سوال مهمی که به وفور از ما می شود این است که چه زمانی تبلیغ کنیم؟ زمان مناسب برای انجام تبلیغات، سوال مطرح شده در زمینه اینکه بهترین زمان انجام تبلیغات چه زمانی است احتمالا می تواند این پیشنهاد را با خود به همراه داشته باشد که یک راه حل اساسی برای انجام تبلیغات موثر وجود دارد این همان پرسشی است که بازاریابان جدی نمی توانند از آن صرف نظر کنند.

ما قصد نداریم تظاهر کنیم که در پاسخ به پرسش زمانبندی در انجام تبلیغات تنها یک نوع مشخص پاسخ ها وجود دارد، پس ما می خواهیم که بعضی از ایده های کاربردی را در این بخش پیشنهاد کنیم که از محبوب تر هستند. با مدیر هاب همراه باشید.

زمان مناسب برای انجام تبلیغات چه زمانی است؟

شواهدی وجود دارد که ما را ترغیب می کند تا این پیشنهاد را مطرح کنیم که مشتریان وقتی احساس خستگی می کنند یا می خواهند تصمیمات متعددی بگیرند ، علاقه دارند در فرایند تبلیغات مشارکت داده شوند و به نحوی در این فرایند درگیر شوند.

استدلالی که در خصوص این موضوع وجود دارد این است که قدرت گرفتن تصمیم افراد به تدریج رو به کاهش می گذارد.

آن ها از منابع داخلی خود استفاده کرده اند و در نتیجه منابع کمتری نیز باقی مانده است.

استدلالی که می توان در اینجا مطرح کرد این است که زمانی که افراد در یک وضعیت تخلیه شده بر روی یک آگهی تمرکز می کنند این احساس در آن ها شکل می گیرد که آن ها از همه منابع موجود خود بهره می گیرند تا در فرایند گرفتن تصمیم نقش موثری را ایفا کرده و تصمیم گیری کنند که چگونه خود را در این برند مشارکت داده و سهیم کنند.

شما چه فکر میکنید ؟

در این مورد فکر کنید که: اگر شما همه چک های موجود در دسته چک خود را در طول یک ماه مورد استفاده قرار دهید، سپس اگر شما تنها مقدار اندکی را برای یک خرید اختصاص داده باشید شما حجم عمده ای از پول خود را برای خرید نهایی خود خرج کرده اید.

به طور نسبی این یعنی که اگر یک آگهی تبلیغاتی در یک زمینه ورزشی تهیه شود این اگهی می تواند زمانی موثرتر شود که اگهی به سمت خاتمه آن واقعه ورزشی سوق داده شود یعنی درست زمانی که فشارها کاهش پیدا می کنند.

آن ها امکان دارد فکر کنند که همه منابع خود را اختصاص داده اند تا آگهی شما را مدنظر قرار دهند و پس در گرفتن تصمیمات در مورد برند شما اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت. این رویکرد کاملا بدبینانه است اما به نظر میرسد عملکردی ندارد.

چه زمانی تبلیغ کنیم؟

بهترین تبلیغات به نوعی دارای قلاب هایی هستند که آن ها را به هم مرتبط می کنند.  که می تواند دوره های فصلی یا تعطیلات را شامل شود.

در یک دنیای ایده آل شما دارای یک پویش تبلیغاتی هستید که در تناسب با هر فصل و هر تعطیلات عمومی می باشد.

در عمل اگرچه این ایده ای مناسب است که بازاریابی اینترنتی در طول یک واقعه عمومی صورت بگیرد، شما باید به این موضوع فکر کنید که مناسب ترین و موثر ترین زمان برای انجام شدن آن توسط شما چه زمانی است.

اگر شما کالاهای لوکس را به فروش می رسانید، البته کریسمس بهترین زمان برای انجام تبلیغات در زمینه کالاهای خارجی خواهد بود.

اگر شما فروشنده تخته های موج سواری هستید، احتمالا بهترین زمان برای انجام تبلیغات در طول فصل تابستان خواهد بود.

در ایران چه زمانی تبلیغ کنیم؟

این زمانسنجی با کمی بومی سازی به نسبت رویداد های مهم در کشور عزیزامان ایران نیز بسیار کاربردی خواهد بود.

مانند تبلیغ سیستم های گرمایشی قبل از آغاز فصل زمستان و یا تبلیغات کولر در شروع تابستان، اینکه موقعیت و زمان را برای ارائه محصول یا خدمات خود بدانیم و بهترین زمان آن را درج کنیم.

تعطیلات تنها وقایع عمومی نخواهند بود که شما بخواهید مدنظر قرار دهید. به این موضوع فکر کنید که چه تعداد برند با استفاده از رسانه های اجتماعی در طول امسال تبلیغات خود را انجام داده اند. برندهای مختلف از این موضوع آگاه شده اند که می بایست با مستمعین آگهی ها ارتباط برقرار کنند پس تعطیلات بهترین زمان برای انجام تبلیغات و ارائه پیام های فراگیر خواهد بود.

یک ایده خوب برای تبلیغات

در خصوص زمان مناسب برای انجام تبلیغات یک ایده تبلیغاتی در شبکه های مجازی، راه اندازی کمپین هایی در اینستاگرام و تلگرام در روز های تعطیل مثل جمعه ها و تعطیلات رسمی هست زیرا نفرات زمان بیشتری را در دنیای مجازی سپری خواهند کرد.

مورد دیگر انجام تبلیغات در زمان های فراقت مردم و زمان هایی که نفرات در پای گوشی خود در انتظار کمی سرگرمی یا مطالعه هستند.

مثل یک استوری به موقع برای یک پیج اینستاگرام که ساعت نهار ذکر میشود و حجم زیادی از کارمندانی که برای رفع خستگی به اینستاگرام رفته اند را جذب خواهد کرد.

اینگونه شما بهترین انتخاب برای زمان مناسب برای انجام تبلیغات خواهید داشت و بازخورد خوبی خواهید گرفت.

بازاریابی آنلاین

انجام تبلیغات در خصوص مبارزات سیاسی

حال زمان بحث برانگیزی برای انجام تبلیغات در طول وقایع سیاسی است اما اگر این کار با در نظر گرفتن این موضوع انجام شود می تواند از تاثیر گذاری بسیار بالایی برخوردار باشد.

بازاریابی توییتر امکان دارد به عنوان موسسه ای در نظر گرفته شود که در زمینه انجام تبلیغات در فضای باز فعالیت دارد.

اما کمپین های هشتگ های دیداری برنده جایزه تاثیرگذاری زیادی بوده است به دلیل اینکه توانسته است به صورت فوری راهی را به درون وقایع اجتماعی و سیاسی مهم پیدا کند مانند رقابت میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون و موضوعاتی مانند آلودگی محیطی و کنترل سلاح.

توجه کنید

به این موضوع توجه داشته باشید که چگونه افراد خلاق اجازه نمی دهند که در مورد موضوعات مربوطه اظهار نظر کاملی داشته باشید.

آن ها یک خط مناسب را میان موضوعات عمومی مربوطه و وزن دادن به یک بحث سیاسی ایجاد می کنند و در نتیجه به عنوان بخش های بیگانه ای برای کاربران نمود پیدا می کنند.

به این مساله توجه داشته باشید که در حوزه بازاریابی چه تعداد سوالاتی وجود دارد که پاسخ مناسبی برای آن ها وجود ندارد؟

نکته ای کلیدی در خصوص زمان مناسب برای انجام تبلیغات

اما نکته کلیدی این است که پاسخ انتزاعی برای پرسش های مطرح شده در زمینه بهترین زمان برای انجام تبلیغات وجود ندارد.

درست به مانند زمانی که شما این پرسش را مطرح می کنید که وزن ماه چقدر است و پاسخ ثابت و مشخصی برای پرسش شما مطرح نمی شود.

شما باید متوجه جایگاهی باشید که در آن قرار دارید.

اگر شما فروشنده مواد غذایی هستید، انجام تبلیغات در هنگام غروب و در طول تعطیلات بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اگر شما یک خرده فروش هستید که قصد دارید تا در دوره تعطیلاتی جمعه سیاه/ سایبر فعالیت خود را عرضه کنید باید در حدود دو هفته قبل از شروع این دوره تبلیغات خود را آغاز کنید.

امکان دارد شما انجام تبلیغات به صورت آنلاین را ترجیح دهید.

اگر شما بخواهید پست های ارگانیک در فیس بوک را داشته باشید شما با این نیازمندی مواجه هستید که پست های خود را زمانی انجام دهید که طرفداران شما با درصد بالاتری احتمال انلاین بودنشان وجود دارد تا از این طریق میزان دیده شده پست شما از طرف گروه هدف موردنظرتان بیشتر شود.

در رسانه های خبری چه زمانی تبلیغ کنیم؟

اگر هزینه انجام تبلیغات مدنظر شما نباشد در این صورت شما قادر خواهید بود در رسانه های خبری تبلیغات داشته باشید که محدوده وسیع تری از مستمعین را پوشش می دهند و در این شرایط شما با محدودیت های زمانی حال حاضر روبرو نخواهید بود.

باید این موضوع کاملا شفاف سازی شود که این سوال وجود دارد که چه زمانی تبلیغات صورت بگیرد که با بیشتریم میزان دیده شدن مواجه شود.

پس باید به سمتی حرکت داشته باشید که برنامه ریزی منعطف و پویایی داشته باشید و به انجام تبلیغات در فضای باز نیز توجه کنید.

با استفاده از پنل های دیجیتال موجود این امکان برای شما فراهم شده است که در تبلیغات خود را در یک زمان خاص از یک روز و یا در طول یک دوره زمانی مشخص داشته باشید.