در این مقاله قصد داریم شما را با ترفند محتوا نویسی بازاریابی آشنا کنیم. با مدیر هاب همراه باشید.

افراد زیادی برای رشد کسب و کار خود به محتوا نویسی و بازاریابی محتوا روی آورده‌اند چون محتوا نویسی فرصتی است که می‌توانید برای اثبات خود به مشتریان بالقوه استفاده کنید. این محتوا می‌تواند شامل وبلاگنویسی، ویدئو، اینفوگرافیک، کتاب الکترونیکی یا وبینار و انواع دیگر محتوا باشد.

ایجاد محتوای کاربردی، اصلی‌ترین ابزار بهینه سازی موتور جستجو است. بدون محتوا چیزی برای جستجو در صفحات وب  به اشتراک گذاشتن وجود ندارد. اصل و اساس بازاریابی اینترنتی درونگرا در سایت بر تولید محتوای جذاب است.

در ضمن به یاد داشته باشید برای مدیریت شبکه های اجتماعی که از مهم ترین روش های بازاریابی آنلاین است، می توانید در مدیر هاب ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید.

معرفی ترفند محتوا نویسی بازاریابی برای موفق شدن در بازاریابی

در محتوا نویسی به روز باشید

در مورد هر موضوعی که قصد محتوا نویسی در آن را دارید، به روز و بسیار آگاه باشید. فرض کنید که درباره خودرو شروع به محتوا نویسی می‌کنید. هرچه بیشتر درباره انوع خودرو و اخبار این حوزه اطلاعات داشته باشید، ایده‌هایی به ذهن‌تان می‌رسد که برای خوانندگان جذاب‌تر خواهد بود.

هر چه بیشتر درباره یک موضوع آگاهی داشته باشید، به ایده‌های ناب‌تری برای محتوا نویسی می‌رسید.

این بدان معناست که نه تنها باید محتوایی را ایجاد کنید که مردم دوست دارند، بلکه باید محتوای دیگران را هم بخوانید و بدانید که در حوزه کاری شما چه موضوعاتی قابل پرداختن است. بهترین محتوانویسان کنجکاوند و به دنبال موضوعاتی هستند که برای مخاطبان هدف مهم و مفید است.

مخاطبان خودرا بشناسید

خود را جای خوانندگان بگذارید. این بهترین راه برای کشف موضوعاتی است که می‌تواند برای خوانندگان جذاب باشد. براساس حدسیات خود محتوا تولید نکنید. برای محتوا نویسی برنامه داشته باشید و بر روی موضوعات و کلمات کلیدی تمرکز کنید که بیشترین میزان جستجو را داشته‌اند. تصور کنید اگر به جای خوانندگان بودید با چه کلمات کلیدی جستجو می‌کردید.

هدف از این کار این است که به جای تولید انبوهی از محتوایی که امکان دارد دیده نشوند، محتوای کمتر اما هدفمند تولید کنید. به این شکل با صرف زمان و هزینه کمتر، نتایج بهتری به دست می‌آورید.

ترفند محتوا نویسی بازاریابی – بنویسید و باز هم بنویسید

گوگل به سایت‌هایی که به سرعت به روزرسانی می‌شوند توجه زیادی دارد. هر چقدر محتوای بهتر و بیشتری تولید کنید، ترافیک بیشتری خواهید داشت. براساس گزارش HubSpot سایت‌هایی که در هر ماه با ۱۶ پست جدید به روزرسانی می‌شوند، تقریباً ۳.۵ برابر بیشتر از سایت‌هایی که ۰ تا ۴ پست در ماه منتشر کرده‌اند، ترافیک جذب می‌کنند.

این کاری نیست که تنها وقتی “زمان داشتید” انجام دهید، محتوا نویسی به تعهد نیاز دارد. یک محتوا نویس موفق، اهمیت تمرینِ عضلات نوشتاری خود را به خوبی درک کرده است. منظور این نیست که از ابتدا باید روزانه یک مقاله جذاب با حداقل ۱۵۰۰ کلمه بنویسید، اما باید از جایی شروع کنید.

به قصد برقراری ارتباط، محتوا تولید کنید

محتوا نویسی، فقط برای پر کردن یک تقویم محتوا یا رفع تکلیف نیست. محتوا نویسی درباره نوشتن یک مقاله و قرار دادن در سایت هم نیست، بلکه درباره برقراری ارتباط است. باید بتوانید محتوایی بنویسید در عین ساده‌نویسی اطلاعاتی که خوانندگان به دنبالش هستند به آنها بدهد.

آنها زمانشان را در اختیار شما می‌گذارند و انتظار دارند شما هم چیز ارزشمندی به آنها بدهید. اگر به محتوا نویسی به عنوان یک ابزار خوب برای بازاریابی نگاه کنید، از آن به خوبی برای جذب افراد بیشتر استفاده می‌کنید.

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

محتوانویسی یک هنر و علم است. شما باید بدانید که چه محتوایی بنویسید و چگونه آن را برای خوانندگان جذاب کنید. علاوه بر این نیاز دارید که محتوای خود را براساس اصول سئو تولید کنید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، یک بخش مهم در هر استراتژی محتوا است. بهترین توصیه این است که “مثل یک خواننده فکر کنید”.

این کلید درگیر کردن بازدید کنندگان، تبدیل آنها به سرنخ و درنهایت تبدیل به مشتری است. تولید محتوا بی‌نتیجه است اگر شما درمورد چیزهایی نمی‌نویسید که مخاطبان شما واقعاً می‌خواهند و به طور جدی در جستجوی آن هستند. پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب، با تحقیق دقیق و شناخت شخصیت مخاطبان آغاز می‌شود.

مشکلات آنها چیست؟ علایق آنها چیست؟ آنها برای یافتن اطلاعات به کجا مراجعه می‌کنند؟ آنها چه چیزی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند؟

آموزش تامبلر

محتوای خود را جذاب کنید

هیچ کس دوست ندارد که وارد سایتی شود و با انبوهی از کلمات روبرو شود. یکی از نشانه‌های یک محتوای باکیفیت برای خوانندگان و موتورهای جستجو، خوانایی محتوا است. در محتوا نویسی به ظاهر محتوا هم توجه داشته باشید. پاراگراف‌ها را بشکنید و تا بیش از دو تا سه خط نباشند. بخش‌هایی که مهم هستند و نیاز به تاکید دارند، بولد کنید.

بسته به طول محتوا از تعداد عکس‌های مناسب استفاده کنید. محتوا را بدون غلط املایی و گرامری در سایت قرار دهید. شاید محتوای شما به خودی خود، مفید باشد اما رعایت نکردن همین نکات ساده باعث نادیده گرفتن محتوای شما می‌شود.

محتوای همیشه سبز راهی برای بهبود سئو سایت

محتوای همیشه سبز، محتوایی است که در طول زمان ارزش خود را حفظ می‌کند و همواره مفید است. به عنوان مثال، نکاتی درباره نحوه تعویض تایر خودرو یا سالم نگه داشتن پوست نمونه‌ای از محتوای همیشه سبز است. موتورهای جستجو با گذشت زمان ترافیک شما را در این محتوا افزایش می‌دهند.

امکان دارد که تولید محتوای همیشه سبز با توجه به موضوع سایت همیشه امکان‌پذیر نباشد. با این وجود، اگر نیمی از مطالب خود را به محتوای همیشه سبز اختصاص دهید، مسیر درستی را در سئو سایت طی می‌کنید.

عناوین جذاب روشی برای افزایش ترافیک سایت

منظور از عنوان خوب چیست؟ عنوانی که نرخ کلیک را افزایش دهد. عنوان‌های خوب، جدا از اینکه به راحتی قابل یادآوری هستند، بیشتر هم به اشتراک گذاشته می‌شوند. با عنوان جذاب راهی پیدا کنید تا خوانندگان کنجکاو شوند و بخواهند بیشتر بدانند. عنوان پست مشخص می‌کند که آیا ترافیک خوبی جذب خواهید کرد یا نه.

البته عناوین جذاب تنها مختص محتوای سایت نیستند و عنوان‌های شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات هم باید به همین اندازه گیرا باشند.

به عنوان محتوا به اندازه خود محتوا توجه داشته باشید. عنوان باید باعث کنجکاوی خواننده شود و حاوی کلمه کلیدی باشد.

KPI (شاخص کلیدی عملکرد) را در نظر بگیرید

اینترنت دنیای بزرگی است. در واقع، بسیار بزرگ‌تر از آن است که محتوای شما به خودی خود توسط مخاطبان کشف شود. چون محتوای خود را در سایت منتشر کرده‌اید، به این معنی نیست که ترافیک خوبی هم جذب خواهید کرد. برای دیده شدن، ابتدا باید روی شاخص کلیدی عملکرد (KPI) تمرکز کنید و محتوای خود را برای آن بهینه کنید.

KPI معیار خاصی است که شما برای اندازه‌گیری انتخاب می‌کنید، تا ببینید براساس معیارهای مشخص شده، محتوای شما چگونه عمل کرده است. KPI شامل موارد زیر است:

ترافیک رسانه های اجتماعی: تعداد بازدیدکنندگانی که از یک پست شبکه اجتماعی به مطالب شما می‌آیند.

ترافیک مستقیم: تعداد بازدیدکنندگانی که با وارد کردن آدرس سایت، به طور مستقیم وارد سایت می‌شوند.

ترافیک ارگانیک: تعداد بازدیدکنندگانی که از لینک نتایج موتورهای جستجو به سایت وارد می‌شوند.

ثبت‌نام: تعداد افرادی که در ازای اطلاعاتی که به آنها پیشنهاد کردید، اطلاعات تماس (ایمیل یا شماره تماس) خود را در اختیار شما قرار می‌دهند.

راه حل ارائه دهید

وقتی تازه به عنوان یک محتوانویس شروع به کار کرده‌اید، امکان دارد از قبل اطلاعاتی را که بازار به دنبال آن است، داشته باشید. محتوا نویسی درباره موضوعی که در آن اطلاعات خوبی دارید، پیشرفت کار شما را چند برابر می‌کند.

آیا می‌خواهید مخاطبان شما را دوست داشته باشند؟

تنها نگویید بلکه توضیح دهید که چرا این اطلاعات مهم است و چگونه می‌تواند به آنها کمک کند. درواقع به آنها راه‌حل‌های عملی نشان دهید. بازدیدکنندگان صرفا برای مطالعه محتوای شما وارد سایت نشده‌اند، بلکه برای رفع یک نیازهای خاص به سراغ شما آمده‌اند.

بازآفرینی محتوا

اکثر محتوانویسان فرصتی را که یک محتوا برای آنها فراهم می‌کند، درک نمی‌کنند. همانطور که نیل پاتل در مبحث بازاریابی محتوا توضیح داده است:

یکی از رازهای تولید محتوای مداوم این است که ایده‌های خود را دوباره بازتولید کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک وبینار را به اسلاید، اینفوگرافی، پست‌های سریالی در وبلاگ یا پست‌های کوتاه شبکه‌های اجتماعی تبدیل کنید. فقط مطمئن باشید که محتوای بازتولیدشده به تنهایی مفید است، ارزش ایجاد می‌کند و تنها یک نسخه کپی‌شده از محتوای اصلی نیست. در حالی که وبلاگنویسی برای موفقیت در سئو ضروری است، از انواع دیگر محتوا غافل نشوید.

نتیجه‌ گیری مقاله ترفند محتوا نویسی بازاریابی

برای موفقیت در بازاریابی محتوا، مهم نیست که در چه حوزه‌ای محتوا نویسی می‌کنید، مهم این است که با ذهنیت درستی به سراغ تولید محتوا بروید. با عمل به توصیه‌های گفته شده، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری شما در بازاریابی محتوا به هدر نمی‌رود.

 

اگر در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده و حرفه ای فعالیت می کنید، مدیریت کسب و کار دیگر کار سختی نیست، اگر در مدیر هاب ثبت نام کنید. همین حالا از طریق لینک زیر ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!