قبل از این‌که به سراغ دلایل بلاک شدن فالو اینستا و روش‌های رفع بلاک اینستاگرام و دلایلش برویم، بگذارید ببینم اصلا بلاک اینستاگرام از کجا می‌آید؟

بلاک اینستاگرام یعنی وقتی شما کاری کرده‌اید که اینستاگرام خوشش نیامده است. بعد هم می‌زند و شما را بلاک می‌کند. بلاک شدن هم معمولا خیلی ناگهانی اتفاق می‌افتد. اینستاگرام برای بلاک کردن هیچ هشداری نمی‌دهد. شما زمانی می‌فهمید بلاک شده‌اید که نه می‌توانید لایک کنید نه کامنت بگذارید و نه کسی را فالو کنید. بعد هم پیامی مثل تصویر زیر را می‌بینید.

البته بلاک شدن مدل‌های مختلفی دارد، که پایین‌تر راجع بهش صحبت می‌کنیم.

حالا این‌که چرا اینستاگرام شما را بلاک می‌کند، دلایلش مختلف است که در ادامه مقاله همه موارد را می‌گوییم. با مدیر هاب همراه باشید.

چرا اینستاگرام یک اکانت را بلاک می‌کند؟

در حالت کلی دلیلش این است که شما کاری کرده‌اید که با الگوریتم‌های اینستاگرام همخوانی نداشته. به همین دلیل اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که مدتی فعالیت نکنید. احتمالا با این کار قصد تنبیه کردن کاربرها را دارد.

۱- بیش از حد فالو و آنفالو کردن

خب باید بگویم که اینستاگرام از این‌که کاربرها در یک روز یا یک ساعت، تعداد فالو کردن و آنفالو کردنشان زیاد باشد، خوشش نمی‌آید. به همین خاطر هم اکانت این افراد را بلاک می‌کند.

۲- بیش از حد لایک کردن

اگر شما در روز بیش از حد پست‌های بقیه را لایک کنید، اینستاگرام عصبانی می‌شود! وقتی شما در روز تعداد لایکتان از حد مجاز خارج شود، اینستاگرام شما را اسپم فرض می‌کند و بلاکتان می‌کند.

۳- زیاده‌روی در هشتگ

اگر در استفاده از هشتگ در کپشن‌ پست‌ها و استوری زیاده‌روی کنید، اینستاگرام شما را بلاک می‌کند.

۴- تکرار زیاد یک کامنت در پست‌ها

کامنت تکراری زیر یک پست، یا پست‌های متفاوت باعث بلاک شدن اکانتتان از طرف اینستاگرام می‌شود.

برای این‌که محدودیت لایک، فالو، هشتگ و پست گذاشتن را دقیق‌تر بفهمید، ما در مقاله محدودیت فالو در اینستاگرام همه آنچه لازم است بدانید را آماده کرده‌ایم.

۵- استفاده از ربات اینستاگرام

خیلی از اکانت‌ها از ربات‌ها برای افزایش فالوور، افزایش لایک و… استفاده می‌کنند. اما الگوریتم‌های جدید اینستاگرام شدیدا با استفاده از ربات مخالف است. پس اگر از ربات‌های اینستاگرامی استفاده کردید، منتظر بلاک شدن از سمت اینستاگرام باشید.

۶- ورود به اکانت اینستاگرام با دستگاه یا IP مختلف

اگر شما با دستگاه یا آدرس IP متفاوتی وارد اکانتتان شوید، از طرفی نتوانید پیامک یا ایمیل تشخیص هویت را تایید کنید؛ اینستاگرام مشکوک می‌شود. یعنی حدس می‌زند احتمالا این کار هکرها باشد و اکانتتان را بلاک می‌کند.

۷- ریپورت شدن اکانت

خب یکی از دلایل واضحی که اینستاگرام اکانت شما را بلاک می‌کند؛ ریپورت شدن است. ریپورت شدن یعنی این‌که فالوورها به هر دلیلی از شما به اینستاگرام شکایت کنند.

۸- گذاشتن پست‌های غیر اخلاقی

اگر پستی منشتر کنید که اینستاگرام غیر اخلاقی بودنش را تشخیص دهد، احتمال اکشن بلاک شدنتان بالاست. حالا این پست‌های غیر اخلاقی چه چیزهایی هستند؟ مثلا محتواهای جنسی، خشونت آمیز، عکس‌های برهنه و…

۹- نقض حقوق کپی رایت

شما باید محتواهایی پست کنید که خودتان تولید کرده‌‌اید. یعنی از جایی کپی نکرده باشید. اگر احیانا پستی را کپی کردید، حتما آن پیج را تگ کنید. البته اگر صاحب محتوا، کپی کردنش را مجاز کرده باشد، مشکلی پیش نمی‌آید. ولی در غیر اینصورت احتمال بلاک شدن از سمت اینستاگرام وجود دارد.

انواع بلاک اینستاگرام چگونه است؟

بلاک اینستاگرام انواع مختلفی دارد. از روی پیامی که اینستاگرام ارسال می‌کند، می‌فهمید که اکانت بلاک شده جزو کدام دسته است.

بلاک شدن موقت

همان‌طور که از اسمش پیداست، این مدل بلاک شدن موقت است. احتمالا از یک عمل در اینستاگرام بیش از حد استفاده کرده‌اید. موقع بلاک موقت، پیام زیر را دریافت می‌کنید:

بلاک شدن با تاریخ انقضا

این مدل بلاک شدن هم تقریبا مثل بلاک موقت است. با این تفاوت که مثلا اینستاگرام شما را تا ۲۴ ساعت بلاک می‌کند. ولی خب بین کاربرها دیده شده که اگر در طول این مدت قوانین را نقض کنند، مدت بلاک زیادتر هم می‌شود.

حتی مورد داشتیم که تا ۳۰ روز این بلاک ادامه پیدا کرده!

بلاک شدن برای همیشه یا اکشن بلاک

خب در این مورد شما به طور دائمی، یا برای یک مدت طولانی بلاک شده‌اید. این نوع بلاک معمولا اتفاق می‌افتد که نتیجه نقض قوانین اینستاگرام است.

 

بازاریابی اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

 

برای رفع بلاک شدن فالو اینستا چه کنیم؟

حالا که فهمیدید چرا اکانتتان هک شده، وقت رفع بلاک اینستاگرام است.

روش‌های مختلفی برای خارج شدن از بلاک وجود دارد. ما این‌جا چند روش معرفی می‌کنیم که بالاخره یکی از آن‌ها جواب می‌دهد. از همین مورد ۱ شروع کنید و یکی یکی امتحان کنید، باشد که رستگار شویم

۱- از یک دستگاه دیگر و نتِ دیتا استفاده کنید

دلایل مختلفی برای بلاک شدن وجود دارد. امکان دارد اینستاگرام، IP شما را بلاک کرده باشد نه اکانتتان را! پس از یک موبایل یا لپتاپ دیگر (دستگاهی به جز قبلی) استفاده کنید. دقت کنید که به جای اینترنتِ وای فای، باید از دیتای موبایل استفاده کنید.

۲- از اینستاگرام بخواهید شما را رفع بلاک کند

بلافاصله بعد از دیدن پیام اکشن بلاک روی صفحه، گزینه‌ Tell Us را هم می‌بینید. فشردن این دکمه یعنی شما درخواست رفع بلاک دارید.

رفع بلاک اینستاگرام

۳- به اینستاگرام ریپورت بفرستید

اگر از دلایل بلاک شدن که بالاتر صحبت کردیم، هیچ کدام را انجام نداده‌اید و بی‌گناهید، پس به اینستاگرام گزارش دهید. به اینستاگرام صادقانه خبر بدهید که شما هیچ کاری نکرده‌اید. اینستاگرام هم بعد از شناسایی سریعا شما را رفع بلاک می‌کند. البته اگر خلافی هم کرده‌اید، حتما این مرحله را امتحان کنید!

چطور می‌توانم به اینستاگرام ریپورت بفرستم؟

برای این‌که پیام بی‌گناه بودنتان را به اینستاگرام بفرستید، مراحل زیر را طی کنید:

  • اینستاگرام را باز کنید و روی ۳ خط بالا سمت راست کلیک کنید.
  • تنظیمات رفع بلاک
  • به قسمت تنظیمات (setting) بروید.
  • گزارش رفع بلاک اینستاگرام
  • روی گزینه Help کلیک کنید.

ریپورت بلاک اینستاگرام

  • در این قسمت سه گزینه می‌بینید که باید روی گزینه اول یعنی Report a Problem کلیک کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کردید، دوباره روی گزینه Report a Problem بعدی کلیک کنید.

تنظیمات اینستاگرام

  • این‌جا باید بنویسید که چه مشکلی پیش آمده؟ مثلا برای رفع بلاک، می‌توانید جمله زیر را در قسمت خالی تایپ کنید:

“for some reason I’ve been blocked though I haven’t done anything wrong “

بعد هم گزینه Submit را بزنید تا پیامتان به اینستاگرام ارسال شود.

خارج شدن از بلاک اینستاگرام

۳- حساب اینستاگرام و فیس بوکتان را به هم وصل کنید

با وصل کردن اینستاگرام به اکانت شبکه اجتماعی دیگر، به اینستاگرام ثابت کنید که ربات نیستید. بالاخره باید یک جوری اعتماد اینستاگرام را جلب کنیم.

برای این کار وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید. بعد به قسمت Account و بخش Linked Account بروید. در این قسمت شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل فیس بوک، توییتر و… را می‌بینید. یکی را انتخاب کنید و حساب اینستاگرامتان را به آن وصل کنید.

۴- ۴۸ ساعت تا رفع بلاک اینستاگرام صبر کنید

احتمال رفع بلاک اینستاگرام بعد از ۴۸ ساعت، به صورت خود به خود زیاد است. درمان همه دردها صبر است. بالاخره شما از سمت اینستاگرام بلاک شده‌اید و آنبلاک شدن کمی زمان می‌برد.

۵- اطلاعات پروفایلتان را تکمیل کنید

اگر هنوز اطلاعات پروفایل و حسابتان ناقص است، هرچه سریع‌تر تکمیلش کنید. گاهی اینستاگرام با دیدن یک پروفایل ناقص، فرض می‌کند آن اکانت ربات است. به همین دلیل آن حساب را بلاک می‌کند.

۶- اینستاگرام را حذف و مجددا نصب کنید

یکی از راه حل‌ها برای رفع بلاک اینستاگرام، حذف و نصب مجدد است. مثل وقتی که کامپیوترتان هنگ کرده و یک بار خاموش، روشن می‌کنید!

اگر هیچ کدام از روش‌های بالا جواب نداد، این روش را هم امتحان کنید. بهرحال ضرر ندارد.

۷- پسورد اکانتتان را تغییر دهید

اگر همه روش‌های بالا جواب نداد، پسورد اکانتتان را عوض کنید. بعضی از کاربرهای اینستاگرام با تغییر دادن پسورد، از بلاک خارج شده‌اند.

چه‌کار کنیم که دچار بلاک شدن فالو اینستا نشویم؟

همان‌طور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است. پس بیایید ببینیم چه کارهایی برای جلوگیری از بلاک شدن می‌توانیم انجام دهیم.

۱-اگر تازه واردید، تند نروید

گاهی اکانت‌هایی که به تازگی وارد اینستاگرام شده‌اند، بیش از حد فعالیت می‌کنند. یعنی اگر به تازگی اکانت ساختید و وارد اینستاگرام شدید، شروع نکنید پست‌های بقیه رو خیلی سریع لایک کنید. چون معمولا ربات‌ها این کار را انجام می‌دهند.

بعد از ساختن اکانت باید چه کنم؟

سعی کنید عکس‌های شخصی یا محتوای خودتان را پست کنید. بهتر است قبل از کامنت گذاشتن و لایک کردن پست‌های بقیه، ۱۰ تایی پست در پروفایلتان داشته باشید.

۲- فعال باشید

اگر فعالیتتان را متوقف کنید، یعنی کسی را لایک نکنید، کامنتی نگذارید و پستی هم ارسال نکنید اینستاگرام به شما مشکوک می‌شود. یعنی پیش خودش می‌گوید پس این اکانت حتما ربات است و بلاک می‌کند. سعی کنید حداقل هفته‌ای دوبار پست بگذارید.

۳- اسپم نباشید

بیش از حد کامنت و ایموجی ارسال نکنید! کلا اگر در اینستاگرام در انجام هر عملی زیاده‌روی کنید بلاک می‌شوید. پس اسپم نباشید.