ایده و موضوع پرطرفدار برای راه اندازی یک کانال یوتیوب

اگر ایده برای ساخت کانال یوتیوب ندارید، این مقاله می تواند به شما کمک کند. دنیای تکنولوژی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی روز به روز در حال گسترده‌تر شدن است. امروزه بسیاری از کاربران برای جستجوی محصول یا خدمات مورد نظر خود به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌کنند که همین امر منجر به پیدا شدن حرفه‌های جدید بلاگری و یا یوتیوبری در این زمینه شده‌است.

ولاگرها در چند سال گذشته نقش بسیار پررنگی در اقتصاد جامعه پیدا کرده‌اند. بسیاری از ولاگرها برای جذب مخاطب کانال‌های یوتیوب راه اندازی می‌کنند تا از طریق ایده ساخت ویدیو برای یوتیوب محتوای ویدئویی مورد نظر کاربران را به معرض تماشا بگذارند. اما بلاگری هم به همین راحتی که تصورش را می‌کنید نیست. در واقع این حرفه هم فوت و فن‌های خودش را دارد.

یک ولاگر موفق در وهله نخست باید ایده های یوتیوبری خلاقانه و مناسبی داشته باشد که بتواند با گسترش آن به جذب مخاطب بپردازد. داشتن اطلاعات و دانش کافی در خصوص ایده هم یکی دیگر از بایدهای بلاگری است. در ادامه این مقاله به معرفی ایده های پر طرفدار یوتیوب برای راه اندازی یک کانال یوتیوب می‌پردازیم.  البته پیش از اینکه این ۱۰ ایده را توضیح دهیم باید بدانید که این ایده ها تنها بخش کوچکی از ایده های بیشمار در این بحث به شمار می‌روند. با مدیر هاب همراه باشید.

بهترین ایده ها برای یوتیوبر شدن

برای معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب ابتدا با معرفی مهم ترین ایده در این خصوص شروع میکنیم.

بلاگری و چالش های زندگی و حرفه فعالیت

بی‌شک همه شما تاکنون با ولاگرهای مختلفی روبه‌رو شده‌اید که از حرفه یا سبک کنونی زندگی خود برای موفقیت در یوتیوب استفاده می‌کنند. در واقع شاید بتوان گفت اولین، ساده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین ایده برای راه‌اندازی یک کانال یوتیوب، استفاده از حرفه و زندگی‌ شخصی خودتان است. چگونگی برخورد ولاگر با چالش‌های زندگی و حرفه‌ای و حتی افکار و عقایدش در شرایط مختلف برای بسیاری از مخاطبان جذاب است.

از همین رو بسیاری از افراد برای ارضای حس کنجکاوی خود، ولاگرها را دنبال می‌کنند تا از زندگی و حرفه شخصی آن‌ها سر در بیاورند. با این تفاسیر اگر شما هم از طرفداران بلاگری هستید اما هنوز ایده‌ای برای شروع آن ندارید، این موضوع می‌تواند کمکتان کند. البته یادتان باشد که ایده ساخت ویدیو برای یوتیوب باید به صورت خلاقانه از موقعیت‌های شغلی یا زندگی شما تهیه شود و در معرض تماشای کاربران قرار دهید.

گیمر های یوتیوبر

بازی‌های ویدئویی یکی دیگر از بهترین ایده ها برای یوتیوبر شدن هستند که می‌توانند منجر به موفقیت شما در به راه اندازی کانال یوتیوبتان باشند. بازی‌های ویدئویی طرفداران متعصب خودشان را دارند که آن را سرسختانه پیگیری می‌کنند و در خصوص آخرین اخبار دنیای بازی کنجکاو هستند.

پس یوتیوبرها و گیمرهایی که می‌خواهند در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، با این ایده به یک بازار پر مخاطب و با پتانسیل بالا دسترسی پیدا خواهند کرد که سرمایه گذاری بزرگی برایشان رقم خواهد زد. البته برای موفقیت در این ایده خودتان هم باید علاقمند به این حوزه باشید.

شما می‌توانید به عنوان یک گیمر حرفه‌ای و جذاب به بررسی و تحلیل بازی‌های ویدئویی بپردازید. شک نداشته باشید که با این ایده راه دسترسی خود را به یک معدن طلا در یوتیوب باز خواهید کرد. با نیم نظری به لیست ده یوتیوبر برتر سال، به راحتی متوجه خواهید شد که حداقل سه یا چهار مورد از آن‌ها گیمرهای حرفه‌ای هستند که در یوتیوب فعالیت می‌کنند.

این گیمرها مدام به بررسی اخبار، تکنیک‌های مختلف بازی‌ها و حتی نکات ریز و درشتی که در این دنیای مجازی وجود دارد می‌پردازند. آن‌ها با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف بازی‌ها، به بررسی نقاط قوت و ضعف آن‌ها و نمایش دادنشان به مخاطبان می‌پردازند.

از جمله تکنیک‌های مورد استفاده گیمرهای یوتیوبر اسپیدران است. در این تکنیک یوتیوبر با سرعت بسیار زیادی تمام مراحل بازی را از ابتدا تا انتها پیش می‌برد و سپس آن را به معرض تماشای مخاطبان می‌گذارد. به این گونه منجر به دیده شدن ویدئوی خود توسط تعداد زیادی از مخاطبان می‌شود. پس اگر به دنیای بازی‌های ویدئویی یا همان گیم‌ها علاقمندید بد نیست به این ایده فکر کنید. اگر از کارکردن با یوتیوب اطلاعات زیادی ندارید، مطالب بخش آموزش یوتیوب را از دست ندهید. برای این منظور به قسمت وبلاگ ها مراجعه کنید.

ایده برای ساخت کانال یوتیوب با دنیای تکنولوژی

بهره گیری از دنیای تکنولوژی یکی دیگر از ایده های یوتیوبری موفق است. اگر به فناوری و استفاده از دستگاه‌های هوشمند و دیوایس‌های مختلف علاقمند هستید می‌توانید از این ایده برای به راه اندازی کانال یوتیوب و جذب مخاطبان استفاده کنید. آنباکس کردن موبایل، لپ تاپ، تبلت، ساعت‌ هوشمند و خلاصه هر نوع دیوایسی می‌تواند محتوای جالبی برای کانال یوتیوب باشد. در کنار جعبه گشایی هم می‌توانید به نقد و بررسی آن‌ها، عنوان کردن نقاط قوت و ضعفشان و هر نوع تحلیل دیگری بپردازید. اخبار مربوط به حوزه تکنولوژی برای بسیاری از افراد در سراسر جهان جذاب است و مخاطبان بسیاری را برایتان به همراه می‌آورد.

ایده های یوتیوبری با هنر آشپزی

آشپزی یکی دیگر از بهترین ایده ها برای یوتیوبر شدن است. معرفی غذاهای مختلفی که در فرهنگ‌های گوناگون وجود دارند به همراه دستور طبخ و طعمشان، ایده‌های تزئین غذاها، معرفی غذاهای گیاهی و مخصوص گیاه خواران، معرفی رستوران‌ها و در کل هر موضوعی که مربوط به حوزه غذا و آشپزی باشد در این ایده جا می‌گیرد. با این تفاسیر اگر به دنیای آشپزی علاقمندید بد نیست به ایده استفاده از آن در کانال یوتیوب خود بیندیشید.

ایده های یوتیوبری ورزشی

ایده دیگری که می‌توان برای معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب از آن نام برد، ورزش، تغذیه و سلامتی است که یکی از موضوعات پرطرفدار یوتیوب است. در واقع کاربران برای برخورداری از تمرینات ورزشی و تغذیه سالم پیش از همه به یوتیوب مراجعه می‌کنند. چگونگی برخورداری از تغذیه سالم، تناسب اندام، رژیم‌های مختلف چاقی و لاغری و خلاصه همه موضوعاتی که به نوعی به سلامتی و تناسب اندام شما مربوط است با استقبال مخاطبانتان روبه رو خواهد شد. پس اگر کارشناس تغذیه و یا ورزش باشید و بتوانید اطلاعات موثقی را در این خصوص ارائه دهید، مخاطبان بسیاری به دست می‌آورید.

ایده ساخت ویدیو برای یوتیوب  در سفر

سفر و مسافرت یکی دیگر از ایده های یوتیوبری جذاب و پرطرفدار است. در واقع یوتیوبرها و ولاگرهایی که در این حوزه فعالیت دارند، مدام به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کنند و با ضبط و ارائه تصاویر ویدئویی از لحظه به لحظه سفرهای خود، مخاطبانشان را با خود همراه می‌کنند. پس اگر شما هم علاقمند به سفر و تفریح هستید و از جهانگردی لذت می‌برید، می‌توانید با این ایده حسابی مخاطبان خود را سرگرم کنید. فقط کافیست که از تمام لحظات جذاب سفرهایتان فیلم بگیرید و با به اشتراک گذاری مکان‌های دیدنی و معرفی فرهنگ‌های مختلف مخاطبان خود را برای سفرهایشان راهنمایی کنید.

ایده‌های یوتیوبری و ترفندهای زندگی

ایده بعدی برای معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب که می‌تواند برای جذب مخاطب در یوتیوب به کمکتان بیاید استفاده از ترفندها و شگردهای مختلف در زندگی روزمره است. عموما مخاطبان بسیاری در این خصوص کنجکاوی می‌کنند و مشتاق آشنایی با شگردهایی برای زندگی بهتر هستند. به عنوان مثال بررسی تکنیک‌های صرفه جویی در وقت یا آشنایی بیشتر با وسایل معمولی زندگی می‌تواند موضوع مناسبی برای این حوزه باشد. ویدئوهای ترفندهای زندگی نکات جالبی را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند که برای بسیاری از مخاطبان جذاب است.

ایده برای ساخت کانال یوتیوب در دنیای طنز

طنزها و شوخی‌ها ایده‌های جذابی هستند که به سرعت در یوتیوب وایرال می‌شوند و متعاقبا بازدید زیادی می‌گیرند. البته از آن‌جا که رقابت در این موضوعات بسیار زیاد و تنگاتنگ است، باید واقعا ایده‌های خلاقانه و جالبی در آستین داشته باشید تا از آن به عنوان برگ برنده خود در جذب مخاطب استفاده کنید.

ایده های پر طرفدار یوتیوب  در دنیای موسیقی

موزیک و موسیقی دو موضوع جذاب بعدی برای معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب هستند که به جذب مخاطب در یوتیوب کمک می‌کنند. کلیپ‌ها، آهنگ‌ها، ترانه‌ها و تیزرهای مختلفی که از ترانه سرایان و شعرهای معروف دنیا برگرفته شدند از محبوبیت بسیار زیادی در نزد کاربران برخوردارند. پس اگر در این زمینه اطلاعات کافی دارید و به موسیقی علاقمند هستید، با این ایده خود را یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر کنید.

ایده های پر طرفدار یوتیوب در دنیای مد

مد و فشن آخرین ایده‌هایی هستند که در مقاله معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب به آن می‌پردازیم. دنیای مد به خصوص در میان بانوان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و یکی از بهترین کارها برای بازاریابی یوتیوب است. خانم‌ها همیشه علاقمند به کسب اطلاعات در زمینه مد، چگونگی ست کردن لباس‌ها و رنگ‌ها و موضوعاتی از این قبیل هستند. پس اگر ایده‌های خلاقانه و مدل‌های خاصی در سر می‌پرورانید می‌توانید به یکی از افراد موفق در این حوزه تبدیل شوید.

ناگفته نماند معرفی ایده‌های پرطرفدار یوتیوب در این مقاله شاید فقط بخش کوچکی از صدها و یا هزاران ایده‌ای هستند که می‌توانید برای به راه اندازی کانال یوتیوب خود از آن‌ها استفاده کنید. بخش دیگری از این ایده‌ها در کپشن همین ویدئو قرار داده شده‌اند که می‌توانید برای ایده گرفتن به آن‌ها هم رجوع کنید. اما در واقع دنیای ایده‌های خلاقانه خیلی گسترده‌تر از این‌هاست که بتواند در یک مقاله جا بگیرد.

در انتها باید بدانید که اگرچه همه این ایده‌ها بر اساس تحقیقات کامل و آکادمیک به دست آمده‌اند، اما نکته مهم برای موفقیت شما در یوتیوب علاقمندی و تخصصتان در ایده‌هایتان است. به بیان دیگر ابتدا باید در خصوص موضوع کانال خود اطلاعات خوب و کافی داشته باشید و سپس با به روز رسانی روزمره اطلاعاتتان مخاطبان را به سوی خود جذب کنید. بدون شک ویدئوهای تکراری منجر به جذب مخاطب نمی‌شوند.