اگر با بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی اشنا نیستید، این مقاله مختص شماست! امروزه دیگر بازاریابی سنتی جای خود را به روش‌ های نوتر بازاریابی یعنی بازاریابی اینترنتی داده‌ است. بازاریابی اینترنتی در یک کلام یعنی پیدا کردن مشتری برای کسب و کار خود از طریق اینترنت. این نوع بازاریابی هم سریع است و هم با مخاطبان بیشتری سروکار دارید و وقت و انرژی کمتری هم از شما می ‌گیرد. در حالی که نتایج خارق‌العاده ‌ای دارد.

پس اگر شما یک بوتیک لباس‌فروشی دارید یا محصولات آرایشی و بهداشتی، ابزار‌آلات الکترونیکی و یا هر نوع محصول یا خدمتی که نیاز به جذب مشتری و خریدار دارد را ارائه می ‌دهید، بهتر است که بیشتر با شیوه ‌های بازاریابی اینترنتی آشنا بشوید و از این طریق کسب و کار آنلاین و غیر آنلاین خود را رونق بدهید.

برای این کار اصلی‌ترین راهی که وجود دارد این است که شما یک وب ‌سایت راه ‌اندازی کنید و همۀ اطلاعاتتان را در آنجا بارگذاری کنید. هر روش دیگر در بازاریابی آنلاین که در ادامه بعضی از آن ها معرفی می ‌شوند با ساختن یک وب‌ سایت شروع می ‌شود. با مدیر هاب همراه باشید:

چرا شناخت بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی مهم است؟

بازاریابی اینترنتی امکان یک ارتباط آسان و سریع با تعداد زیادی از مشتریان را به شما می ‌دهد. امروزه دیگر اکثریت مردم در همۀ کشو رهای جهان به وسیلۀ لوازم الکترونیکی از کامپیوتر و لپ‌تاب گرفته تا گوشی‌ های موبایلی که در دست هر کسی است، به اینترنت دسترسی دارند و زمان زیادی را در وب ‌سایت‌ ها و به خصوص شبکه‌ های اجتماعی صرف می ‌کنند.

هر نوع اطلاعاتی که می ‌خواهند را با یک کلیک به‌دست می ‌آورند و حتّی در مورد محصولاتی که می ‌خواهند بخرند از طریق اینترنت تحقیق می ‌کنند و گاهی آن ‌ها را به صورت آنلاین خریداری می ‌کنند.

این شیوۀ زندگیِ آنلاین همین ‌طور رو به گسترش است و شما برای اینکه از عرصۀ رقابت اینترنتی عقب نمانید باید مرتب خودتان را بروز کنید و انواع جدیدتر را بشناسید.

هر چه‌قدر بیشتر در مورد روش‌ های جدید بازاریابی اطلاعات کسب کنید به نفع‌تان است. شما در یک ماراتنِ نفس‌گیر برای بالا بُردن رتبۀ سایتتان و از آن مهمتر دیده‌شدن و فروش رفتن محصولاتتان قرار دارید و باید تازه‌ترین راه ‌ها را در پیش بگیرید.

این نشان می ‌دهد که تخصص داشتن در بازاریابی اینترنتی تا چه حد برای کسب و کار شما مهم است و توجه نکردن به آن باعث می ‌شود که شما هر چقدر هم که محصول با کیفیتی داشته‌ باشید دیده نشوید و مورد اعتنا قرار نگیرید. حتما این مثال که عقل مردم به چشمشان است را شنیده‌ اید.

باید بگوییم این روزها عقل مردم در گرو تبلیغات سمعی و بصری و در واقع مولتی مدیایی است که از طریق اینترنت به آن ها داده‌ می‌ شود. شما هم باید به شکل حساب شده و آگاهانه وارد این عرصه شوید و خودتان را بالا بکشید. پس این گوی و این میدان.

 

مطالعه کنید: آموزش پینترست

 

مدیریت و زمانبندی ارسال پست

۶ مورد از بهترین روش‌ های بازاریابی اینترنتی در سال ۲۰۲۰

روش های بازاریابی اینترنتی بسیار زیاد است و هر روز هم روش‌ های جدیدی به وجود می ‌آید که اهمیت بیشتری پیدا می ‌کنند و روش‌ های قدیمی ‌تر را در جایگاه پایین‌ تری از مهم بودن قرار می‌ دهند.

در مجموع هر چه که به جلو می ‌رویم به دلیل امکاناتی که در اینترنت برای دسترسی ساده به محتواهای دیداری و شنیداری ایجاد شده است و کم شدن حوصلۀ مخاطبان برای خواندن یک متن، این نوع روش ‌ها کارآمد تر می‌ شود. ولی با این حال روش ‌های متن‌محور همچنان طرفداران زیادی دارد و نمی ‌توان به راحتی از آن ‌ها چشم‌پوشی کرد.

یک بازاریاب اینترنتی حرفه ‌ای همۀ انواع بازاریابی را در نظر می‌ گیرد و با توجه به نوع محصولی که ارائه می‌ دهد و هوشمندی نسبت به مخاطبانش روش بازاریابی مناسب را پیدا می ‌کند.

همچنین دیگر این روزها استفاده از یک یا دو روش جواب نمی ‌دهد. بلکه هر بازاریاب بهتر است از انواع روش ‌های به درد بخور استفاده کند و از هر طرف مخاطبان را به طرف خود بکشاند و آن ‌ها را تبدیل به مشتری کند.

این روزها شناخت روان‌شناسانۀ مخاطبان و تحلیل نیازمندی‌ های آن ‌ها و شخصی‌سازی تبلیغات برای افرادی که احتمال می‌رود جزو مشتری ‌های آینده باشند خیلی اهمیت پیدا کرده است.

هر چقدر که بازاریاب اطلاعات و آگاهی‌اش را نسبت به مردم و به خصوص جمعیت هدفش بیشتر کند به گونه ‌ای هدفمند تر و با صرف زمان و انرژی کمتر اما مفید تر به نتیجۀ مطلوبش می ‌رسد. ما در این‌جا شما را با جدید ترین و کارآمد ترین روش‌ های بازاریابی فعلی آشنا می ‌کنیم.

مطالعه کنید: آموزش ردیت

۱- بازاریابی از طریق موتور های جستجوگر

این نوع بازاریابی که همچنان اثرگذار است به دو نوع رایگان و پولی انجام می ‌شود. در نوع رایگان شما با بهینه‌سازی سایت خود و با مطابقت دادن شرایط آن با اصول سئو می ‌توانید آن را همیشه در رنک‌ های بالای گوگل قرار بدهید. تکنیک‌ های سئو روز به روز تغییر می ‌کند و شما باید با این تکنیک‌ ها آشنا بشوید و مدام خود را بروز کنید.

بسیاری از تکنیک ‌هایی که قبلا در ابتدای لیست گوگل قرار داشتند امروزه رتبه‌ های پایین‌ تری دارند و برای مثال چیزهایی که قبلا صرفا یک نوع ویژگی متمایزکننده محسوب می ‌شد الآن دیگر از ضرورت ‌هاست. محتوای متنی و کلیدواژه ‌ها باید طوری باشد که به سریع‌ ترین شکل و حتی با امکانات سرچ صوتی بتواند سایت را بالا بیاورد.

استفاده از گوگل‌مَپ برای وقتی که می ‌خواهید آدرس مکانی را به مشتری بدهید خیلی کاربُردی است. لینک‌ های اساسی بزنید و بیشتر از افزایش بازدید به کیفیت بازدید ها و مشتری کردن مخاطبین توجه داشته باشید.

تبلیغاتتان و محتوایی که ارائه می ‌دهید باید هدفدار باشد. اگر محتوایی تخصصی ارائه بدهید که هیچ ربطی با محصول و امکاناتی که دارید ندارد نمی ‌توانید مشتری جذب کنید. پس باید در مورد چیز هایی بگویید که صد در صد می ‌توانید در اختیار مشتری قرار دهید.

هنوز هم از امکان پولی گوگل برای بالا بُردن سایت خود می‌ توانید استفاده کنید. سعی کنید از این روش درست بهره ببرید و با شناسایی درست مخاطبان کلید واژه بسازید. خوبیِ این امکان این است که تنها وقتی بر روی کلید واژه و لینک شما کلیک می‌ شود شما باید پول بپردازید و لازم نیست که پیش‌پرداختی داشته باشید.

۲- بازاریابی اینترنتی با شبکه ‌های اجتماعی – بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی

این روز ها مردم وقت زیادی را در شبکه‌ های اجتماعی می‌ گذرانند، در آن‌جا با هم تعاملات ارتباطی گوناگون دارند و افکار و عقاید و سلایق و احساساتشان را با هم به اشتراک می ‌گذرانند.

شبکه ‌های اجتماعی همچنین برای کسانی که می ‌خواهند کسب و کارشان را رونق بدهند جای خوبی است. البته باید با برنامه‌ریزی و هدفمند عمل کنید.

در ابتدا باید مخاطبان خودتان را به خوبی شناسایی کنید. پرسونای مخاطب خود را پیدا کنید. این که چه کسانی بیشتر نسبت به محصول مورد نظرتان احساس نیاز می‌ کنند و علاقه نشان می ‌دهند مهم است.

در واقع کیفیت مخاطبان بیشتر از کمیّت آن ها اهمیت دارد. باید بر روی هدفتان تمرکز کنید و نظرات را به خوبی گوش کنید. شبکه ‌های اجتماعی جای خوبی برای تعامل است. پس شما این امکان را دارید که با مخاطبانتان به بحث و گفت و گو بپردازید.

کیفیت محصول شما بسیار مهم است. کیفیت باعث می‌ شود که مشتری ‌هایتان به طور رایگان برای شما تبلیغ کنند و آوازۀ برندِ شما را به گوش بقیه برسانند.

در شبکه‌های اجتماعی شما از امکان گذاشتن فیلم‌ های آموزشی و تبلیغاتی و عکس ‌های مخاطب‌پسند برخوردارید که بسیار در دنیای امروز مهم است.

در شبکۀ اجتماعی‌ای مثل فیس‌بوک هم به دو شکل رایگان و پولی می ‌توان در صدر قرار گرفت. شما می ‌توانید برای هر بار آمدن به سَر لیست پول پرداخت کنید.

فعالیت ‌های منظم و آپدیت صفحه‌یتان شما را همواره در معرض دیده‌شدن قرار می ‌دهد. حداقل در هفته دو بار باید مطلب بگذارید یا خود را به روز کنید.

همین‌طور که دلتان می ‌خواهد دیگران وب ‌سایت شما را معرفی کنند شما هم باید بخشی از زمانتان را به معرفی وب‌ سایت ‌هایی که با کار شما مرتبط‌اند بپردازید و لینک‌ های مرتبط با هم ایجاد کنید.

۳- بازاریابی ویدئویی – بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی

در دنیای امروز دیدن یک ویدئو با جذابیت‌ های بصری و ترکیبی از تصویر و صدا و رنگ و روایت خیلی تأثیرگذار تر از خواندن یک متن است. بسیاری از افرادی که در محیط مجازی می‌گردند چندان با دقت و با حوصله نیستند و بیشتر می ‌خواهند سرگرم بشوند و استراحت کنند. پس اینگونه افراد ترجیح می‌ دهند یک ویدئوی چند دقیقه‌ای ببینند تا اینکه تبلیغات متنی بخوانند.

پس خیلی اهمیت دارد که شما برای تبلیغات کارتان ویدئو بسازید. سعی کنید اصل صداقت را در ساختن این ویدئو ها رعایت کنید و واقعا هر آنچه را که محصول و خدمتتان می ‌تواند به مشتری بدهد را بگویید. بهره‌بردن از روانشناسی رنگ‌ ها، لحن  شوخی و طنز، برانگیختن احساساتی مثل دلسوزی، خشم یا عشق و … در ساختن ویدئو ها اهمیت دارد.

امروزه سرویس‌ های مخصوص اشتراک‌گذاری ویدئو مثل آپارات یا تماشا در کشور وجود دارد که فضای مناسبی برای تبلیغات شماست. پس حتما باید در این سایت‌ ها حساب کاربری داشته باشید و مدام ویدئو بسازید و لود کنید.

در انتخاب تیتر ویدئوهایتان دقت کنید که مخاطبان هدف را در نظر داشته باشد. امروزه آنچنان این ویدئوها اهمیت پیدا کرده‌ اند که در سرچ کلیدواژه ‌ها اول از همه ویدئوها بالا می ‌آیند و نشان از این دارد که بازاریابی ویدئویی از هر چیزی مهم ‌تر است.

۴- بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی که شبیه همان روش قدیمی دهان به دهان کردن ( Word Of Marketing ) است و با اصطلاح فارسی یک کلاغ چهل کلاغ کردن نزدیکی دارد، روشی است که شما کاری می ‌کنید که محتوایتان همین‌طور خود به خود و به شکل ویروسی منتشر شود. شما باید در مخاطبتان انگیزه ایجاد کنید که سایتتان را منتشر کند.

انگیزه‌ هایی مثل جایزه، جذابیت، احساس تشخص و … باعث می‌ شود که مخاطبانتان همین‌طور پیج یا وب‌ سایت شما را به جاهای مختلف لینک بزنند. مخاطب باید حس کند که دارد با پخش کردن محتوای شما کارِ جالب یا خیرخواهانه ای انجام می ‌دهد و می ‌تواند از این راه محبوبیت خود را افزایش دهد.

۵- بازاریابی اینترنتی با محتوای مناسب

هنوز هم که هنوز تولید محتوا از اهمیت ویژه ‌ای در بازاریابی اینترنتی برخوردار است. شما باید مدام محتوای قبلی خود را به‌روز کنید و به نیازهای جدید مخاطبانتان توجه کنید.

محتوایتان باید جوری باشد که هم مشتری ‌های قدیمی‌تان را نگه‌دارد و هم مشتری جدید جذب کند. محتوا باید با اهداف سازمان و برند شما سازگار باشد.

تنوع داشتن محتوا و استفاده از ویدئو، دستورالعمل، تصاویر و پرسش و پاسخ و … خیلی مهم است. بهتر است محتوای شما یک کار و مهارت را به مخاطبانتان آموزش بدهد و نوع دید جدیدی به مخاطبتان بدهد که باعث شود در جهت خواست شما تصمیم‌گیری کند. همچنین جنبۀ سرگرمی و شوخی دادن به محتوا می‌ تواند برای مخاطب جذاب باشد و باعث پیگیری او شود.

در واقع محتوا مهم ترین بخش یک بازاریابی اینترنتی است که از نوشتن رپرتاژ آگهی و میکروکپی ها تا تولیدمحتوا در شبکه های اجتماعی را در کسب و کار شما در بر می گیرد.

۶- بازاریابی با پست الکترونیکی

خوبی بازاریابی از طریق ایمیل این است که یک نوع ارتباط مستقیم و دوطرفه با مخاطبانِ هدف برقرار می ‌کند و شما می ‌توانید مستقیما آن ها را به لیست محصولات خود لینک بزنید.

دقت داشته باشید که نمی‌ توانید همین ‌طور بدون رضایت به افراد ایمیل بزنید. شما می ‌توانید از راه‌ های مختلف مثل ثبت‌نام افراد در وب‌ سایتتان یا برای خرید محصولتان از آن ‌ها پست الکترونیکی بگیرید.

دقت داشته باشید که حتما برای احترام به مشتری لینک لغو عضویت را قرار دهید. اینگونه مخاطب به شما اعتماد می ‌کند و احساس کلافگی از ایمیل ‌های شما نمی ‌کند.

جذابیت ‌های تبلیغاتی را هم در ایمیلتان لحاظ کنید. مخاطبانتان حتما انتخاب شده باشند و از افرادِ احتمالی‌ای باشند که می‌ توانند به مشتری شما تبدیل شوند.

جمع بندی: روش ها و بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی

در دنیای امروز که همه چیز مجازی شده ‌است و کارکردهای اینترنت در زندگی مردم روز به روز در حال افزایش است، برای داشتن یک کسب و کار پر رونق حتما واجب است که شما از فضای اینترنت به طور بهینه استفاده کنید.

همچنین لازم است که روش‌های کاربردی بازاریابی اینترنتی را بشناسید و بهترین روش ‌ها را با توجه به نوع کارتان انتخاب کنید.

شما می ‌توانید با آموزش بازاریابی اینترنتی که در این بخش برای شما فراهم کرده ایم به ایده ال هایی از کسب و کارتان برسید, همچنین از روش‌ هایی که در این مقاله به آن ‌ها اشاره شد مثل استفاده از شبکه ‌های اجتماعی یا بازاریابی ویدئویی و بازاریابی از طریق موتور های جست‌وجوگر یا پست ‌الکترونیکی یا بهتر کردن محتوایتان و سایر روش ‌های اینترنتی‌ای که به فراخور هدفتان می ‌توانید به کار بگیرید، برای بهتر کردن کسب و کارتان استفاده کنید.

به این ترتیب شرکت شما در مارکت، اعتبار بیش ‌تری کسب می ‌کند و در اصطلاح تبدیل به برند می‌ شود. پس اگر بازاریابی اینترنتیِ حساب شده ‌ای داشته باشید قطعا نتایج شگفت‌انگیزی خواهید گرفت.

 

 

شما با ثبت نام در مدیر هاب می توانید به مدیریت و زمانبندی ارسال پست در همه شبکه های اجتماعی بپردازید، همین حالا ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!

همچنین باید اشاره کنیم که در این پلتفرم تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی رقبا و شما به بهترین شکل صورت می گیرد!