ورود ۷ روز استفاده رایگان

اولین چیزی که باید در بخش آموزش لینکدین بگویم این است که: این شبکه اجتماعی حرفه‌ای هدفی ساده را در سر می‌پروراند: اتصال دادن حرفه‌ای‌های جهان با یکدیگر به منظور افزایش کارایی و موفقیت آنها.

اگر نگاهی به زندگی امروزی خود بیاندازیم، می بینیم که بخش بزرگی از ساعات روز و شب ما به ابزارهای آنلاین گوناگون اختصاص یافته است. اما تمامی این پلتفرم ها، صرفا ابزاری برای سرگرمی نیستند و گاهی می توان از آن ها برای مقاصد مهمتر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال لینکدین یکی از کاربردی ترین پلتفرم هایی است که می تواند به ابزار خوبی برای کسب و کار شما بدل شود.

با پیوستن به این شبکه اجتماعی کاربران می‌توانند به افراد،‌ مشاغل، اخبار، اطلاعات جدید و ‌دیدگاه‌های مختلفی که می‌توانند در ارتقا حرفه‌ای آنها تاثیرگذار باشند،‌ دسترسی پیدا کنند.

این شرکت در سال ۲۰۰۲ از اتاق نشیمن بنیانگذارش،‌ رید هافمن تاسیس شد و افتتاح رسمی آن در تاریخ پنجم مه ۲۰۰۳ به ثبت رسید. تیم هدایت این شرکت را مدیرانی از شرکت‌های یاهو،‌ گوگل،‌ مایکروسافت، پی‌پال و الکترونیک آرتز تشکیل داده‌اند. بیشترین بخش درآمد این شبکه اجتماعی از اشتراک کاربران و فروش تبلیغات به دست می‌آید.

 

آموزش لینکدین – لینکدین چه جور جایی است؟

لینکدین به نوعی در ایران مهجور و غریب است و بسیاری از ایرانی‌ها – حتی افراد تحصیل کرده و یا دانشجو – نمی‌دانند لینکدین چیست و به چه کار می‌آید.

• شبکه مهندسان، مدیران و افراد حرفه‌ای
• محلی ایده‌آل برای تبادل نظر پیرامون مسائل تجاری
• شبکه‌ای برای بهبود کسب و کارها
• شبکه‌ای ویژه کارآفرینان، کارمندان، مدیران، کارشناسان و صاحبان مشاغل و صنایع
• مکانی ایده‌آل برای نشان دادن تاریخچه فعالیت‌ها و رزومه کاری شما یا شرکت‌تان
• فضایی مناسب برای ارتباط‌گیری افراد همکار و کسانی که در یک رشته و صنعت مشغول به کار هستند

در این شبکه ارزشمند، حرفه‌ای و قدرتمند، هر کس از هر صنف و صنعتی می‌تواند با کمی جستجو، افراد مشابه خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار نماید و با به اشتراک گذاشتن دانش خود و استفاده از تجربیات دیگران، این فضای حرفه‌ای را به خوبی به خدمت بگیرد.

کاری که شما باید انجام دهید این است که ببینید از این جامعه چند صد میلیونی، کدام یک می‌تواند مشتری خدمات و کالاهای شما شود.

آموزش لینکدین

تاریخچه لینکدین

جف وینر مدیر کنونی لینکد‌این است که سابقا از مدیران اجرایی شرکت یاهو بوده‌ است. این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن و چند تن از اعضای تیم تاسیس شرکت PayPal تاسیس شد.

دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا بوده و دفاتری نیز در شیکاگو، نیویورک،‌لندن و دابلین دارد. لینکداین در مارس سال ۲۰۰۶ به سوددهی رسید و طی ژانویه سال ۲۰۱۱ به سرمایه‌ای ۱۰۳ میلیون دلاری دست پیدا کرد. لینکداین در سال ۲۰۱۰ در دوبلین ایرلند دفتر بین‌المللی افتتاح کرد و از شرکتی به نام Tiger Global Manegement سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۰ میلیون دلار دریافت کرد.

در اکتبر همان سال سیلیکون‌ولی این شرکت را در میان ۱۰ شرکت برتر لیست ۱۰۰ شرکت ارزشمند خود معرفی کرد و در ماه دسامبر ارزش سهام این شرکت در بازار‌های خصوصی به ۱.۵۷۵ میلیارد دلار رسید.

در ژانویه ۲۰۱۱ اولین سری فروش عمومی سهام این شرکت آغاز شد. در همان سال عایدی این شرکت از فروش تبلیغات به ۱۵۴.۶ میلیون دلار رسید و در این بخش از تجارت توانست از توییتر سبقت بگیرد.

در سال ۲۰۱۲ لینکداین اعلام کرد درآمد خالصش در چهار ماهه اول سال نسبت به چهارماهه اول سال ۲۰۱۱ درحدود ۱۴۰ درصد افزایش داشته‌است و عایدی این شرکت در چهارماهه دوم سال بین ۲۱۰ تا ۲۱۵ میلیون دلار اعلام شد.

لینکدین واقعا چیست؟

لینکدین در واقع یک شبکه اجتماعی حرفه ای است که اساسا برای بهبود کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن دیگران با آن ها طراحی شده است. با این حال، استفاده از لینکدین تنها به این موضوع محدود نمی شود و کاربران این شبکه اجتماعی می توانند از طریق آن، با افراد دیگری که در حوزه کاری شان فعالیت می کنند، آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار کنند.

همچنین می توان از این سیستم برای پیدا کردن کار یا استخدام افراد نیز استفاده کرد. این موضوع چندان مسئله عجیبی نیست؛ کافیست سری به صفحات اشخاص یا شرکت های مختف بزنید تا از این مسئله با خبر شوید. علاوه بر این، محدود به داشتن یک حساب کاربری نیستید و می توانید با در اختیار داشتن چند اکانت مختلف، استفاده های متعددی از لینکدین داشته باشید. کار کردن با این پلفترم نیز بسیار راحت تر از چیزیست که فکرش را می کنید.

برای شروع همانند فیسبوک یا هر شبکه اجتماعی دیگری می بایست دستی به ظاهر پروفایل خود بکشید و اطلاعات مناسبی از خود در آن درج کنید. پس از آن هم می بایست در دنیای بزرگی که توسط افراد مختلف شکل گرفته به دنبال افرادی بگردید که علایق مشترکی با آن ها دارید. در کنار این موضوع، لینکدین هم ارتباط با افراد مختلفی را به شما معرفی می کند که در ارتباط بودن با آن ها می تواند برای تان بسیار مفید باشد.

آموزش لینکدین – خصوصیات:

یکی از اهداف شبکه لینکداین این است که به کاربرانش امکان دسترسی به لیستی از جزئیات تماس با افرادی را که با آنها آشنایی داشته و در این شبکه با عنوان ارتباطات یا Connections شناخته می‌شوند خواهد داد و کاربران می‌توانند از هرکسی دعوت کنند تا به این لیست افزوده شوند.

با این‌همه اگر فرد دعوت شده به جای پذیرش دعوت گزینه “او را نمی‌شناسم” یا “هرزنامه” را انتخاب کند، از آن علیه کاربر دعوت‌کننده استفاده خواهد شد و درصورتی که کاربر تعداد زیادی از این نوع پاسخ‌ها دریافت کند، با خطر محدود شدن یا بسته شدن حساب‌ کاربری مواجه خواهد شد.

آموزش لینکدین

چرا استفاده و آموزش لینکدین مفید است؟

LinkedIn منابع سودمندی را برای متقاضیان شغل فراهم می کند، اطلاعاتی را  به عنوان یک بیلبورد برای برجسته کردن توانائی های منحصر به فرد شما ارائه می کند و اطلاعات شما را به عنوان استخدام کننده در اختیار کسانی که به دنبال شخصی با ویژگی های شما هستند قرار می دهد.

تعداد کاربران شبکه اجتماعی لینکدین

در سال ۲۰۱۳ شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکداین بیش از ۲۵۹ میلیون نفر کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه مختلف جهان به دست آورد. تعداد کاربران این شبکه اجتماعی با رقبایی مانند Viadeo با ۵۰ میلیون نفر کاربر و XING با ۱۰ میلیون نفر کاربر قابل مقایسه نیست. در هر ثانیه دو نفر به عضویت لینکداین در می‌آیند و به این شکل روند عضویت در این شبکه رشد ثانیه‌ای دارد.

بیشترین تعداد کاربران لینکد‌این  مربوط به آمریکا  است که ساکنان این کشور ۹۳ میلیون نفر ار کاربران این شبکه را تشکیل داده‌اند. هندوستان نیز با داشتن ۲۰ میلیون کاربرلینکد‌این،‌ به عنوان برترین کشور از نظر سرعت رشد تعداد کاربر در سال ۲۰۱۳ شناخته شده است.

پس از آمریکا هندوستان برزیل با ۱۶ میلیون کاربر، بریتانیا با ۱۴ میلیون کاربر، کانادا با ۹ میلیون کاربر، فرانسه با هفت میلیون کاربر، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک و استرالیا هریک با ۶ میلیون کاربر، هلند با پنج میلیون نفر و چین با چهار میلیون نفر کاربر به ترتیب بیشترین بخش از جمعیت کاربران این شبکه اجتماعی حرفه‌ای را تشکیل داده‌اند.

آینده لینکدین

لینکدین به رشد خود ادامه خواهد داد، آنها ویژگی های خود را اضافه می‌کنند و نقطه ضعف هایشان را بر طرف می‌کنند تا تجربه مناسبی را برای کاربران (به صورت پولی و رایگان) ارائه دهند. این قابلیت، لینکدین را به جستجوی پیش فرض برای همه متخصصان جدی در کسب و کارها تبدیل کرده است. لینکدین به کجا خواهد رسید؟

چه کسی میداند اما به هر حال دیدن سرنوشت لینکدین جالب خواهد بود. با توجه به آمارهای لینکدین و تاریخچه روند رو به رشد لینکدین، می‌توان نتیجه گرفت که اگرچه سرعت رشد لینکدین در مقایسه با برخی از شبکه‌های اجتماعی که بعد از لینکدین راه اندازی شدند کمتر بوده است، اما همواره روند مثبت خود را حفظ کرده است.

این روند مستمر میتواند در آینده لینکدین را به جایگاه بالاتری که سزاوار آن است برساند. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود، می توانید در مدیر هاب ثبت نام کنید!

آموزش لینکدین

سایت در حال به روز رسانی می باشد و ممکن است برخی از بخش های سایت موقتا کار نکند.

+