کارشناسان و مشاوران برندسازی که از اهمیت تبلیغات یوتیوب آگاهی کاملی ندارند، تلویزیون را یکی از موثرترین راه‌های برندسازی در مقیاس بزرگ می دانند! این در حالیست که مخاطبان آن ها بیشترین زمان خود را با تلفن‌های همراه می گذرانند. هم اکنون ما در دنیای چندپلتفرمی و چندنمایشگری زندگی می کنیم؛ دنیایی که در آن از هر سه نفر یک نفر می‌گوید که تلویزیون ندارد یا دیگر شبکه های تلویزیونی را نگاه نمی کنند.

خبر بد: راه‌های سنتی برای کسب مشتریان جدید کمی سخت شده است.

خبر خوب: راه حل آسانی برای دستیابی به افرادی که به کسب و کار شما اهمیت می دهند (چه آن هایی که تلویزیون می بینند و چه آن هایی که نمی بینند) وجود دارد: تبلیغات یوتیوب. با مدیر هاب همراه باشید.

چرا تبلیغات یوتیوب می تواند سودمند باشد؟

بیایید به نقاط قوت تبلیغات ویدیویی آنلاین و آنچه یوتیوب را به انتخابی شگفت انگیز تبدیل می کند، نگاه کنیم.

 • هم اکنون مشتریان شما چه چیزی تماشا می کنند؟
 • و اینکه چرا تبلیغات ویدیویی باید شامل تبلیغات یوتیوب باشد؟

چه باید کرد؟

طبق آمار گوگل در سال ۲۰۱۵ ، افراد بین سنین ۱۸ تا ۴۹ سال، نسبت به سال قبل ۷۴% بیشتر یوتیوب تماشا کردند.

می دانستید ما مقالات زیادی در زمینه آموزش یوتیوب داریم؟ به قسمت وبلاگ وب سایت بروید و آن ها را مشاهده کنید.

مخاطبان شما چه چیزی تماشا می کنند؟

 • کاربران بیش از هر زمان دیگری به صورت آنلاین فیلم و ویدیو می بینند. همین باعث شده تبلیغ کنندگان موقعیت های جدیدی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود در جایی که وقت خود را صرف می کنند، داشته باشند.
 • یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر دارد -تقریبا یک سوم کاربران اینترنت- کاربران یوتیوب هر روز صدها میلیون ساعت در یوتیوب به سر می‌برند و میلیاردها ویدئو را می می‌بینند.
 • در یوتیوب افراد بسیاری هستند که می توانید به آن ها را به مشتریان خود تبدیل کنید! برای تبلیغ کنندگان دستیابی به مخاطبان محلی جهت نمایش تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بازاریابی یوتیوب

آیا دیدن ویدیو کم شده؟

اختصاص زمان کمتر برای تلویزیون به این معنا نیست که برنامه های ویدیویی دیگر محبوب نیستند. هم اکنون دیدن ویدیو از طریق تلویزیون کم شده و دیدن ویدیوهای آنلاین در حال افزایش است. تا سال ۲۰۲۵ نیمی از تماشاکنندگان زیر ۳۲ سال آمریکایی دیگر برای خدمات تلویزیون هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

اختصاص زمان کمتر برای تلویزیون به این معنا نیست که برنامه های ویدیویی دیگر محبوب نیستند. هم اکنون دیدن ویدیو از طریق تلویزیون کم شده و دیدن ویدیوهای آنلاین بیشتر شده است. تا سال ۲۰۲۵ نیمی از تماشاکنندگان زیر ۳۲ سال آمریکایی دیگر برای خدمات تلویزیون هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

در ایالات متحده ۶ نفر از هر ۱۰ نفر، پلتفرم‌های پخش ویدئوی آنلاین را به مشاهده برنامه های تلویزیون ترجیح می دهند.

کاربران از چه طریقی به دیدن ویدیو می‌پردازند؟

 • آخرین باری که به دنبال دیدن یک ویدیو به صورت آنلاین بودید، به کجا مراجعه کردید؟ بسیاری از مردم به سایت یوتیوب مراجعه می کنند.
 • به طور متوسط هر ماه، از هر ۱۰ نفر در بازه سنی ۱۸ تا ۴۹ سال، ۸ نفر یوتیوب تماشا می کنند.
 • در سال ۲۰۱۵ (نسبت به سال قبل) افراد در بازه ی سنی ۱۸ تا ۴۹ سال ۴% کمتر به دیدن تلویزیون و ۷۴% بیشتر به دیدن یوتیوب پرداختند.

آنها از چه طریقی به دیدن ویدیو می‌پردازند؟

 • یک صفحه نمایش، دو صفحه نمایش، صفحه نمایش بزرگ یا صفحه نمایش کوچک، کاربران از همه این‌ها استفاده می کنند. آیا می‌خواهید تبلیغات شما برای همه کاربران در تلفن همراه، دسکتاپ و دستگاه های پخش خانگی نمایش داده شود؟ اگر فقط در تلفن همراه نمایش دارید، یوتیوب بیشترین دسترسی را نسبت به هر شبکه تلویزیونی به رده سنی ۱۸ تا ۴۹ دارد.
 • دو سوم کاربران نسل هزاره، از بیش از یک دستگاه برای دیدن ویدیوهای یوتیوب استفاده می کنند.
 • هر ساله، مردم دو برابر وقت بیشتری برای دیدن یوتیوب صرف می کنند.
 • بیش از نیمی از نمایش‌های یوتیوب از طریق تلفن همراه انجام می شود.

چه چیزی یوتیوب را خاص کرده است؟

وقتی صحبت از یوتیوب می کنیم،‌ تنها صحبت از یک شبکه اشتراک ویدیو نیست. یوتیوب ابزار ارتباط نوینی است که تولیدکنندگان محتوا و تبلیغ کنندگان را به هم ربط می دهد. یوتیوب روشی پویا و معتبر برای ایجاد ارتباط بین تولید کنندگان محتوا و تبلیغ‌کنندگان با طرفدارانشان است.

طرفداران:

مخاطبین فعال یوتیوب هستند و می خواهند در محتواها نظر یا کامنت بدهند یا آن ها را به اشتراک بگذارند. آن ها یا تولیدکنندگان محتوا تعامل دوستانه ای دارند. در رویدادهای عمومی طرفداران با تولیدکنندگان محتوا (ویدیوهای یوتیوب) در ارتباط هستند و گفتگو می کنند، به نحوی که انگار سال‌ها با هم آشنا هستند. (ارتباط بین طرفداران و تولیدکنندگان ویدیوهای یوتیوب تاثیرگذار است)

تولید کنندگان:

تولیدکنندگان ویدیویی در یوتیوب تعریف جدیدی از سلبریتی را ارائه داده اند که قابل دستیابی و معتبر است. آن ها می توانند با کلیک روی دکمه ای و انتشار یک ویدیوی جدید، میلیون‌ها کاربر خود را به کنش وادار کنند و پیام ویدیویی خود را به آن ها ارسال کنند. سیل عظیمی از تولیدکنندگان محتوا با صاحبان برند همکاری می کنند.

تبلیغ ‌کنندگان:

یوتیوب به برندها کمک می کند، توسط کاربران دیده شوند، آن ها می توانند ویدیوهای تاثیرگذار ساخته و در یوتیوب منتشر کنند و با سازندگان محتوا در یوتیوب همکاری کنند. برندها می توانند در ابتدای ویدیوهای برتر، در بخش ویدیوهای مرتبط و برترین ویدیوهای یوتیوب و در انتهای ویدیوهای مرتبط برند خود را تبلیغ کنند. همچنین می توانند با کمک تولیدکنندگان محتوا به تولید ویدیوهای تعاملی تبلیغی بپردازند.

چرا کارشناسان دیجیتال مارکتینگ باید تبلیغات یوتیوب را در برنامه تبلیغات ویدیویی خود قرار دهند؟

دسترسی گسترده به طیف وسیعی از مخاطبان و دسترسی از طریق پلتفرم‌های مختلف از ویژگی‌های مهم یوتیوب هستند. تبلیغات یوتیوب با کمک ویدیوهای تعاملی مورد علاقه مخاطب، با تولید محتوای جذاب و درگیر کردن آن ها می تواند تاثیر بالایی در رسیدن به اهداف بازاریابی برای کارشناسان دیجیتال مارکتینگ داشته باشد. قابل اندازه گیری بودن و امکان بررسی نتایج بازاریابی یوتیوب  نیز از عوامل مهمی است که به بهینه سازی و مدیریت کمپین ها در زمان درست کمک می کند.

دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان

سرویس یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان دارد. تبلیغ کنندگان با کمک تبلیغات یوتیوب (بزرگ ترین پلتفرم ویدئویی جهان) می توانند به طیف وسیعی از کاربران در سطح جهانی دست یابند.

هدفمندی تبلیغات یوتیوب

برخلاف تبلیغات تلویزیون که به طور مکرر به افراد تکراری نمایش داده می شود، در یوتیوب می توانید تعداد نمایش تبلیغات برای هر کاربر، مشخصات و علایق کاربر، موقعیت مکانی و زبان کاربر را مشخص کنید تا تبلیغات شما تنها توسط مخاطبان هدفمند و درست دیده شود. گوگل دقیقا می‌داند که کاربران در همان لحظه به دنبال چه چیزی هستند و دقیقا تبلیغات مرتبط با آن را نمایش می دهد، این یعنی افراد بیشتری محصولات و خدمات شما را خریداری می کنند و نارضایتی از نمایش تبلیغات به حداقل می رسد.

تاثیرگذاری تبلیغات یوتیوب

یوتیوب به برندها کمک می کند تا بر روی مردم و تصمیمات و اقداماتشان تاثیر بگذارند. با کمک فرمت های تبلیغاتی تعامل‌گرای گوگل می توانید متن یا پیام تبلیغاتی خود را با کیفیت و به بهترین شکل ممکن به مخاطبان خود انتقال دهید. یوتیوب امکانات خلاقانه ای را ارائه می دهد که شامل ویژگی های تعاملی برای تعامل بیشتر با مشتریان و سوق دادن آن ها برای انتخاب برند می شود.

نتایج قابل اندازه گیری

یوتیوب با ارائه نتایج، همزمان با نمایش بازاریابی یوتیوب به برندها کمک می کند کمپین های تبلیغاتی خود را در زمان مناسب بهینه سازی و مدیریت کنند. چنین گزارش‌هایی در تبلیغات تلویزیونی وجود ندارد و تبلیغ کنندگان صرفا می توانند به یک نتیجه‌گیری کلی پس از اتمام کمپین تبلیغاتی دست پیدا کنند. راه حل های اندازه گیری نتایج تبلیغات برای بهبود سودآوری تبلیغات و افزایش محبوبیت برند مناسب هستند و به شما کمک می کنند تا تبلیغات خود را بهینه سازی کنید.