آیا به دنبال ترفندهای بازاریابی آنلاین برای کسب درآمد اینترنتی هستید؟ اگر اینطور است، پیشنهاد می کنیم که حتما این محتوا را تا آخر بخوانید. برای مشتریان استفاده از بازاریابی اینترنتی ده برابر آسانتر از بازاریابی سنتی است. بازاریابی آنلاین، مقرون بصرفه است و شما را به کاربرانی وصل می کند که همان مخاطبان هدف شما هستند. پس اولین قدم کسب درآمد اینترنتی ، این است که اهمیت بیشتری به بازاریابی دیجیتال بدهید.

بازاریابی آنلاین این امکان را به شما می دهد که اگر کمپین و وبسایت مطابق میل شما کار نمی کند، بصورت آنلاین آنها را بهینه سازی کنید. با بهره مندی از بازاریابی آنلاین، شما می توانید بفهمید که کاربران چگونه با ایمیل های ارسالی شما برخورد می کنند و چندین نفر از آنها بر روی لینک های داخل نوشته ایمیل کلیک می کنند. تا جایی که هرکس را در هر زمانی که بخواهید بتوانید مورد هدف قرار دهید. در ادامه بیشتر با ترفندهای بازاریابی آنلاین آشنا می شوید. با مدیر هاب همراه باشید.

در ضمن به یاد داشته باشید برای مدیریت شبکه های اجتماعی که از مهم ترین روش های بازاریابی آنلاین است، می توانید در مدیر هاب ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان از ابزارهای مفید آن مثل مدیریت و زمانبندی ارسال پست هدیه بگیرید.

کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی آنلاین

ما، ۲۰ ترفند بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ را برای کسب درآمد اینترنتی و سود بیشتر تجاری معرفی می کند. در این محتوا خیلی مختصر از مزایای بازاریابی اینترنتی سخن گفته شده و تمرکز اصلی این محتوا بر روی ترفندهای کسب درآمد اینترنتی از بازاریابی آنلاین است.

۱- مشتریان هدف خود را بهتر بشناسید و بدانید که چگونه باید آن‌ها را جذب کنید

کلید اصلی موفقیت بازاریابی آنلاین، شناخت صحیح مخاطبان هدف و شناخت نیاز مشتری است. بدون شناخت صحیح مخاطبان هدف، نه تنها کسب درآمد اینترنتی نخواهید داشت بلکه به سادگی پول خود را دور می ریزید. برای رسیدن به این شناخت، یک تیم تحقیقاتی را برای شناخت بازار هدف خود استخدام کنید یا از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. برای شناخت مخاطبان هدف، لازم به شناخت خصیصه هایی از کاربر مثل آمار جمعیتی، عادت های خرید هستید تا بفهمید که یک مخاطب هدف معمولی شما چگونه است. باید بفهمید چطور نظر کاربران هدف را به سمت کسب و کار خود جلب کنید. شناخت کاربران هدف به شما کمک می کند تا یک گام جلوتر بروید و کاربران را مورد هدف قرار دهید.

 

بازاریابی اینترنتی

۲- وب‌سایت خود را بهینه سازی کنید تا کاربران در آن حس راحتی کنند

بسیاری از مدیران تجاری می دانند که سایت آنها نیاز به طراحی جذابتر و رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو دارد. اگر شما هم مدیر یک کسب و کار هستید، فهم این مساله سخت نیست. کافیست به رتبه سایت خودتان در موتور جستجو گوگل توجه کنید. اگر رتبه سایت شما کم باشد، سایت شما نیاز به بهینه سازی دارد. در بهینه سازی سایت، اولویت اول با کار کردن درست سایت و بعد طراحی مناسب و سئو است.

۳- در آغاز کار یا در رقابت های شدید، تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) را جدی بگیرید

مشابه بهینه سازی سایت که از آژانس های دیجیتال مارکتینگ در این زمینه می توانید کمک بگیرید، برای بازاریابی آنلاین و تبلیغات تجاری خود هم می توانید از گوگل کمک بگیرید. با پرداخت مبلغی اندک، گوگل سایت شما را در صفحات اولیه نتایج موتورهای جستجو قرار می دهد. به ازای هر کلیکی که بر روی لینک سایت تجاری شما می شود، ملزم به پرداخت PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) به گوگل هستید. تبلیغات گوگل برای کسب و کارهایی مناسب است که تازه کار هستند. چون سئو یک استراتژی زمانبر است. کسب و کارهای تازه کار، نیاز به یک استراتژی سریعتر از سئو دارند تا آگاهی کاربران را از برند خود افزایش دهند. در این بازه می توانید مطلب مقایسه تبلیغات گوگل و سئو را مطالعه کنید.

پیشنهاد ما این است که شما حتما از سئو استفاده کنید زیرا سئو کیفیت محتوا و سایت شما را به مرور زمان افزایش می دهد و مقرون بصرفه است و تا زمانیکه رتبه سایت شما به مقدار موردنظرتان نرسیده از تبلیغات گوگل استفاده کنید. برای کسب درآمد اینترنتی ، تبلیغات گوگل به شما کمک می کند تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و جز اولین سایت هایی باشید که کاربر آنها را می بیند. البته تنظیمات تبلیغات گوگل و سرمایه گذاری در آن کمی پیچیده است. اگر در زمینه تبلیغات گوگل آگاهی ندارید، می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. تبلیغات گوگل کمک می کند که تعداد بازدیدکننددان سایت شما افزایش یابد.

۴- سعی کنید تبلیغاتی که می کنید متناسب با محصولات و خدمات کسب و کارتان باشد

آیا تا به حال بر روی تبلیغاتی کلیک کردید که هیچ ربطی با سایت مقصد نداشته باشد؟ درست است که بحث از کسب درآمد اینترنتی و بازاریابی آنلاین است اما قرار نیست که سر کاربران را گول بمالیم. یکی از تکنیک های مهم در بازاریابی اینترنتی، انطباق بین تبلیغات با سایت است. تبلیغات شما باید همان پیغامی را به کاربر برساند که پیام لندینگ پیج (صفحه فرود) شما است. اگر تبلیغات شما منطبق بر سایت شما نباشد، کاربر احساس کمبود می کند و بلافاصله سایت را ترک می کند. برای تبدیل کاربر به مشتری، لازم است که تبلیغات شما با صفحه فرود تطابق داشته باشد.

۵- در بخش مقالات (وبلاگ) وب سایت خود به صورت منظم تولید محتوا کنید

وبلاگ به امتیاز سئو سایت شما کمک می کند. شما می توانید در وبلاگ، درباره کلیدواژه های مورد نظر کسب و کار خود بیشتر توضیح دهید. محتوای طولانی شامل کلیدواژه های مرتبط، نظر موتورهای جستجو را جلب می کند و رتبه سایت شما را افزایش می دهد. هم چنین وقتی شما درباره کسب و کار خود برای کاربران می نویسید، کاربران را با برند خود آشنا می کنید و اعتماد کاربران به برند شما افزایش می یابد. افزایش اعتماد کاربر، تاثیر مستقیم در تبدیل کاربر به مشتری دارد. سعی کنید محتوای سبز ارایه دهید که پاسخ دهنده سوالات کاربران و راه حلی برای مشکلات آنها باشد. اینگونه شما بدون اینکه کاربران را دیده باشید، با آنها ارتباط برقرار می کنید. این ارتباط از کاربر برای شما مشتری وفادار می سازد.

تازه و به روز نگه داشتن محتواهای سایت، به موتورهای جستجو می فهماند که کسب و کار شما فعال و خواهان پیشرفت و بالا بردن کیفیت سایت است. پس گوگل هم امتیاز بهتری نسبت به سایت هایی که محتواهای خود را به روز نمی کنند، به سایت شما می دهد. هم چنین با تازه نگه داشتن محتواها، کاربران هم به این نتیجه می رسند که شما به سایت و کسب و کار خود اهمیت می دهید. اینگونه کاربران تمایل بیشتری پیدا می کنند تا از سایت شما خرید کنند. همه این عوامل به کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی آنلاین می انجامد. هر چقدر تعداد تغییرات مثبت بیشتر باشد، رتبه سایت شما بیشتر بهبود می یابد.

۶- برای وب‌سایت کسب‌و‌کار خود، بک لینک های (Back Link) با کیفیت و قوی بسازید

لینک بیلدینگ امتیاز سئو شما را تحت تاثیر قرار می دهد. امکان دارد امتیاز منفی برای سئو شما داشته باشند یا برعکس، این شما هستید که منفی و مثبت بودن امتیاز بک لینک ها را تعیین می کنید. بک لینک به این معنی است که یک سایت دیگر در صفحات خود، لینکی از صفحات سایت شما داشته باشد و کاربران بتوانند از آن سایت وارد سایت شما شوند. حال سایت مقابل باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا به افزایش امتیاز سئو و کسب درآمد اینترنتی کمک کند؟ اگر سایت مقابل یک سایت با مجوز دامنه سطح بالاتری نسبت به سایت شما داشته باشد، این امر موجب درنظر گرفتن یک امتیاز مثبت از گوگل برای سئو سایت شما می شود. هر چقدر تعداد این امتیازهای مثبت و در واقع بک لینک های مثبت بیشتر باشد، امتیاز سئو سایت شما بیشتر می شود.

۷- پیوندهای داخلی وب‌سایت خود را به طور صحیح تنظیم کنید

پیوند داخلی، استحکام سایت شما را افزایش داده و کیفیت سایت شما را زیاد می کند. پیوند داخلی زیاد، نشانه مرتبط بودن مطالب به یکدیگر و تخصص شما در این زمینه تجاری است. هر چقدر محتوای بیشتری داشته باشید، می توانید پیوند داخلی بیشتری داشته باشید. پیوند داخلی به ساخت صفحات با سلسه مراتب مشخص و گردش آسانتر کاربران در سایت کمک می کند.

۸- از ابزار Google My Business برای معرفی بیشتر کسب‌و‌کار خود بهره بگیرید

یکی از ترفندهای بازاریابی که حتما باید اجرا کنید، داشتن حساب کاربری برای Google My Business است. هنوز هم کسب و کارهایی هستند که این حساب کاربری را ندارند. وقتی شما اسم یک رستوران را در گوگل جستجو می کنید، آن رستوران در صورت داشتن حساب کاربری Google My Business، در سمت راست صفحه مرورگر آدرس و شماره تماس، ساعت کاری، تصاویر و پرسش و پاسخ های کاربران درباره آن رستوران می آید. حال چگونه Google My Business منجر به کسب درآمد اینترنتی می شود؟ وقتی شما جز برترین ها در یک حوزه کسب و کار باشید، حساب کاربری شما در صفحات اولیه گوگل قرار می گیرد و منجر به افزایش ترافیک سایت و کسب سود می شود.

۹- طرح وب سایت خود را همگام با مناسبت‌ها و شرایط خاص، به‌روز کنید

متاوب در مورد قبلی از اهمیت به روز رسانی محتوا صحبت کرد. در این بخش متاوب از اهمیت به روز رسانی خود سایت می گوید که کلی تر و با اهمیت تر از مورد قبلی است. سرعت تغییرات در طراحی سایت بسیار زیاد است. بسته به جشنواره ها، فصول، رخدادهای اقتصادی، اعیاد و … طراحی سایت ها تغییر می کند. حال دو راه دارید. یکی اینکه به طراحی سایت خود دست نزنید و از رقیبانتان که مدام طرح سایت خود را به روز می کنند، عقب بمانید یا اینکه پا به پای رقبا، طراحی سایت خود را به روز کنید و کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. کاربران در صورت مشاهده یک سایت قدیمی که مدت هاست به روز نشده، به سرعت آن را ترک می کنند و به سراغ سایت های به روز می روند.

۱۰- تلاش کنید طراحی سایت کسب و کارتان برای کاربران جذاب و کارا باشد

چطور کاربران را به گشت و گذار بیشتر در سایت خود تشویق می کنید؟ طراحی سایت جذاب، حس خوبی را به کاربران منتقل می کند. سعی کنید قابلیت های منحصر بفردی را به طراحی خود اضافه کنید تا گشت و گذار در سایت شما آسانتر شود. اینگونه کاربران تمایل بیشتری برای گشت و گذار در سایت شما پیدا می کنند تا بیشتر سر از طراحی جالب سایت تجاری شما در آورند.

حال چرا گشت و گذار بیشتر کاربر باید برای شما مهم باشد؟ کاربر با گشت و گذار در صفحات، بیشتر با محصولات، خدمات و برند شما آشنا می شود و احتمال اینکه محصولی را ببینید و بپسندد بیشتر است. همین امر منجر به خرید کاربران بیشتری می شود. با رعایت همین نکات ساده می توانید کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی اینترنتی داشته باشید. البته امکان دارد عکس این مورد هم رخ بدهد و طراحی سایت شما اصلا کیفیت لازم را نداشته باشد. برای مثال کاربر بعد از ورود به سایت شما نداند که کجا باید ثبت نام کند یا محصولات سایت شما در کدام صفحه قرار دارند. کاربر با مشاهده کیفیت پایین طراحی، بلافاصله سایت را ترک می کند.

مدیریت کسب و کار

۱۱- از سبک طراحی واکنش گرا برای وب سایت خود استفاده کنید

امروزه تعداد مخاطبان رایانه ها با مخاطبان سایر ابزارهای هوشمند برابری می کند. در واقع اگر طراحی سایت شما، پاسخگوی طراحی سایر ابزارهای هوشمند مثل موبایل و تبلت ها نباشد، نصف کاربران را از همان ابتدا از دست خواهید داد. و این کاربرانی که شما از دست می دهید، به سراغ سایت رقیب شما می روند و رقیب شما بخاطر رعایت پاسخگویی در طراحی سایت، کسب درآمد اینترنتی می کند.

۱۲- برای جلب توجه کاربران می توانید از پاپ‌آپ ها استفاده کنید

پاپ-آپ ها در سایت به شما کمک می کنند تا اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل یا شماره تلفن را از کاربران بگیرید. هم چنین می توانید به کاربری که برای اولین بار وارد سایت شما شده، پاپ-آپ کد تخفیف نمایش دهید تا همان جا اشتیاق بیشتری برای شناخت محصولات و خدمات سایت شما پیدا کند و از شما خرید اینترنتی انجام دهد. هم چنین می توانید در یک پاپ-آپ، در ازای دریافت ایمیل کاربر به او کوپن تخفیف دهید. کافیست یکبار پاپ-آپ بسازید تا هر کار مفیدی را که می خواهید، برای شما انجام دهد.

۱۳- در کنار وب سایت، از شبکه های اجتماعی هم برای کسب و کار خود استفاده کنید

اگر از استراتژی شبکه های اجتماعی در کنار کسب و کار خود بهره نمی برید، اشتباه می کنید. شما باید در شبکه های اجتماعی به دنبال مخاطبان هدف خود بگردید و تا جای ممکن مسیر ارتباطی کاربر با کسب و کار خود را ساده کنید. حضور در شبکه های اجتماعی این امکان را به کاربر می دهد تا تجارت شما را در پلتفرمی که بیشتر با آن راحت است، دنبال کند. علاوه بر اینکه باید در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشید، باید بخشی از طراحی هر صفحه از سایت را به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید. این ترفند بازاریابی آنلاین به شما این امکان را می دهد تا فالوئر بیشتری داشته باشید. فالوئرها همان مخاطبان هدف شما خواهند بود.

شما نمی توانید تصور کنید که چقدر راحت می توانید از شبکه های اجتماعی کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. مشتریان دوست دارند که با برند محبوب خود ارتباط برقرار کنند و از اینکه یک برند پاسخگو و حامی مشتریان خود باشد، لذت می برند. شما به عنوان یک برندی که پشتیبان کاربرانش است، باید به تمامی سوالات کاربران در هر شبکه اجتماعی محترمانه پاسخ دهید.

از دست ندهید:
آموزش پینترست
آموزش ردیت

۱۴- از امکانات ابزار گوگل آنالیتیکز ( Google Analytics ) در وب‌سایت خود استفاده کنید

Google Analytics یک روش خودکار سازی جمع آوری داده از مشتریان بالقوه است. برای مثال سوالاتی از قبیل ” مشتریان به طور متوسط چند دقیقه در سایت شما گشت و گذار می کنند؟ ” یا ” چه تعداد مشتریان تا گام پرداخت پیش می روند اما بعد سایت را ترک می کنند؟ ” را با Google Analytics می توان به نتیجه رسید. Google Analytics به شما کمک می کند تا رفتار کاربران را در سایت خود ردیابی کنید و بتوانید استراتژی های بازاریابی آنلاین را بهبود دهید تا کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. حتما مشکلی وجود دارد که کاربر در وسط راه، سبد خرید را رها کرده و سایت را ترک می کند. متخصصین بازاریابی اینترنتی به شما کمک می کنند تا مشکلاتی از این دسته را حل کنید تا تکرار اینگونه اتفاقات کاهش یابد.

۱۵- ایمیل مارکتینگ منقرض نخواهد شد! از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید

ایمیل مارکتینگ هنوز هم برای تجارت ها مهم است و اهمیت آن مستقل از بزرگ و کوچک بودن کسب و کار آنلاین است. ارسال ایمیل به کاربران، روش مستقیم و مقرون بصرفه برای بازاریابی محصولات و خدمات است. شما می توانید علاوه بر متن، از تصویر و کال تو اکشن هم در محتوای ایمیل استفاده کنید و با استفاده از لینک های موجود در ایمیل، رفتار کاربر را ردیابی کنید تا بفهمید کدام کاربر، در چه زمانی، بر کدام لینک کلیک کرده و نتیجه آن چه شده است.

ایمیل مارکتینگ در کنار شبکه های اجتماعی نتیجه بهتری می دهد. اگر لیست ایمیل کاربران خود را ندارید، می توانید یک کمپین راه بیندازید و از طریق آن، ایمیل کاربران را بگیرید.

 

همه موارد گفته شده از بهترین تاکتیک های بازایابی آنلاین هستند اما هر کاری فشار و استرس های خودش را دارد. شما باید بر هدف اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید و تمامی این تاکتیک ها را برون سپاری کنید تا استرس را از خودتان دور کنید. متخصصان حاضر در متاوب می توانند در زمینه های مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به شما کمک کنند تا کسب و کارتان را ارتقا بخشید. می توانیم با هم یک تایم جلسه تنظیم کنیم و در مورد کسب و کار شما صحبت کنیم تا بدانیم کدام یک از خدمات بازاریابی آنلاین متاوب مناسب کسب و کار شماست و کدام استراتژی دیجیتال مارکتینگ سود بیشتری برای کسب و کار شما می آورد.

 

اگر در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده و حرفه ای فعالیت می کنید، مدیریت کسب و کار دیگر کار سختی نیست، اگر در مدیر هاب ثبت نام کنید.

شما با مدیرهاب می توانید به تحلیل و آنالیز شبکه های اجتماعی خود بپردازید.

همین حالا از طریق لینک زیر ثبت نام کنید و هفت روز استفاده رایگان هدیه بگیرید!