در اینجا به فهرستی از اصطلاحات کاربردی و رایج لینکدین دسترسی خواهید داشت. اگر شما هم اصطلاحاتی از لینکدین را شنیده‌اید و فکر می‌کنید پتانسیل اضافه‌شدن به این فهرست را دارند، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا به این فهرست اضافه کنم. با مدیر هاب همراه باشید!

پرکاربردترین اصطلاحات لینکدین فارسی

خانه (Home): خانه درواقع همان تایم‌لاین لینکدین شماست؛ صفحه‌ای که در همان ابتدای ورود به لینکدین برای شما باز می‌شود.

ارتباطات من (My Network): در ارتباطات من کانکشن‌هایی که دارید به شما نشان داده می‌شود. در این قسمت می‌توانید با افراد جدید ارتباط بگیرید و برای آن‌ها درخواست دوستی بفرستید.

شغل‌ها (Jobs): در این بخش می‌توانید فرصت‌های شغلی درج‌شده براساس لوکیشن، میزان حقوق و… را جست‌وجو کنید و رزومۀ خود را برای درخواست همکاری بفرستید.

پیام‌ها (Messaging): پیام‌هایی را که فرستاده‌اید یا دریافت کرده‌اید، در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید.

اعلان‌ها (Notifications): در بخش نوتیفیکشن می‌توانید فعالیت‌های افراد دیگر در حساب کاربری‌تان را (لایک‌کردن و کامنت‌گذاشتن و…) ببینید.

حساب کاربری (Profile): تمام اطلاعات شخصی شما در بخش پروفایل، قابل نمایش و ویرایش است.

عنوان (Headline): محل نوشتن توضیحات مختصر دربارۀ خودتان است.

جایگاه شغلی فعلی (Current Position): به محل کار فعلی‌تان گفته می‌شود.

تحصیلات (Education): این قسمت، محل نوشتن دانسته‌ها و مدارک آکادمیک شماست.

خلاصه (Summary): محل نوشتن توضیحات کامل‌تر دربارۀ خودتان است.

برای بازاریابی لینکدین به صورت حرفه ای در مدیر هاب ثبت نام کنید!

اصطلاحات لینکدین فارسی

تجربۀ کاری (Experience): تجربیات کاری خودتان از شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای مختلفی که در آن‌ها بودید، می‌توانید در اینجا بنویسید.

تأییدیه‌ها و مهارت‌ها (Skills & Endorsements): مهارت‌های کاری و غیرکاری‌تان را می‌توانید در این بخش بنویسید؛ مثلاً سخنران هستید یا روابط قوی دارید و… .

تأییدیه و امضا (endorse): ایندورس ویژگی‌ای است که به شما امکان می‌دهد به مهارت‌های بقیۀ کانکشن‌های خود تأییدیه و امضا بزنید.

توصیه‌ها (Recommendations): بخش توصیه‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شود: قسمت اول مربوط به دوستان شماست؛ یعنی کسانی که شما دربارۀ آن‌ها توصیه‌نامه‌ای نوشته‌اید. قسمت دوم هم مربوط به شماست؛ یعنی کسانی که دربارۀ شما توصیه‌نامه‌ای نوشته‌اند. می‌توانید از دوستانتان بخواهید برای شما توصیه‌نامه بنویسند.

دستاوردها (Accomplishments): در دستاوردها می‌توانید مدارک دوره‌هایی که گذرانده‌اید، با جزئیات بنویسید.

علاقه‌مندی‌ها (Interests): در این قسمت می‌توانید گروه‌ها و شرکت‌هایی را اضافه کنید که به آن‌ها علاقه دارید و آن‌ها را دنبال می‌کنید.

تمام فعالیت‌ها (All activity): در این قسمت تمام فعالیت‌هایی که در لینکدین داشته‌اید به شما نمایش داده می‌شود؛ اینکه چه مطلبی را منتشر کرده‌اید، چه مطلبی را لایک کرده‌اید و کجا کامنت گذاشته‌اید.

مطلب (Posts): بخشی است که می‌توانید مطالب خود را تا سقف ۱،۳۰۰ کارکتر منتشر کنید. مطالبی که در بخش پست منتشر می‌شوند، معمولاً لحن دوستانه‌تری در مقایسه با مقالات دارند.

اصطلاحات مهم لینکدین

مقاله‌ها (Articles): بخشی است که می‌توانید مقالات خود را به‌صورت بلاگ‌پست منتشر کنید. مقالات یا آرتیکل‌های این بخش محدودیت کارکتری ندارند و در نتایج موتورهای جست‌وجو به کاربران نشان داده می‌شوند.

ارتباطات (Connections): کسانی که به شما درخواست دوستی داده‌اند و شما قبول کرده‌اید یا شما درخواست دوستی داده‌اید و آن‌ها قبول کرده‌اند، جزو ارتباطات شما یا همان کانکشن‌ها به حساب می‌آیند.

دنبال‌شوندگان (Followers): فالوئرها کسانی هستند که شما را در لینکدین دنبال می‌کنند.

دنبال‌کنندگان (Following): فالوئینگ‌ها کسانی هستند که آن‌ها را در لینکدین دنبال می‌کنید.

دنبال‌نکردن (Unfollow): وقتی شخصی جزو کانکشن‌های شماست، ولی نمی‌خواهید مطالبی را که منتشر می‌کند دنبال کنید، می‌توانید او را آن‌فالو کنید. در این صورت او جزو کانکشن‌های شما باقی می‌ماند، اما مطالب ارسالی او دیگر در تایم‌لاین شما نشان داده نمی‌شود.

 

برای مطالعه دیگر مقالات آموزش لینکدین و شبکه های اجتماعی دیگر به وبلاگ های وب سایت مراجعه کنید.