده اند، با شبکه های اجتماعی ارتباط بسیار بهتری نسبت به نسل قبل دارند.

با این تفاسیر، باید گفت که مورد توجه قرار دادن علائق و سلایق این نسل به دیگر نسل ها ارجعیت بیشتری دارد.

یک مطالعه تحقیقاتی نشان داده است که دانش آموزان و دانشجویان امروزی در سراسر دنیا، به صورت متوسط روزانه بین ۱۰ الی ۱۵ بار Instagram و Snapchat خود را چک می کنند.

این نسل جدید از مشتری ها و مصرف کنندگان، اهداف مهمی برای بسیاری از برندها و تجارت ها هستند.

بنابراین، تجارت هایی که توانسته باشند با این افراد ارتباط برقرار کرده و نیازهای آن ها را تحت پوشش قرار دهند، به بزرگترین و قدرتمند ترین تجارت های فعال در حوزه بازاریابی آنلاین مبدل شده اند.

شما هم می توانید با دنبال کردن علایق این نسل محصولات و سرویس های مناسب با آن ها را فراهم کرده و به یک رقیب قدرتمند در این حوزه تبدیل شوید.

 

 

شما با ثبت نام در مدیر هاب، علاوه بر تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی، میتوانید از خدمات بسیاری بهره مند شوید.

مدیریت و زمانبندی ارسال پست در شبکه های اجتماعی توسط مدیر هاب، با بالاترین حساسیت ها انجام می شود و نیازی به دانش خاصی ندارد.

برای ثبت نام به صفحه اصلی بروید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید.