شما در باره قابلیت Layout اینستاگرام چه می دانید؟

با مدیر هاب همراه باشید تا این ویژگی جدید را بررسی کنیم.

 

سرانجام Instagram یک ویژگی مورد انتظار را وارد اپلیکیشن خود کرد. قابلیت Layout اینستاگرام به شما امکان می‌دهد چندین تصویر را در یک استوری قرار دهید.

پیش‌تر کاربران باید عکس‌های دلخواه را از گالری گوشی خود کپی و درون یک کادرِ متن، پیست می‌کردند؛ یا اینکه به اپ‌های شخص ثالث متوسل می‌شدند. حالا اما قابلیت Layout کار را راحت و یکسره کرده است. اینستاگرام برای آپلود چند عکس در یک استوری، اپ مجزایی نیز به اسم Layout دارد و ظاهرا نام قابلیت جدید، از آن می‌آید.

قابلیت Layout اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد به استوری های خود کلاژ اضافه کنند. از این پس می توان در یک استوری چندین عکس قرار داد.

امروز اینستاگرام قابلیت جدید Layout را در اختیار کاربران قرار داد. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد در یک استوری، چندین عکس قرار دهند. زمانی که استوری اینستاگرام را باز کرده و گزینه Layout را انتخاب می کنید، می توانید ۲ تا ۶ عکس را درون یک کلاژ قرار داده و منتشر کنید.

 

آموزش اینستاگرام

سوال اینجاست که چرا به جای معرفی یک اپلیکیشن مجزا، این قابلیت از همان ابتدا وارد اپ اینستاگرام نشد و این‌قدر تاخیر داشت؟ ولی به هر حال دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

حالا می‌توانید به طور مستقیم، با دوربین گوشی چند عکس بگیرد و آن‌ها را یکجا استوری کنید. البته طرح‌بندی‌های ارائه شده از سوی اینستاگرام، محدود هستند و فعلا باید با آن‌ها بسازید.

تیک تاک و اینستاگرام در رقابت!

استوری به یکی از مهمترین بخش های اینستاگرام تبدیل شده و هرچند بسیاری از قابلیت های آن کپی برداری از اسنپ چت، تیک تاک و حتی تیندر است اما کاربران چندان به این مساله اهمیت نمی دهند.

یکی از استراتژی های این اپلیکیشن برای جذب کاربر معرفی ابزارهای جدیدی مثل Create برای استوری است که امکان تولید محتواهای فراتر از تصویر را به افراد می دهد.

Create که دو ماه قبل معرفی شد، به افراد اجازه می دهد استیکرهای تعاملی، نقاشی و متن را بدون نیاز به عکس یا ویدیوی جدید با یکدیگر ترکیب کرده و با مخاطبان به اشتراک بگذارند.

این صفحات را هم ببینید: