امروز می خواهیم درباره ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کنیم.  همه ما به خوبی با اینستاگرام مارکتینگ و بازاریابی در اینستاگرام آشنا هستیم و حتما می دانید که در حال حاضر محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران اینستاگرام است که تبدیل به بزرگترین ویترین آنلاین شده، اگر نیاز دارید محصولی را بفروشید، اگر تولید کننده هستید و می خواهید مستقیم با مشتریان در ارتباط باشید و فروش داشته باشید یا اینکه خدماتی برای ارائه دارید یا هر چیزی… اینستاگرام فرصت مناسب نه بلکه عالی برای اینکار است.

اما اگر موافق باشید میریم سراغ معرفی ۱۵ روش و ایده پولساز برای کسب درآمد از اینستاگرام، با مدیر هاب همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

معرفی ۱۵ روش بسیار کاربردی برای ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام

۱- تاسیس صفحات عمومی

اگر هیچ ایده ای برای کسب درآمد ندارید تاسیس صفحات عمومی بهترین و رایج ترین کار برای کسب درآمد از اینستاگرام است، صفحات عمومی به صفحاتی گفته می شود که عموم جامعه مخاطب آنها هستند مثل: صفحات ویدیو و کلیپ طنز، جک، سرگرمی، دلنوشته، متن خاص، انگیزشی، سخن بزرگان، فکت و… همه می دانیم که همه کاربران اینستاگرام می توانند مخاطب این قبیل صفحات باشند و بلطبع اگر با اصول و تکنیک های اینستاگرام آشنا باشیم می توانیم خیلی سریع یک پیج پربازدید بسازیم و از روش های مختلف مثل تبلیغات درآمد خوبی داشته باشیم.

پیشنهاد من همیشه به افراد علاقمند به موضوعات عمومی این است که سعی کنند روی احساسات کاربران تمرکز داشته باشند، کاربران یا دوست دارند خیلی بخندند، یا اینکه بسیار غمگین شوند. مطالبی که این استاندارد را داشته باشد بدون شک در اینستاگرام غوقا به پا می‌ کند.

 

۲- تخصص خود را ارائه دهید

اگر در کاری تخصص کافی دارید و یا در زمینه خاصی مهارت دارید، بدانید که این مهارت ها و تخصص ها می تواند برای شما پولسازی کند، مثلاً شخصی معلم است و برای کنکور کلاس برگزار میک ند، خب می تواند مقداری ویدیو از نحوه آموزش های خود به اشتراک بگذارد و اعتماد افراد بیشتری را جلب کند و بعد ببیند که چطور پیشنهاد کلاس خصوصی و یا برگزاری کلاس به سمت او می آید. یا مثلاً شما در زمینه گوشی های موبایل اطلاعات و تخصص کافی دارید، می توانید به تولید محتوای آموزشی بپردازید و نظر مخاطبان اینستاگرام را جلب کنید سپس در همان پیج خدمات خود را ارائه کنید، برای خرید دیگران را راهنمایی کنید و خدمات خود را به جامعه بزرگتری ارائه کنید.

برای مثال افرادی که فروشنده گوشی موبایل هستند می‌ توانند، با کمی جذب مخاطب در صفحه اینستاگرام خود، اقدام به فروش آنلاین و یا حضوری کنند، در حال حاضر کسب و کارهای زیادی همین کار را می کنند و فروش خوبی را در اینستاگرام تجربه کردند.

۳- رستورانگردی و کافه گردی

ایده ای که بسیار در اینستاگرام رایج شده، افراد به رستورانگردی و کافه گردی می پردازند و در این زمینه تولید محتوا می کنند و پست های جذابی منتشر می کنند سپس با مخاطبی که جذب کرده اند می تواند توجه هر رستورانی را نیز جلب کنند، در ابتدای کار به رایگان رستوران ها و اماکن مختلف معرفی می شوند و قطعاً هیچ رستورانی از تبلیغ رایگان بدش نمیاد اما رفته رفته که مخاطبان شما افزایش یافت این رستوران ها هستند که برای معرفی به شما هزینه های بالا پرداخت می کنند.

 

۴- هتل‌گردی

ایده چهارم یعنی هتل‌گردی که هنوز در ایران نمونه خاصی از آن نمی بینیم می تواند برای شما بسیار پولساز باشد، اگر اهل سفر هستین و با هتل ها و خدمات مختلف آنها آشنایی دارید می توانید آنها را معرفی و تحلیل کنید، تهیه و ساخت ویدیو از محیط هتل ها تنها به کمی روابط عمومی نیاز دارد و قطعاً هتل ها از معرفی و تبلیغات رایگان بدشون نمیاد اما توجه داشته باشید که بزرگنمایی نکنید و ویدوهای شما جنبه تبلیغاتی برای مخاطب نداشته باشد، فقط سعی کنید که نیازی از مخاطب را برآورده کنید، اگر بتوانید در این زمینه قوی ظاهر شوید مطمئناً در آینده اقامتگاه ها و مکان های بومگردی برای تبلیغات به سراغ شما می آیند یا اینکه شما می توانید پیشنهاد خودتان را برای آنها ارسال کنید.

 

۵- آموزش یک ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام به صورت تضمینی

هر مهارت یا تخصصی که دارید می توانید آن را آموزش دهید و از آموزش آن کسب درآمد داشته باشید، در اینکار باید مقداری آموزش رایگان در پیج منتشر کنید تا کاربران جذب شما شوند و به میزان تسلط و علم شما اعتماد کافی را بدست آورند، سپس می توانید با برگزاری کلاس ها و ورکشاپ های مختلف به کسب درآمد بپردازید.

۶- مدیریت صفحات اینستاگرامی

شما می توانید با مدیریت صفحات اینستاگرام دیگران و یا کسب و کارهای مختلف کسب درآمد داشته باشید، در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها مدیریت پیج خود را به دیگران می سپارند، برای اینکار شما باید ابتدا خودتان با اصول و قواعد و تکنیک های اینستاگرام آشنایی کافی داشته باشید و در مدیریت صفحات اینستاگرام مهارت های لازم را داشته باشید، مدیریت صفحات اینستاگرامی می تواند برای شما درآمد خوبی داشته باشد به شرط اینکه تجربه کافی را داشته باشید.

 

۷- طراح گرافیک

یک طراح گرافیک می تواند نمونه کارهای خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارد و سپس از این طریق جذب مشتری کند، یک طراح گرافیک حرفه ای می تواند آموزش هم در کنار کار خود داشته باشد و از این طریق هم کسب درآمد خوبی را برای خود رقم بزند. حتی بسیاری از افراد در اینستاگرام هستند که توانایی طراحی تصاویر و پست برای اینستاگرام را ندارند و به یک فرد خلاق برای انجام این موارد نیازمند می شوند که اگر شما بتوانید به خوبی خودتان  را نشان بدهید درآمد این کار کاملاً قابل توجه است.

 

۸- عکاس

عکاسی هنوز شغلی پردرآمد به حساب می آید و این روزها انعطاف این شغل بیش از هر زمان دیگری احساس می شود، افراد در اینستاگرام برای اینکه چند عدد پست زیبا منتشر کنند حاضر هستند که هزینه کنند، اگر نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید می توانید برای چند ساعت عکاسی درآمد مناسبی داشته باشید، در کنار اینکار می توانید عکاسی سمینارها و ورکشاپ های مخلتف را قبول کنید یا عکاسی از محصولات دیگران که این روزها هر کسبوکاری نیازمند این است که عکس های با کیفیت از محصولات خود تهیه کند.

 

۹- فیلمبردار و ادیتور

در گذشته فیلمبردار بیشتر در مراسم عروسی کاربرد داشت اما امروزه این شغل بسیار وسعت گرفته اگر شما مهارت فیلمبرداری و ادیت ویدیو ها را داشته باشید قطعاً یک مهارت پولساز برای خودتان دارید. امروزه بسیاری از محتوای پیج ها ویدیویی شده و از طرفی همه ی کسبوکارها از قدرت ویدیو و ویدیو مارکتینگ با خبر هستند، پس شما می توانید در ازای ساخت تیزرهای زیبا و جذاب از آنها هزینه دریافت کنید و یا پست های آنهارا ادیت کنید.

 

۱۰- بلاگری در اینستاگرام

این روز ها بلاگری در اینستاگرام رایج شده است، چرا که علاوه بر اینکه برای شما شهرت و محبوبیت به همراه دارد بلکه می تواند درآمد خیلی خوبی را نصیب شما کند، بلاگر ها روابط عمومی خوبی دارند و به خوبی با تولید محتوای جذاب و وایرال آشنا هستند آنها می توانند روی دیگران تاثیرگذار باشند و توجهات زیادی را به خود جلب کنند. ابن روش بهترین راه برای بازاریابی اینستاگرام است.

۱۱- جعبه باز

جعبه باز یا به اصطلاح Open Box از ایده های است که در یوتیوب و اینستاگرام مورد توجه قرار گرفت، در این موضوع شما یا فرد مورد نظر محصولات مختلف را جعبه گشایی می کنید و از محتویات جعبه برای دیگران صحبت می کنید و مخاطب درباره محصول مورد نظر خود اطلاعات کامل و دقیقی بدست می آورد، مسلماً افرادی که به اینکار مشغول هستند مورد توجه نمایندگی های شرکت های بزرگ و تولید کنندگان و برندهای مختلف هستند و برای معرفی محصول از این شرکت ها مبلغ قابل توجهی را دریافت می کنند.

 

۱۲- تبلیغات هم یک نوع ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام است!

گرچه امروزه پیج های که مستقیماً تبلیغات می کنند خیلی مورد نقد قرار می گیرند اما هنوز هم پیج های تبلیغاتی درآمد نسبتاً خوبی را دارند، این پیج ها محتوای جذاب و وایرال تولید می کنند در موضوعات مختلف سپس به واسطه بازدید و تعداد دنبال کننده‌ای که دارند تبلیغات می کنند و از این راه کسب درآمد دارند. اغلب موضوعات این پیج ها شامل کلیپ های طنز و سرگرمی، اخبار و حواشی، هنرمندان و موسیقی و… می باشد.

 

۱۳- همکاری در فروش

وقتی شما خودتان محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، می توانید با کسانی که واردکننده یا عرضه کننده هستند همکاری در فروش داشته باشید و کالا یا خدمات آنها را بفروش برسانید، اینکار می تواند برای شما سود بسیار مناسبی داشته باشد به شرط اینکه حتماً سراغ تولید، وارد یا عرضه کننده بروید و از همکاری با واسطه ها خودداری کنید چون سود شما را به شدت کاهش می دهد. در این مورد بازاریابی در اینستاگرام را باید به خوبی بلد باشید.

 

۱۴- پیج سرگرمی

راه اندازی یک پیج سرگرمی می تواند خیلی سریع دنبال کنندگان شما را افزایش دهد، زیرا اغلب مخاطبین در اینستاگرام به دنبال سرگرم شدن هستند. پیج های سرگرمی اغلب از تعامل و نرخ اینگیجمنت (engagement) بالایی برخوردار هستند و همین عامل موجب میشود رشد بهتری نسبت به سایر موضوعات داشته باشند. در پیج های سرگرمی می توانید معماهای مختلف قرار دهید، مسابقه یا چیستان و یا هر چیزی که مخاطب را به تامل وا بدارد و باعث شود که برای شما پاسخ را کامنت کنند این قبیل پیج ها در اینستاگرام زیاد هستند و شما می توانید به خوبی از رقبا ایده بگیرید و فعالیت خود را چند برابر آنها کنید.

 

۱۵- پیج موزیک

پیج های موسیقی و موزیک می توانند مورد توجه خوانندگان جدید و نوظهور باشند، زیرا آنها به دنبال جلب توجه افرادی هستند که اهل موسیقی و دانلود اهنگ باشند، زمانی که شما یک پیج در حوزه موسیقی داشته باشید و اخبار و کلیپ های مربوط به خوانندگان را منتشر کنید می توانید با موسسات مختلف در زمینه پخش موسیقی همکاری کنید و درآمد خوبی را از این طریق بدست آورید.  از این روش حتی در بازاریابی یوتیوب هم می توانید کمک بگیرید.

 

 

جمع بندی:

در این مقاله به ۱۵ روش کسب درآمد از اینستاگرام پرداختیم اما اگر علاقمند هستید که با ایده های بیشتری آشنا شوید به لینک روش های کسب درآمد از اینستاگرام مراجعه کنید ما برای شما یک ویدیوی مفصل تهیه کردیم که در این ویدیو به معرفی مدل های کسب درآمد از اینستاگرام پرداخته شده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ کامل می دهد.

همچنین امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه خوشحال میشویم که نظر خودتان را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.